Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od pacholek007 »

Ahoj, pomalu nastal čas, abych svému drahouškovi pořídil novou spojku. Zabírá až úplně nahoře a občas při vyšlápnutí začíná "chrčet" (btw- myslíte, že s tím ještě můžu takhle aspoň "popojíždět"- abych něco neodkouřil...?!? ) Tak jsem se chtěl zeptat Vás odborníků, jestli nemáte nějaký tip nebo radu, jaká spojka by pro mojeho golfíka byla nejlepší. Něco jsem slyšel o tom, že je dobrá ta spojka z verunky... Mám golfa 1,9 GT TDi , 66kW, typ 1Z...

Díky za vaše názory a rady :-)
Pacholek007

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od Batistuta »

Nech si lamelu nově obložit organikou a dej novej setrvák VR6 bud Sachs nebo LUK ,stojí tak 3500,- novej a máš klid,no a snese to dost koníků :lol: . Když tak písni SZ,setrvák ti seženu za slušnej peníz novej.

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od jordeeman »

Batistuta píše:Nech si lamelu nově obložit organikou a dej novej setrvák VR6 bud Sachs nebo LUK ,stojí tak 3500,- novej a máš klid,no a snese to dost koníků :lol: . Když tak písni SZ,setrvák ti seženu za slušnej peníz novej.

pletiete jablcka s haluskami :O)

ma 1Z ! = ma jednohmotu ! co je super ... zotrvak mu netreba riesit
pacholek007 : kup spojkovy set na 1Z od LUKu nebo Sachsu (bez zotrvacnika) a mozes menit.

Ak xces ist vykonom vysie kup LUK sadu na Fabiu ATD (74kw PD) a daj tam ten.

A nijake ine blbosti neries. skoda penazi ;D)

a myslim ze to este xvilku prezije ...

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od KaCzaba »

starou lamelu bych neobkladal.uz ma vyhraty perka a muze se ti za chili po kompletaci rozlitnout.kamos zase menil loni jen lamelu a uz to ma zase v prdeli.pokud fdas kvalitbi to co tam ma byt,sachc-luk,tak te to prezije
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od Batistuta »

A jo,jsem to napsal blbě,měl to bejt samozřejmě přítlačák a ne setrvák. Pokud chceš nějakou výdrž,tak dej přítlačák Sachs pro větší zatížení,utáhne hodně,ale je pravda,že něco stojí :lol: .

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od jordeeman »

Batistuta píše:A jo,jsem to napsal blbě,měl to bejt samozřejmě přítlačák a ne setrvák. Pokud chceš nějakou výdrž,tak dej přítlačák Sachs pro větší zatížení,utáhne hodně,ale je pravda,že něco stojí :lol: .
LUK vydrzi este viac ... ta sada na ATD. Sachs potom teda sach engineering ...tam sa robia pre hodne vysoke krutiaky ...a nie je to este keramika ...stranku si teraz nepamatam s ich katalogom ..googli ..ale hodne o tom najdes aj na dieselpower.cz

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od ppablo »

A máš nějak zvednutej výkon???? Když ne tak proč tam cpát lepší přítlačák? Akorát ti pujde víc ztuha spojka. Já jsem to měl a prosklo mi z toho přepákování (páka s ložiskem). Tak jsem tam dal origo a mam klid. a pobere taky dost. Mam 81KW motor
Přílohy
1.JPG
3.JPG

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakou spojku na golfa III 1.9 TDi???

Příspěvek od jordeeman »

pacholek007 píše:Ahoj, pomalu nastal čas, abych svému drahouškovi pořídil novou spojku. Zabírá až úplně nahoře a občas při vyšlápnutí začíná "chrčet" (btw- myslíte, že s tím ještě můžu takhle aspoň "popojíždět"- abych něco neodkouřil...?!? ) Tak jsem se chtěl zeptat Vás odborníků, jestli nemáte nějaký tip nebo radu, jaká spojka by pro mojeho golfíka byla nejlepší. Něco jsem slyšel o tom, že je dobrá ta spojka z verunky... Mám golfa 1,9 GT TDi , 66kW, typ 1Z...

Díky za vaše názory a rady :-)
inak kedze mas 1Z mas odpruzenu lamelu ...a zrejme pocujes strunky ... obcas jedna aj prdne ...
ta spojka z ATD (fabia 74kw krutiak neviem) nie je zase ziadny extrem no zdrzi viac ako spojka pre 1Z ... (ci spojka pre 81kw, ale ta je ina = 81kw motory nemaju odpruzenu lamelu ... maju iny zotrvak - dvojhmotu) a myslim ze tym nic neposeres .... ak pojdes vykonom hore co pri 1Z by som viac ako 120-125 koni a 300 Nm radsej ani nesiel .... zalezi od motora ...

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“