Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

zdarec lidi chtel bych doplnit nebo vymenit olej v prevodovce ale vubec nevim kudy se tam leje mam golfa 1,6 z roku 1996 diky za radu

Uživatelský avatar
harli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 10.09.2008 16:35
Bydliště: V.Pavlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od harli »

ja taky-kdo poradí co tam dát?

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

olej by tam mel byt synteticky 75W/90 (vw 501.50/G50/) ale ja sem vubec nenasel otvor kterym to mam naplnit nebo si spis nejsem jistej kdyz se na to podivam tak smerem na levo je prohledne vicko nebo tak neco a nejsem si jist jestli je tohle plnici otvor

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Bastard »

Přes náhon tachometru? Bylo by lepší, kdybys napsal, jakej máš výkon :wink: 1,6 byly 2 druhy. 55kW a 74kW 8) Olej určitě 75W90.

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

mam 1,6 55KW nasel jsem tam pouze tenhle otvor ale nejsem jsi jist jestli to je on a pak kde je naka ryska abych vedel jake mnozstvi tam mam dat
Přílohy
Obraz001.jpg

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Bastard »

Tak přesně tam, když to naliješ, tak už neodjedeš :lol: To je kontrolní otvor na setrvačník... Kdybys to tam nalil, tak si asi dovedeš představit, co by dělala spojka, že? :mrgreen:

Hoď sem foto celé převodovky zvrchu, já ti pak (možná) ukážu, kam s ním :wink:

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

no to bych tomu dal teda 8O 8O :( . Foto cele prevodovky nemam ale zitra to vyfotim a hodim to sem

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od yurik »

dobre davate....vypustaci otvor je zospodu na diferaku a kontrolny je zboku, ked vytocis lave koleso tak ho uvidis....je to imbus 17tka, ale nie ten za spojkovym lankom, to nemusis odpajat....kontrolny a doplnaci otvor je este raz opakujem zboku prevodovky, tak je v tej zelenej umelej hmote vyrrazeny VW znak...
Obrázek

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

a jak to doplnujes kdyz je z boku.To musi jit prece spatne

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od LiborG3 »

Luke020 píše:a jak to doplnujes kdyz je z boku.To musi jit prece spatne
No to jde z pr**le no....zvedneš káru dáš si pod sebe tác ať není všechno od oleje vezmeš si takovou injekční stříkačku na dinosaury s hadičkou natáhneš si z flašky lupneš hadičku do převodovky a natlačíš to tam jakmile ti to začne přez ten boční otvor vytíkat na zpět tak je tam ideální hladina....není dobrý tam dávat víc oleje než se tam vleze protože se to pak tlačí ven kde může.....většinou to zpoliká tak 2,2-2,5l ikdyž je předepsáno třeba 3l nikdy sem tam víc nedostal....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Obrázek

Luke020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 04.03.2008 22:44

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Luke020 »

Takze dolejvat to z vrchu nebo za spojkovym lankem je kravina jo?Vzdycky se to musi dolejvat ze spodu?A nejde me do hlavy jak tam ten olej muzes nalejt vzdyt ten sroub je strasne nizko ne?To musi bejt pekna pakarna teda!!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Bastard »

Luke020 píše:Takze dolejvat to z vrchu nebo za spojkovym lankem je kravina jo?Vzdycky se to musi dolejvat ze spodu?A nejde me do hlavy jak tam ten olej muzes nalejt vzdyt ten sroub je strasne nizko ne?To musi bejt pekna pakarna teda!!!!
Ale houby... Zboku jsou 2 šrouby, jeden na vypouštění dole a druhej na kontrolní hladinu nahoře. Dolívá se to tím kontrolním :wink: Jakmile začne olej přetíkat, tak vytáhneš hadičku a rychle to zašpuntuješ.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Bastard píše:
Luke020 píše:Takze dolejvat to z vrchu nebo za spojkovym lankem je kravina jo?Vzdycky se to musi dolejvat ze spodu?A nejde me do hlavy jak tam ten olej muzes nalejt vzdyt ten sroub je strasne nizko ne?To musi bejt pekna pakarna teda!!!!
Ale houby... Zboku jsou 2 šrouby, jeden na vypouštění dole a druhej na kontrolní hladinu nahoře. Dolívá se to tím kontrolním :wink: Jakmile začne olej přetíkat, tak vytáhneš hadičku a rychle to zašpuntuješ.
To je sice pěkný,ale pak je tam oleje málo.Já tam nalil přes náhon tachometru(červený kolečko) množství co tam má bejt a jen jsem to zkontroloval,jestli přes ten kontrolní otvor vytejká.Přes tu díru se tam vejde asi o 0,3(nebo tak nějak)míň
Přílohy
DSC00014.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyměna,dolití oleje v prevodovce

Příspěvek od Bastard »

KOŠŤÁL píše: To je sice pěkný,ale pak je tam oleje málo.Já tam nalil přes náhon tachometru(červený kolečko) množství co tam má bejt a jen jsem to zkontroloval,jestli přes ten kontrolní otvor vytejká.Přes tu díru se tam vejde asi o 0,3(nebo tak nějak)míň
Jojo, tama sem to lil na své dvojce taky, ale tam bylo ještě lanko, tak sem si nebyl jistej, zda je ten náhon i tady... Tušil jsem čidlo otáček a to nevím, jak je udělaný, tak jsem radši radil tu cestu, která je bezpečnější :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“