Prevodovka-kolik vydrzi?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od NightRider »

Ahojte, slysel jsem, ze se prevodovky u golfu kazi, stejne jako kazde jine. Mel jsem Renaulta a vysypala se mi prevodovka. Lozisko na 4ce se zadrelo, proste odesla. Po zvyseni vykonu vymene prevodovky, spojku za sportovni... ...jsem strihnul diferencial. Druha prevodovka vydrzela jenom nejakych 35tis km.
U te druhe jsem si vsiml ze prevodovka na jednicku hucela jako zpatecka. Stejny zvuk kdyz couvate.
Golfik je Golfik ale jde slyset dvojka pri rozjezdu a pri podrazeni. Docela me to znervoznuje. Ma stim nekdo nejake zkusenosti? Co se stim da delat?
Diky moc za rady a napady.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od vento »

převodovka vydrží podle toho jak jezdíš a jak se k autu choval predchozi majitel,co stim delat?za 3000,-si koupis na smetaku jinou
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od NightRider »

vento píše:převodovka vydrží podle toho jak jezdíš a jak se k autu choval predchozi majitel,co stim delat?za 3000,-si koupis na smetaku jinou
No ja mel asi vzdycky smulu na prevodovky. Predchozi majitel pry byla zenska, ale to ti v autobazaru reknou vzdycky. Ikdyz je v technicaku napsany mlady kluk (tak s tim proste jezdila manzelka) proste zenska a nebo dedula, ktery se o to staral a opecovaval :roll:

Tak k veci, kdyz vymenim v prevodovce olej, previntivne. Nebo tam prilit nejaky pripravek, ktery prevodovce prodlouzi zivotnost. prevodovku jsem menil 3x a radeji jsem Renaulta pustil ze skaly, nez abych to menil znovu a koupil jsem si G3 :mrgreen:

Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od fousmen »

U golfu je celkem bezny, ze muze jit hur zaradit jednicka a obcas skrtne zpatecka. U me je dvojka taky trochu slyset, ale jen ted v zime kdyz je studeny auto. Jak se to zahreje a rozhybe tak uz to radi bez problemu..

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od NightRider »

fousmen píše:U golfu je celkem bezny, ze muze jit hur zaradit jednicka a obcas skrtne zpatecka. U me je dvojka taky trochu slyset, ale jen ted v zime kdyz je studeny auto. Jak se to zahreje a rozhybe tak uz to radi bez problemu..
Kdyz je stuhly olej, tak to je normalni, ze razeni jde ztuha a to u kazdeho auta. Kdyz vymenis olej v prevodovce, tak ti pujde radit lip. U me jde radit perfektne vsechny stupne, nic neskrta. Zalezi jak mas posunutou kulisu. Ja musim vyvinout o trosku vic sily na 5tce. A tak jsem to mel i u auta predtim. Rychlosti jako kdyz strili. Mam strach akorat z toho huceni dvojky, protoze posledni prevodovka, kdyz zacala hucet, vydrzela jeste 10tisic a pak odesel diferak.
Ale dik za postreh

Mori
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.10.2007 17:04

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od Mori »

vento píše:převodovka vydrží podle toho jak jezdíš a jak se k autu choval predchozi majitel,co stim delat?za 3000,-si koupis na smetaku jinou
Přesně souhlasím, záleží jak s tím bylo ježděno a jak se k tomu majitel choval a jak se k tomu budeš chovat ty, jak budeš řadit atd, je to vždycky trochu risk...

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od Unihero »

mám vento TDi chip... je tam krouták docela velikej, na převodovku jsem nalej už 60 tis km a to ještě nevím kolik nalítala předemnou, je to v pohodě, když tomu dáš kvalitní olej... tak Ti převodovka bude sloužit...
typ převodovky mám ASD, čili nejdelší co se dělali pro TDi a když máš dlouhou převodovku a krouták dole takže to musí pěkně tlačit odspoda aby se ta dlouhá svině vůbec roztáhla, a auto jede jak jede.. jede hezky..
a že bych s tím jezdil v klidu jak nějakej děda se říci přímo nedá... svezu se s tím...
měl jsem taky problém s tím že mi tam nešlo řadit... promazal jsem kulisu řazení, a vyměnil olej v převodovce a vše je OK, nešla mi tam 1 a po promazání a výměně je všechno v pořádku, řadit mi jde krásně.. kdo v tom autě jel může potvrdit že řazení jde opravdu krásně..

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od NightRider »

Unihero,
dik, jsi prvni, kdo to tak pekne okomentoval... je ale rozdil, jestli mas diesel nebo benzin. Diesly vydrzi vic. Motor taky...

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od Unihero »

NightRider píše:Unihero,
dik, jsi prvni, kdo to tak pekne okomentoval... je ale rozdil, jestli mas diesel nebo benzin. Diesly vydrzi vic. Motor taky...
vyjde to defacto nastejno, pač diesel má krouták v nižších a benzín ve vyšších..
ale nejvíce asi dostává zabrat v těch nižších pač tam ten krouták je dole a zprudka se roztahává, kdyžto u benzína plynulejš...

luxxxxx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 23.11.2008 01:04
Bydliště: Novy Jicin

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od luxxxxx »

taky to tak mam jednicka radi hur a jde to trosku stuha a kdyz neni auto zahrate skrtne zpatecka chystam se vymenit olej a uvidime kdyz vis jak na tu jednicku tak neni problem auto ma najeto 202 000km myslim si ze nema cenu to tu resit kdyz odejde nezbyde ti stejne nic nez ji vymenit ....ale kdyz bude jemne zachazeni sni vydrzi ti dele .....

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od Jindrs »

moje G3 2,0Gti ma v tele 260 000km a na prevodovku si stezovat nemuzu maka tak jak ma
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od golfar »

A při kolika km byste doporučili výměnu oleje v převodovce, mám pocit že v mým golfíku je už 290 000km olej z fabriky, a uvažuju teda o výměně ale někdo mi zase říkal, že nemění. Což nevim bo u toho stroje na peníze forda se měnil po 250 000km.
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od NightRider »

golfar píše:A při kolika km byste doporučili výměnu oleje v převodovce, mám pocit že v mým golfíku je už 290 000km olej z fabriky, a uvažuju teda o výměně ale někdo mi zase říkal, že nemění. Což nevim bo u toho stroje na peníze forda se měnil po 250 000km.
Vsude ti reknou, ze tam je celozivotni napl a reknou nemenit. Kdyz to vymenis autu neublizis, ba naopak, zmena bude poznat.
Na renaultu jsem menil olej po 100 000km,hlavne nalij spravny olej. Kamos koupil do Oktavky doporuceny olej, byl pekne drahy. Po vymene neslo skoro radit. Tak to vylil, koupil to nejlevnejsi s tou samou viskozitou a rychlosti tam padji uplne samy.
Na Renaultu jsem jako prvni koupil to nejlevnejsi, taky slo perfektne radit, ale pak jsem si rekl ze radeji tam dam to co tam ma byt, koupil jsem primo o dilera olej vymenil a prevodovka po par tisicich km odesla. :? Ted je otazka, jestli by to neodeslo, kdybych olej nemenil. Nebo tomu pomohl ten levny olej. Nebo se tam za ty roky nabalilo smeti a tim kvalitnim olejem se to smeti vyplavilo. A to smeti tu prevodovku drzelo pohromade. :roll:
Koupil jsem Golfa pred svatkama a po novem roce vymenim vsechny kapaliny a udelam kopletni kontrolu...

Uživatelský avatar
Hejlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.07.2008 21:00
Bydliště: Tábor

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od Hejlík »

Před Borou jsem běl GIII Variant TDi 81kW, při prodeji měl najeto 270.000km a na převodovku ani spojku jsem nesáhl, vše originál :!:
A to si myslím, že jsem mu vcelku zatápěl :D

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: Prevodovka-kolik vydrzi?

Příspěvek od kůřa »

vim že záleží hodně na stylu jízdy, ale kolik tak asi vydrží spojka (u TDI) km?
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“