Převodovka, setrvák spojka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

Mám dotaz. Potřebuju vědět jestli mi pásne motor (AAZ 1.9 TD) z Passata B3 na převodovku z golfa III r.v. 92 motor stejnej tedy (typ AAZ 1.9 TD). resp, jestli je stejnej setrvák a pojka....

Ten pasat má bovdenový ovládání spojky, já na golfu mám táhlama... tak mě zajímá jestli je pajšl stejnej (jako průměr setrváku, počet zubú, spojka a její vypínací ústrojí)....

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od vwCharlie »

tím bovdénovým ovládáním spojky si myslel zřejmě řazení a od toho budu i dál pokračovat.

- u převodovky s bovdenovým řazením je úplně jiný spojkový set. V pořadí od kliky je setrvák-lamela-přítlačák a spojkové ložisko je v prostoru spojky
- u převodovky ovládané pákama je v pořadí od kliky přítlačák-lamela-setrvák a spojkové ložisko je na druhém konci převodovky

Takže podle toho,co jsi napsal,ti to pasovat nebude. Což ale není problém,vyměníš komplet celý spojkový set a pak ti to pasovat bude,motory jsou jinak stejné.
Jinak to neposkládáš,nepůjde ti to složit a jsou jiné i startéry

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

JJ špatně jsem to napsal... myslel jsem ovládání převodovky...

Aha, takže jestli to dobře chápu, pokud na ten motor z passata (původně převodovka s lanovody) dám spojkový set (lamela, přítlačák, setrvák? ložisko?) z mýho motoru z golfa (převodovka ovládaná táhly) tak by to mělo fungovat?
O co mi jde - je nutný měnit setrvák? Ptz ten je přece vyvážený jako komplet s klikou na konkrétní
motor. Nebo mohu vzít jen přítlačák, lamelu a spojkový ložisko z passatu a setrvák nechat z golfa a zachovat tak jeho vyvážení?


Díky.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od krbec »

kamos ted dava TDI z vochcávky do TD a má převodovku z toho TD a má bovdenovou převodovku a myslí že s tim žádnej problém nemá..............
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od vwCharlie »

Zdenda G60:podívej,chápu to tak. Ty máš GIII s převodovkou co má páky a něco se ti stalo s motorem. Chceš tam tedy dát motor s Passata B3,který měl převodovku s lanovody. Na tom motoře je původní spojka,na kterou jsi nechtěl původně sahat. Budeš ale muset celý ten spojkový set (setrvák,lamelu,přítlačák) přehodit z toho golfáckého motoru,jinak ti to nebude pasovat. Nějaké vyvážení řešit nemusíš,ono se to nijak nehne,přišroubuješ to nastejno tak jak jsi to měl předtím. Když sundáš kolo z auta,tak ho pak po nandání taky nemusíš vyvažovat. Celé je to udělané tak,že to nejde ani nijak jinak nasadit než to bylo předtím,nepasuje to potom na díry,takže vše jde nasadit a přišroubovat jen v určité poloze.Až to budeš mít všechno rozhozené,tak uvidíš o čem píšu a hned ti to bude jasné,neboj. :wink:

krbec: nemá s tím žádný problém,protože si to přehodí,o nic nejde.

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

OK. Jsem klidnější... Díky za rady hoši. Snad to bude šlapat :)

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Vali »

jj, je to tak jak rika charlie :wink:

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

Tak jsem udělal výkendovou akci a přehodil ty motory... Novej motor šlape a spojkovej set se zdá být OK - tzn, sedí. Byla to fofr akce ale vypadá to dobře... Jen spojka dost prokluzuje(lamela je OK a před tím šla normoš) a já zatím nevím jak se seřizuje... nemá někdo zkušenosti... (Je to tak že zabírá až úplně nahoře a když chci akcelerovat tak cítím jak to klouže... motor jde do otáček a auto nezrychluje...) Co s tím?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od vwCharlie »

a ty jsi nekoukal jak na tom byla lamela,nebo přítlačák? Co gufera na převodovce a tak,neprolínal skrze ně olej? Jinak na GIII je už samoštelovací lanko,tak se to nedá štelovat,ale i to někdy může odejít.

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

Převodovka je OK. ta je původní. A celej spojkovej set taky... A před tím šla normálně jak měla....

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od vwCharlie »

no někde se tam musela stát chyba,když to předtím bylo OK. Lamelu vypíná přítlačák přes přítlačný talířek,vypínaví tyč,spojkové ložisko,páku,spojkové lanko,pedál. Někde na této cestě musí být něco špatně. V jakém stavu jsi měl tu lamelu??

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

No, nemohl jsem ji porovnat s novou ale nýty byly ještě hodně zapuštěný... No. mám tu nějaký návody jak se to seřizuje a snad to klapne, když ne tak zkusím novou lamelu, no a pak už nevím....

Uživatelský avatar
Zdenda G60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.03.2008 17:51
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, setrvák spojka

Příspěvek od Zdenda G60 »

Tak problém (tento) vyřešen. Chtělo se to jen úpdívat jak se to seřizuje a udělat to podle toho postupu na seřízení a maká to... Teď řeším jiný problém--- viz téma BZUČÁK........

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“