Úsekové Radary - Praha

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
redleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od redleon »

Shemik píše:To je jedna vec, co pises a pak jsem jeste slysel, ze uspesne lidem prochazi, kdyz jim do oci tvrdi, ze na te fotce to nejsou oni, i kdyz to oni jsou. Prej s tim certi nemuzou nic delat. Jeste jsem v takove situaci nebyl, ale docela by me zajimalo, co by mi rekli, kdybych jim zacal tvrdit, ze ten na te fotce nejsem ja :mrgreen:
to se mi stalo jednou - ukázal mne první fotku kde jsem nebyl moc vidět, tak jsem řek že to já nejsem, a pak mi ukázal ještě dvě(jiné prohřešky) kde jsem byl vidět jak kdybych byl u fotografa a jestli to taky nejsem já, tak jsem řek že ne. on na mne že mne poznává a já že to já nejsem. tak to sepsal, dal mi to podepsat a že prý si mne možná ještě zavolaj na magistrát bo kam a že jim to jenom zopakuju a bude konec...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

redleon píše:
Shemik píše:To je jedna vec, co pises a pak jsem jeste slysel, ze uspesne lidem prochazi, kdyz jim do oci tvrdi, ze na te fotce to nejsou oni, i kdyz to oni jsou. Prej s tim certi nemuzou nic delat. Jeste jsem v takove situaci nebyl, ale docela by me zajimalo, co by mi rekli, kdybych jim zacal tvrdit, ze ten na te fotce nejsem ja :mrgreen:
to se mi stalo jednou - ukázal mne první fotku kde jsem nebyl moc vidět, tak jsem řek že to já nejsem, a pak mi ukázal ještě dvě(jiné prohřešky) kde jsem byl vidět jak kdybych byl u fotografa a jestli to taky nejsem já, tak jsem řek že ne. on na mne že mne poznává a já že to já nejsem. tak to sepsal, dal mi to podepsat a že prý si mne možná ještě zavolaj na magistrát bo kam a že jim to jenom zopakuju a bude konec...
Takze jestli to dobre chapu, tak jsi odesel bez pokuty :lol: A uz Ti neco prislo z toho magistratu :?: A jak je to dlouho :?:

To je prave ono. Ja nevim jak by to resili, je to proste tvrzeni proti tvrzeni, asi by to museli dat posoudit soudnimu znalci, nebo co ja vim :lol:

Uživatelský avatar
redleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od redleon »

zviratko: točení na světlech je bez bodů

je to asi tři roky a nic, nechaly to bejt, bez pokuty a bez bodů(a to jsem tam byl dvakrát na jižní spojce a jednou na poděbradský), byl jsem z toho potom rozhozenej a od té doby tam nějak nechci

pokud se snima budeš hádat, tak se na to asi vykašlou. dle mne jim to za to nestojí aby hledaly nějakýho znalce nebo to hnaly k soudu kde by rozhodovali jestli jsi jel o 20kmh víc

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

parizek_ltm píše:
Shemik píše:... Od zacatku bodoveho systemu me nikde nedostali. :lol:

Vlastne ted v patek na Plzensky za telefonovani. :mrgreen: Normalne pouzivam HF BT do ucha, ale mel jsem ho vybity, tak jsem volal normalne a nevsim jsem si, ze za mnou uz notnou dobu jedou certi. Tak me zastavili a rikali, ze kdybych nevolal tak dlouho, tak by me nechali, ale prej celou plzenskou je moc :lol: No vysvetlil jsem jim jak me to mrzi a jak to normalne nedelam, ukazal jim vybity HF a v se ostatni v poradku. A taky pindali o tom jak ne to nebezpecny z hlediska rizeni vozu, tak jsem jim vysvetlil, ze mam automat a tam nepotrebuju k rizeni levou nohu a pravou ruku, takze uznavam, ze to odvadi i psychickou pozornost, ale ta fyzicka u mne nestrada, tak rikali, ze to je tedy jeste dobry oproti normalnimu autu a pak si to moje prohlizeli a ptali se na spotrebu, vlastnosti a tak. Pak rikali, ze to muze byt za 3 body a 1.000 Kc, ale ze jsem to ja, tak to napisou na lekarnicku za 400 a bez bodu. :mrgreen: Na to jaky to byli mladasci byli fakt hodni :lol:
Shemo tak to mas docela luxus :) Asi mas nejakou pozitivni auru, ze ti to tak hezky zamazli :mrgreen:
No auru ... :mrgreen: Sypal jsem si pred nima dost popel na hlavu a delal to dle Hammerova navodu, coz takto delam uz leta. Nestavi me sice casto, ale vzdy to zabere. Normalni pokecik o autech a o tom jak to u ty policie chodi, za znamej o tom uvazuje a tak a ze diky za vstricnost atd atd. Je to olidech, tihle byli v poho, kdybych narazil na blba, tak mi nepomuze ani svecena voda, ale je fakt ze na ty dobry certy zatim mam docela kliku.

Pred asi 15 lety, kdyz jsem byl mlady blby hovado, jsem se s nima domluvil i kdyz me vytahli z auta uplne na srot, jen na tom, ze to tady zamknu a prijdu si pro to az druhej den a to me pred tim honili mestsky a me pri tom dosel benzin v moji skodovce (jinak bych jim tehdy nezastavil) a protoze jsem nechtel vylezt z auta, tak na me na moji zadost zavolali statni a s tema jsem se takhle domluvil. Jooo to byli casy :mrgreen:

Ale nakonec je dobry, ze i pres ten bodovej system se s normalnima certama da domluvit treba prostrednictvim te lekarnicky. :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

abc píše:
Shemik píše:ABC:
Je to jak pise Brot, jen jeste dodam, ze ponekud spatne chapes, za co jsi vlastne pokutovan. Pokutovan nejsi za prumernou rychlost, ale za maximalni rychlost, resp. za prekroceni maximalni rychlosti, ktere je snadno zjistitelne na zaklade Tve prumerne rychlosti. Takze nejake srovnavani s nejakym prumernym poctem rohliku je uplne mimo. Kapisto cece :?:
A tady jsme se jen nepochopili. Ke zjištění té maximální (už nepovolené) potřebuješ tu průměrnou a ve zbytku se shodnem.
Pozastavoval jsem se jen nad tím, že u fotky s veškerými nutnými údaji diskutovat není vůbec třeba, ale pokud budu mít dvě fotky na kterých pojedu předpisově třeba "80" a k nim jen jakýsi dopočet průměrné (nepovolené) rychlosti kterou jsem jel mezi těmi úseky, tak k tomu už postrádám ten "důkazní materiál".
Kapišto teď ty mě? :wink:
Spatne, ne nepochopili, ale Tys nepochopil :mrgreen: Ty furt ale nechces kapisto, ze ta prumerna rychlost, neni to za co Te pokutujou, ale je to dukaz o prekroceni rychlosti. A to at se Ti to slovo "prumerna" libi nebo ne :mrgreen: To je jednoducha matematika, jako 1+1=2 :lol: Pokud jsi byl v bode A v tolik a tolik hodin a v bode B v toliik a tolik a mezi tim ubehl nejaky cas, na jehoz zaklade jsi jel prumernou rychlosti napriklad 75 km/h (coz spocitas i Ty i pocitac stejne jednoduse jako 1+1=2), ale bylo tam povoleno treba 70, tak mas proste smolika. Je to dukaz jako to ho*adko bozi. Takze si se slovem "prumerna" otacej jak chces, ale prumerna rychlost je dukaz a to 100% prokazujici, ze jsi zakon porusil. Tak jeste postradas dukazni material :?: Tak uz konecne kapisto :?: :mrgreen:

Uživatelský avatar
redleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od redleon »

tak, je to důkaz že jsi jel minimálně těch 75kmh, což je ještě štěstí protože kdyby měřili jednorázově, tak by tě vyfotili třeba v 90.. u té průměrné to můžeš třeba potom korigovat - pokud si to včas uvědomíš

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

ABC:
Presne tak. Vzhledem k tomu ze mame i ruzne hranice poruseni a vyse pokut a bodu (do 20 km/h, do 30 km/h, nad 30 km/h), tak je ta prumerna rychlost vlastne pritelem ridice. Protoze pokud uz Te nameri, tak pouziji jen tu prumernou rychlost. Kdezto momentalni rychlost mohla byt v nekterych mistech mereneho useku i o 30 km/h vyssi, nez ta povolena, za coz je ta nejvyssi sazba pokut a bodu. Ta prumerna rychlost byva ve stejnem pripade o dost nizsi, takze se i presto ze jsi nekde prekrocil rychlost o 30, vejdes do sazby prekroceni do 20 km/h, coz pro Tebe znamena nizsi pokutu a mene sebranych bodu. :lol:

Nehlede k tomu jak pise Redleon, kdyz si toho vsimnes jeste v merenem useku, tak muzes diky prumerne rychlosti celkovy prumer jeste snizit a vyvaznout z toho bez jakehokoli namereni.

U toho jen bacha na auta za Tebou, uz se mi take parkrat stalo, ze jsem si vsiml, ze jsem v merenem useku az v jeho polovine, tak jsem dup na brzdu, abych stihl snizit prumernou rychlost, ale ten za mnou mel co delat, aby to ubrzdil, protoze to naprosto necekal. Toto byva nejlepsi zpusob, jak spolehlive zalozit retezovou nehodu, takze pokud se rozhodnes snizovat prumer v merenem useku, tak brzdi pozvolna. Mozna i pokuta a nejakej ten bod jsou lepsi nez rozsekany auto, nemluve o tech za Tebou. :mrgreen:

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

Shemik píše:
abc píše: A tady jsme se jen nepochopili. Ke zjištění té maximální (už nepovolené) potřebuješ tu průměrnou a ve zbytku se shodnem.
Pozastavoval jsem se jen nad tím, že u fotky s veškerými nutnými údaji diskutovat není vůbec třeba, ale pokud budu mít dvě fotky na kterých pojedu předpisově třeba "80" a k nim jen jakýsi dopočet průměrné (nepovolené) rychlosti kterou jsem jel mezi těmi úseky, tak k tomu už postrádám ten "důkazní materiál".
Kapišto teď ty mě? :wink:
Spatne, ne nepochopili, ale Tys nepochopil :mrgreen: Ty furt ale nechces kapisto, ze ta prumerna rychlost, neni to za co Te pokutujou, ale je to dukaz o prekroceni rychlosti. A to at se Ti to slovo "prumerna" libi nebo ne :mrgreen: To je jednoducha matematika, jako 1+1=2 :lol: Pokud jsi byl v bode A v tolik a tolik hodin a v bode B v toliik a tolik a mezi tim ubehl nejaky cas, na jehoz zaklade jsi jel prumernou rychlosti napriklad 75 km/h (coz spocitas i Ty i pocitac stejne jednoduse jako 1+1=2), ale bylo tam povoleno treba 70, tak mas proste smolika. Je to dukaz jako to ho*adko bozi. Takze si se slovem "prumerna" otacej jak chces, ale prumerna rychlost je dukaz a to 100% prokazujici, ze jsi zakon porusil. Tak jeste postradas dukazni material :?: Tak uz konecne kapisto :?: :mrgreen:
Já tě chápu, jen to asi blbě píšu.
Ale jde mi o to, že v ideálním případě bude fotka z místa A kde pojedu 70 předpisově, druhá bude z místa B taky 70 předpisově, ale už nebude nic z místa kde jsem "průměrně překročil povolenou rychlost o x". Jen ta cifra, nic víc nic míň.
Příklad .. čapne tě dopravka a předloží foto, kde ti naměřili rychlost x. Pokud fotku mít nebudou,tak ti nic neprokážou (bez té fotografie prakticky nedokazatelné) a za další, řeknou př. "naměřili jsme vám 90 na 50 a tady je fotka", v tom případě OK. Oni přeci neřeknou "jedeme za vámi přes celou vesnici a naměřili jsme vám průměr 90". Furt se nechápeme? Prostě chci tu fotku (ten důkaz) kde jsem rychlost překročil.

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od brot1cz »

abc Ty to usekoví měření špatně chápeš, ono tě to nezměří u první kamery ono to v tu chvili ani neví kolik jedeš, zjistí se to až u druhých kamer a tím je jasný že mezi kamerama jsi jel danou rychlostí. A co třeba zařízeni v Pasatech R36 tam je polcam, take to není radar jako takoví měří to tak že určitou vzdálenost jedou za tebou a tím tě změří je to něco podobnýho jako usekoví měření ale v mobilnim provedení. Podobně pracuje i system gesig který je v octaviich, jedou za tebou a natačí tě a maj tam cejchovany rychloměr spolu s kamerou a z toho vznikne dukaz. Nic to neměni na tom když takové zařízení je schválené a ověřené, tak dukaz z něj je prostě dostačující. A hlavně proti tomu všemu je antiradar ma nic. :wink:

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

brot1cz píše:abc Ty to usekoví měření špatně chápeš, ono tě to nezměří u první kamery ono to v tu chvili ani neví kolik jedeš, zjistí se to až u druhých kamer a tím je jasný že mezi kamerama jsi jel danou rychlostí. A co třeba zařízeni v Pasatech R36 tam je polcam, take to není radar jako takoví měří to tak že určitou vzdálenost jedou za tebou a tím tě změří je to něco podobnýho jako usekoví měření ale v mobilnim provedení. Podobně pracuje i system gesig který je v octaviich, jedou za tebou a natačí tě a maj tam cejchovany rychloměr spolu s kamerou a z toho vznikne dukaz. Nic to neměni na tom když takové zařízení je schválené a ověřené, tak dukaz z něj je prostě dostačující. A hlavně proti tomu všemu je antiradar ma nic. :wink:
Asi fakt nechápu. :oops:
Mě je jasný, že mezi těma kamerama se to dá samozřejmě spočítat, o tom žádná. Ale co provede ta poslední kamera na tom úseku? Cvakne fotku kde už zase budu mít naloženo spořádaně 70 a bude tam připsaná i ta průměrná rychlost? V ten moment ta fotka ale prokazuje, že jedu 70 přeci.
Já ten systém nijak nepopírám, ale prokazování mi není jasné.
Zmínil jsi R36, fajn. Pojede za mnou, změří klidně i nějakou průměrnou rychlost, ale ve finále mi stejně vytiskne fotku na které v konkrétní okamžik pojedu třeba 200 a na těch 200 mě udělá, protože to bude mít černé na bílém.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

ABC:
opravdu to porad nechapes. :roll: Ty kamery Ti zadnou rychlost vubec nemeri, ty kamery vubec nevi kolik jedes a to ani u prvni kamery, ani u posledni kamery. Dokonce ani u tech snimku zadna rychlost neni zaznamenana. Ta rychlost se vypocitava az teprve v ridicim centru podle casu vyfoceni. Ty kamery jen a pouze foti a k fotografii zaznamenaji cas prujezdu v momente vyfoceni.

Dam Ti nazorny priklad.
:arrow: Mereny usek meri 50 km
:arrow: Je tam povolena rychlost 50 km/h
:arrow: Takze za jak dlouhou dobu ho smis nejrychleji projet :?: Prece za 1 hodinu :!: :!:
Protoze jedine tak neprekrocis prumernou rychlost 50 km/h a tim ani povolenou 50 km/h.

:arrow: Pokud tento usek projedes za napriklad 0.5 hodiny, tak je jasne, ze jsi mel prumernou rychlost 100 km/h a tim padem jsi tu povolenou rychlost nekde v tom useku musel prekrocit.

:arrow: Kde jsi v tom useku tu rychlost prekrocil nevime a je to uplne jedno a nikoho, ani policajty to nezajima.
:arrow: Dulezity je casovy vypocet, ktery jasne dokazuje, ze nekde v tom useku jsi musel jet mnohem rychleji, nez je poveno. :!: :!: :!:

:arrow: A pokud neco naprosto jasne dokazuje, ze jsi rychlost prekrocil, tako to proste jasne dokazuje. Kapisto :?: :?: :?:

:arrow: Ty si to porad pletes se stacionarnim radaren, kde mas fotku s nejakou rychlosti. Takhle to tady neni, tady mas cas prujezdu z bodu A do bodu B a k tomu casy prujezdu a tim padem i rychlost ktera byla k dosazeni namerenych casu nutna. :!:

Kde mezi temi body jsi mel jakou rychlost je uplne jedno, dulezite, je, ze (nevi se sice, kde presne mezi temi body), ale ze jsi ji naprosto urcite, jasne a prokazatelne prekrocil, o to jde, kapisto. :?:

Cece polopaticteji to uz vyvetlit snad ani nejde. Pak uz jedine zajit na certarnu, at Te vezmou do jejich ridiciho centra a tam Ti to ukazou :mrgreen:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

Jinymi slovy proste zkus pochopit, ze zadna fotka s namerenou rychlosti pri tomto mereni neni potreba, protoze Tvuj prestupek dokazuje neco jineho a to cas prekonani urcite vzdalenosti. A to je dukaz naprosto nezvratny, tak uz o nem cece prestan pochybovat. Dyk tohle se ucilo na zakladni skole, ze auto jede z bodu A do bodu B za urcity cas, jakou k tomu potrebovalo rychlost :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

Shemik píše:Jinymi slovy proste zkus pochopit, ze zadna fotka s namerenou rychlosti pri tomto mereni neni potreba, protoze Tvuj prestupek dokazuje neco jineho a to cas prekonani urcite vzdalenosti. A to je dukaz naprosto nezvratny, tak uz o nem cece prestan pochybovat. Dyk tohle se ucilo na zakladni skole, ze auto jede z bodu A do bodu B za urcity cas, jakou k tomu potrebovalo rychlost :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Děkuji za trpělivost já to tedy vzdávám a už nebudu laborovat. Slibuju. :mrgreen:
Já o té fyzice nepochyboval a princip úsekového radaru jste mi s vypětím všech sil vysvětlili.
Moje první otázka zněla jestli už někdo na základě tohohle zařízení přestupek musel už řešit. To mě hlavně zajímalo. Nikoho takového neznám, proto jsem se v tom začal rejpat.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

Ja ho resil uz 2x, pred par prispevky jsem to psal. Ale bylo to jeste pred bodovym systemem nastesti :lol:

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

Shemik píše:Ja ho resil uz 2x, pred par prispevky jsem to psal. Ale bylo to jeste pred bodovym systemem nastesti :lol:
... a na tohle jsem se ptal ve svém úplně prvním příspevku.
Přišel jsi na přestupkový a tam ti řekli .. "pane Šemík na jižní spojce jsme vám úsekovým radarem na úseku mezi místy A a B naměřili průměrnou rychlost 100, tzn. překročení povolené rychlosti o 20 km/h" .. ?
Já se vždycky setkal jen s fotkama z jižní spojky nebo strahovského tunelu (zaplať pánbuh ne moje) u které bylo konkrétní překročení rychlosti. Prostě fotka jako ze stacionárního radaru nebo přímo z auta.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“