Úsekové Radary - Praha

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od fleer »

Shemik píše:Ja vedel proc si mam napsat auto na manzelku. Kdykoli do nej sednu, tak ze me stane osoba blizka. Ta to holt jisti :mrgreen:

A zaplat panbuh za ty vysoky zidle a nizky stinitka v MPVeckach :mrgreen:
neboj, oni tu osobu blízkou zrušit nemůžou, ale můžou si předvolat rodinu.. tudíž osoba blízká (manžel) porovnaj s fotkkou a pápálálá.... jenže na to předvolávání jsou moc líní a maj málo času, takže to zatim prochází.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

To je jedna vec, co pises a pak jsem jeste slysel, ze uspesne lidem prochazi, kdyz jim do oci tvrdi, ze na te fotce to nejsou oni, i kdyz to oni jsou. Prej s tim certi nemuzou nic delat. Jeste jsem v takove situaci nebyl, ale docela by me zajimalo, co by mi rekli, kdybych jim zacal tvrdit, ze ten na te fotce nejsem ja :mrgreen:

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od fleer »

Shemik píše:To je jedna vec, co pises a pak jsem jeste slysel, ze uspesne lidem prochazi, kdyz jim do oci tvrdi, ze na te fotce to nejsou oni, i kdyz to oni jsou. Prej s tim certi nemuzou nic delat. Jeste jsem v takove situaci nebyl, ale docela by me zajimalo, co by mi rekli, kdybych jim zacal tvrdit, ze ten na te fotce nejsem ja :mrgreen:
to užý mi taky někdo řikal, ale hádejse s nima.... na to musíš mít nervy z oceli a nebo neskutečnou drzost... to je lepší říct že to měl nějakej čínan a dat jim to i s nejakou cinskou adresou. že je to tvuj kamarad a ze mel puceny auto...
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

JJ, taky reseni. Kamos Chuo Tang Wan Li :mrgreen:

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

Můžu mít jeden nesmělý dotaz? Je tu někdo kdo byl předvolán k projednání přestupku na základě úsekového radaru?
Princip mi je jasný, z fyziky si ještě něco pamatuji a tudíž si umím spočítat jakou průměrnou rychlostí pojede vozidlo z místa A do místa B. Ale to budou jen mé vlastní výpočty podložené jakýmsi vzorcem a těžko říct jestli dobře spočítané.
Jakým způsobem se dozvím tu průměrnou rychlost z úsekového radaru? Radar může být sebedokonalejší, ale určitě nedokáže bez lidského zásahu sám vyhodnotit dva snímky konkrétního automobilu. Fotku s veškerými daty nepochybně, ale spárovat si dvě fotografie a ještě k nim něco spočítat to přeci nemůže umět. Nebo se mýlím?
Tudíž zůstává možnost (pro mě ještě víc nepochopitelná), že si nějaká ouřednice vezme ty dvě fotografie, předvolá mě a předemnou vyťuká na kalkulačce onu rovnici pro změření průměrné rychlosti, aby mi následně zdělila, "že jsem jel půměrně jako dobytek". Postup určitě možný, ale čím podložený? Že jsem spáchal přestupek na základě jakési průměrné rychlosti?
Než mi někdo odpovíte, že ten postup je opravdu takový, tak jeho nesmyslnost budu hájit dál. Vždyť nemůžu být trestán za přestupek, že jsem například ukradl nějakou průměrnou částku. Ta částka musí být jasně dána ... (například v samoobsluze, že jsem ukradl v určitý okamžik "PRŮMĚRNĚ" 30 rohlíků, to je přeci blbost). V těhle dvou případech prostě žádný rozdíl nevidím.
A ještě mě napadl jeden kámen úrazu, pokud to bude na úseku bez možnosti sjezdu, tak fajn, na každého stejný metr, ale pokud mezi tím bude sjezd, tak ten co sjíždí to může hned za prvním radarem rozpálit, ten co nesjíždí, tak má holt smolíka. Nehledám v tom nějakou nespravedlnost, ale je to to samé, jako kdyby stacionární radar měřil je například řidičky a řidiče nechal v klidu projet.
Omlouvám se za ten elaborát, ale tomu jak to funguje v praxi vážně nerozumím. :roll:

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od roti »

neni nad to si dat na tempomatu 80 km/h a sr*t na rady ;)
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od brot1cz »

abc: Je to plně automatizovaný a neporovnává se auto ale RZ(SPZ) na vjezdu to nčte spz s nákým časem a na výjezdu to same, pak se to spočítá a když je čas kratší než je nastavenej uloží to záznam ostaní se okamžitě mažou. Ono na tom není nic těžkého a dneska technika je na tom hodně dobře. NAvíc je to osazené wifi antenami a cajti si to můžou rovnou nechávat stahnout do auta a hned řešit, tak to dělaj někdy na strakonický a na Poděbratský. A on to vubec není radar jako takoví nic to nevysílá, jsou to jen kamery čára na silnici a počítač. Je to homologovaný a schvalený systém a proto také s ním mohou měřit. S tím dlouhým usekem kde někdo může sjet to je nespravedlivý, ale stejně s tím nic nenaděláme. Jinak jak tady někdo psal že je propojená mrazovka až na strakonickou, možný to je ale pokuty za to dávat nemůžou, oni musí zdělit o kolik jste překročili rychlost na určité dovolené rychlosti a to tady nejde, protože po celem useku není dovolená jen jedna rychlost, to samé tunely jižní spojka kus je 70 a pak 80, museli by na to udělat změnu v zákoně.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

ABC:
Je to jak pise Brot, jen jeste dodam, ze ponekud spatne chapes, za co jsi vlastne pokutovan. Pokutovan nejsi za prumernou rychlost, ale za maximalni rychlost, resp. za prekroceni maximalni rychlosti, ktere je snadno zjistitelne na zaklade Tve prumerne rychlosti. Takze nejake srovnavani s nejakym prumernym poctem rohliku je uplne mimo. Kapisto cece :?:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

Pravda je ohledne toho spojeni tech useku napriklad od Strahovskyho tunelu po nájezd za Sporilova na JS je vlastne opravdu nemozny, minimalne do te doby, dokud by nesrovnali povolene rychlosti, ktere se na techto usecich lisi. :!:

Jinak ten tempomat resi situaci vyborne. Ja jsem si ho nechal namontovat vlastne hlavne kvuli tomuto useku Str.tunel - Barrandak, pac ho jezdim opravdu casto a tesne pred pocatkem bodoveho systemu me tam 2x vyhmatli, zmerili me, pozvali a vyresili :mrgreen: Jednou to bylo jedno prekroceni a to bylo za 200 Kc a podruhe se tam stihli nastradat 2 prekroceni, a jeste k tomu tam sedel drazsi cert, takze bylo kazde 350 cili celkem za 700. Takze tempomat pouzivam z cca 80% prave tady cili ve meste a z nejakych cca 20% mimo mesto :lol:

Od zacatku bodoveho systemu me nikde nedostali. :lol:

Vlastne ted v patek na Plzensky za telefonovani. :mrgreen: Normalne pouzivam HF BT do ucha, ale mel jsem ho vybity, tak jsem volal normalne a nevsim jsem si, ze za mnou uz notnou dobu jedou certi. Tak me zastavili a rikali, ze kdybych nevolal tak dlouho, tak by me nechali, ale prej celou plzenskou je moc :lol: No vysvetlil jsem jim jak me to mrzi a jak to normalne nedelam, ukazal jim vybity HF a v se ostatni v poradku. A taky pindali o tom jak ne to nebezpecny z hlediska rizeni vozu, tak jsem jim vysvetlil, ze mam automat a tam nepotrebuju k rizeni levou nohu a pravou ruku, takze uznavam, ze to odvadi i psychickou pozornost, ale ta fyzicka u mne nestrada, tak rikali, ze to je tedy jeste dobry oproti normalnimu autu a pak si to moje prohlizeli a ptali se na spotrebu, vlastnosti a tak. Pak rikali, ze to muze byt za 3 body a 1.000 Kc, ale ze jsem to ja, tak to napisou na lekarnicku za 400 a bez bodu. :mrgreen: Na to jaky to byli mladasci byli fakt hodni :lol:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od zviratko »

Jo Lékárničku znám taky :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od Shemik »

... ale ja ji mel a v poradku. Oni to na ni napsali proto, aby mi mohli dat nizsi pokutu, protoze za telefonovani nejde dat pokuta 400 a jeste bez bodu :lol: Taky uz se Ti to stalo :?: :lol:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od zviratko »

Shemik píše:... ale ja ji mel a v poradku. Oni to na ni napsali proto, aby mi mohli dat nizsi pokutu, protoze za telefonovani nejde dat pokuta 400 a jeste bez bodu :lol: Taky uz se Ti to stalo :?: :lol:

Otáčení na světelný křižovatce , tak že napíšem že máte špatnou lékarničku a můžete jet :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

brot1cz píše:abc: Je to plně automatizovaný a neporovnává se auto ale RZ(SPZ) na vjezdu to nčte spz s nákým časem a na výjezdu to same, pak se to spočítá a když je čas kratší než je nastavenej uloží to záznam ostaní se okamžitě mažou. Ono na tom není nic těžkého a dneska technika je na tom hodně dobře. NAvíc je to osazené wifi antenami a cajti si to můžou rovnou nechávat stahnout do auta a hned řešit, tak to dělaj někdy na strakonický a na Poděbratský. A on to vubec není radar jako takoví nic to nevysílá, jsou to jen kamery čára na silnici a počítač. Je to homologovaný a schvalený systém a proto také s ním mohou měřit. S tím dlouhým usekem kde někdo může sjet to je nespravedlivý, ale stejně s tím nic nenaděláme. Jinak jak tady někdo psal že je propojená mrazovka až na strakonickou, možný to je ale pokuty za to dávat nemůžou, oni musí zdělit o kolik jste překročili rychlost na určité dovolené rychlosti a to tady nejde, protože po celem useku není dovolená jen jedna rychlost, to samé tunely jižní spojka kus je 70 a pak 80, museli by na to udělat změnu v zákoně.
Kuju za vysvětlení. :oops: Už jsem asi zastaralej vůči té moderní technice. :lol: Jestli tohle všechno ten radar zvládne, tak pak potom jo.

abc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.03.2008 18:58

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od abc »

Shemik píše:ABC:
Je to jak pise Brot, jen jeste dodam, ze ponekud spatne chapes, za co jsi vlastne pokutovan. Pokutovan nejsi za prumernou rychlost, ale za maximalni rychlost, resp. za prekroceni maximalni rychlosti, ktere je snadno zjistitelne na zaklade Tve prumerne rychlosti. Takze nejake srovnavani s nejakym prumernym poctem rohliku je uplne mimo. Kapisto cece :?:
A tady jsme se jen nepochopili. Ke zjištění té maximální (už nepovolené) potřebuješ tu průměrnou a ve zbytku se shodnem.
Pozastavoval jsem se jen nad tím, že u fotky s veškerými nutnými údaji diskutovat není vůbec třeba, ale pokud budu mít dvě fotky na kterých pojedu předpisově třeba "80" a k nim jen jakýsi dopočet průměrné (nepovolené) rychlosti kterou jsem jel mezi těmi úseky, tak k tomu už postrádám ten "důkazní materiál".
Kapišto teď ty mě? :wink:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Úsekové Radary - Praha

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemik píše:Pravda je ohledne toho spojeni tech useku napriklad od Strahovskyho tunelu po nájezd za Sporilova na JS je vlastne opravdu nemozny, minimalne do te doby, dokud by nesrovnali povolene rychlosti, ktere se na techto usecich lisi. :!:

Jinak ten tempomat resi situaci vyborne. Ja jsem si ho nechal namontovat vlastne hlavne kvuli tomuto useku Str.tunel - Barrandak, pac ho jezdim opravdu casto a tesne pred pocatkem bodoveho systemu me tam 2x vyhmatli, zmerili me, pozvali a vyresili :mrgreen: Jednou to bylo jedno prekroceni a to bylo za 200 Kc a podruhe se tam stihli nastradat 2 prekroceni, a jeste k tomu tam sedel drazsi cert, takze bylo kazde 350 cili celkem za 700. Takze tempomat pouzivam z cca 80% prave tady cili ve meste a z nejakych cca 20% mimo mesto :lol:

Od zacatku bodoveho systemu me nikde nedostali. :lol:

Vlastne ted v patek na Plzensky za telefonovani. :mrgreen: Normalne pouzivam HF BT do ucha, ale mel jsem ho vybity, tak jsem volal normalne a nevsim jsem si, ze za mnou uz notnou dobu jedou certi. Tak me zastavili a rikali, ze kdybych nevolal tak dlouho, tak by me nechali, ale prej celou plzenskou je moc :lol: No vysvetlil jsem jim jak me to mrzi a jak to normalne nedelam, ukazal jim vybity HF a v se ostatni v poradku. A taky pindali o tom jak ne to nebezpecny z hlediska rizeni vozu, tak jsem jim vysvetlil, ze mam automat a tam nepotrebuju k rizeni levou nohu a pravou ruku, takze uznavam, ze to odvadi i psychickou pozornost, ale ta fyzicka u mne nestrada, tak rikali, ze to je tedy jeste dobry oproti normalnimu autu a pak si to moje prohlizeli a ptali se na spotrebu, vlastnosti a tak. Pak rikali, ze to muze byt za 3 body a 1.000 Kc, ale ze jsem to ja, tak to napisou na lekarnicku za 400 a bez bodu. :mrgreen: Na to jaky to byli mladasci byli fakt hodni :lol:
Shemo tak to mas docela luxus :) Asi mas nejakou pozitivni auru, ze ti to tak hezky zamazli :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“