Kdo přestal kouřit???

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od rapid.direct »

pepanos píše:Já s tím sek už ve čtvrtý třídě.Investoval,koupil,kouřil,poblil,a na trvalo skončil.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Martin. D »

jirka14 píše:Já jsem hulil 21 let v průměru tak 15-20 denně. Přestat jsem zkoušel asi tak 3x normálně a 2x z práškama. Bez prášků bez šance. S práškama jsem první pokus pokazil tím, že jsem je zobal jen 14 dnů (doporučují 3-6měs). Teď právě probíhá druhý pokus, nekouřím 3,5měs a jsem odhodlaný se k tomu už nevrátit. Ale zatím pořád zobu pilule, tak mám trošku obavu, jak to bude až je vysadím. Přestat kouřit s práškama je aspoň pro mne určitě o 100% jednodušší než bez nich.
Aby si pak nebyl místo nikotinu závislí na práškách :lol: Jinak já jsem nikdy nekouřil a ani jsem to nezkusil :!: :wink: Ostatní kolem mě kouří ale já jedinej ne. Někteří se mi diví jak to můžu vydržet. A za to že nekouřím děkuji rodičům :!:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Tomášek »

ja sem ted byl na diskotece a z pr**le sem si zapalil abys si z tech pubertaku udelal pr**l, akorat sem to nejak natahl do sebe a malem sem se poblil :D:D:D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Shemik »

Tak ja kdyz jsem prestaval, tak jsem v te dobe kouril presne pulku zivota, tedy pokud se jedna o cigarety. Zacal jsem v 17 a prestal v 34 :lol: Nejdrive mi bylo divny, proc mi to ani po pulroce nechybi, nechybelo mi to ani druhy den po prestani :lol: Pak jsem ve spolupraci s moji plicni lekarkou zjistil, ze jsem jeden z velmi mala vyjimecnych pripadu, kterych telo si ani za ta leta nevypestovalo na koureni a nikotinu vubec zadnou zavislot a to ani fyzickou, ani psychickou. Takze takovy to krouceni nohou, sileny abstaky, nervy a depky, to se me vubec netykalo, proste jsem po 17 letech prestal z minuty na minutu a od ty doby o koureni nevedel. Nekouril jsem zas tak silene, daval jsem prumerne 6 az 8 cigar denne (samo pri parbe i 2 krabky za vecer :lol: ).

Mimochodem za plicni lekarkou jsem nesel proto, ze bych mel potize s plicema jako takove, ale jen jsem se ji sel zeptat, kdy ze me prestanou lezt ty cerny hleny, kdyz uz vic jak pul roku nekourim. Rikala ze to telo se po tolika letech koureni cisti i vic jak rok. Do roka hleny skutecne prestaly a mel jsem klid. :lol:

Nicmene vicemene z nudy a takove te jentak-chuti a taky protoze jsem razitelem nazoru, ze doutniky skodi sice take, ale i kdyz jsou vyrazne silnejsi, tak skodi mnohem mene, nez cigarety, protoze neobsahuji cigaretovy papirek, pri jehoz spalovani vznikaji ta nevejsti svinstva, jako dehet a taky jich covek neda tolik jako cigaret, jsem zacal kourit doutniky. Ale jen velmi vyjimecne, kdyz se neco slavilo atd, coz u me neni caste. Takhle jsem kouril doutniky cca 3 roky.

Ale v posledni dobe pozoruji, ze se mi to nejak vymyka z rukou a davam si doutnicek, pri kdejake blbosti, takze to budu muset zase omezit, pac v posledni dobe, po dokoureni doutniku, pozoruju takove divne tlaky v plicich a tezko se mi dycha. To jsem nemel ani driv u cigar po 2 krabkach za vecer :lol: Asi uz taky starnu :mrgreen:

No asi se na to zase vyflaknu uplne a tak jako jsem kdysi mel jen za velmi prilezitostnou zalezitost doutnik, si budu jen velmi prilezitostne davat vodni dymku. Mam dve, jednu obrovskou pokojovou a druhou malickou cestovni, tu porad vozim v aute. Ale precejen pripravit vodnici je jinej a hlavne zdlouhavejsi proces, nez vytahnout z krabky cigo, nebo doutnas, takze verim, ze u te vodnice by moohlo u te vyjimecnosti fakt zustat :lol:

Jinak u te vodni dymky se take nazory na skodlivost hodne lisi, ale vzhledem k tomu, ze se tam take nespaluje ten papirek, verim tomu, ze to skodlivejsi nez cigaro bejt nemuze a i v pripade jakychkoli pochybnosti uz jen diky pomeru koureni, pac kolikrat denne si covek muze zapalit cigo a kolikrat vodnici, ze :?: :lol: U me by ta vodnice zustavala na jeji obvykle dosavadni frekvenci, coz je max jednou za mesic a nekdy ani to ne :lol:

Tak to je ma rauch-story :lol:

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od jirka14 »

Já jsem hulil 21 let v průměru tak 15-20 denně.

Aby si pak nebyl místo nikotinu závislí na práškách :lol:

a doprčic, nestraš :lol:
snad ne, ono je rozdíl koupit si 2-3 za týden krabičku cíg za cca 70kč, a nebo jednou za měsíc dát 1.900,- za prášky. i kdyby to vyšlo na stejno, tak při tom placení to určitě odradí :(
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Shemik »

Jirko a co je to za prasky :?:

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od jirka14 »

Shemik píše:Jirko a co je to za prasky :?:
Champix
když si to hodíš do seznamu, tak se o tom dočteš dost. hlavně teda ty diskuse lidí, co to užívají nebo užívali.
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od FandaTDI »

PlusOne píše:Doporučuju přečíst povídku "Odvykači a.s." od Kinga...

EDIT:
Našel jsem, a přikládám....kuřáci povinně dočíst až do konce, a počkat na pointu ;-) A než se podivíte těm cifrám na konci, tak v knížce je to 2.500 + 2.500 -a 50 centů za elektřinu ;-)
Jakožto kuřák jsem to dočetl, i když je to trošku drsný, konec je trošku peprně humornej, ale asi mam z toho kouření nějak málo okysličenej mozek na to, abych pochopil pointu toho úplnýho závěru :lol: ... i kdyby McCanna jeho žena opravdu hooodně milovala (což je zřejmej předpoklad pro to, že i po "terapii" jsou stále spolu), tak mi přijde zvrácený až morbidní, že "oplývala onou zvláštní krásou ... " použiju termíny jako sám King: z pohledu romantika by pointa mohla bejt "jakž takž" pochopitelná, z pohledu pragmatika bych tu ženu viděl třeba jako "oběť" asi nejen tzv. Pavlovova výzkumu (setrvačnost) ... co mi uniká? ... :?
edit: vlastně mi tam víc věcí přijde docela zvrácenejch (možná nedostatečnej nadhled na rezignaci) ... King asi neměl lehkej život,co? Nebo mi prostě jeho styl nepadne do noty ...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od PlusOne »

FandaTDI píše:
PlusOne píše:Doporučuju přečíst povídku "Odvykači a.s." od Kinga...

EDIT:
Našel jsem, a přikládám....kuřáci povinně dočíst až do konce, a počkat na pointu ;-) A než se podivíte těm cifrám na konci, tak v knížce je to 2.500 + 2.500 -a 50 centů za elektřinu ;-)
Jakožto kuřák jsem to dočetl, i když je to trošku drsný, konec je trošku peprně humornej, ale asi mam z toho kouření nějak málo okysličenej mozek na to, abych pochopil pointu toho úplnýho závěru :lol: ... i kdyby McCanna jeho žena opravdu hooodně milovala (což je zřejmej předpoklad pro to, že i po "terapii" jsou stále spolu), tak mi přijde zvrácený až morbidní, že "oplývala onou zvláštní krásou ... " použiju termíny jako sám King: z pohledu romantika by pointa mohla bejt "jakž takž" pochopitelná, z pohledu pragmatika bych tu ženu viděl třeba jako "oběť" asi nejen tzv. Pavlovova výzkumu (setrvačnost) ... co mi uniká? ... :?
edit: vlastně mi tam víc věcí přijde docela zvrácenejch (možná nedostatečnej nadhled na rezignaci) ... King asi neměl lehkej život,co? Nebo mi prostě jeho styl nepadne do noty ...
Tou "zvláštní krásou" zřejmě nebyl myšlený ten chybějící malíček, což si Morrison taky neuvědomil hned...ale až po chvíli, poté, co mu přišel zvláštní stisk její ruky...no....každej Kinga nemusí, ale uznej - kouřit by tě to odnaučilo ;-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od FandaTDI »

PlusOne píše:
FandaTDI píše: Jakožto kuřák jsem to dočetl, i když je to trošku drsný, konec je trošku peprně humornej, ale asi mam z toho kouření nějak málo okysličenej mozek na to, abych pochopil pointu toho úplnýho závěru :lol: ... i kdyby McCanna jeho žena opravdu hooodně milovala (což je zřejmej předpoklad pro to, že i po "terapii" jsou stále spolu), tak mi přijde zvrácený až morbidní, že "oplývala onou zvláštní krásou ... " použiju termíny jako sám King: z pohledu romantika by pointa mohla bejt "jakž takž" pochopitelná, z pohledu pragmatika bych tu ženu viděl třeba jako "oběť" asi nejen tzv. Pavlovova výzkumu (setrvačnost) ... co mi uniká? ... :?
edit: vlastně mi tam víc věcí přijde docela zvrácenejch (možná nedostatečnej nadhled na rezignaci) ... King asi neměl lehkej život,co? Nebo mi prostě jeho styl nepadne do noty ...
Tou "zvláštní krásou" zřejmě nebyl myšlený ten chybějící malíček, což si Morrison taky neuvědomil hned...ale až po chvíli, poté, co mu přišel zvláštní stisk její ruky...no....každej Kinga nemusí, ale uznej - kouřit by tě to odnaučilo ;-)
:lol: no dejme tomu, ale rovnou mohl King povolit uzdu fantazie víc a (donutit ho) podepsat to vlastní krví :twisted:
Já některý jeho (hororový) věci i docela můžu(ne že bych od něj něco četl, takže pořádný srovnání zas nemam), ale tohle mi nesedlo (skoro bych až napsal "takhle ho neznam", ale to si netroufam a každej má nějakou tu "úchylku"), ačkoliv jsem to hltal celkem se zájmem ... když se mi to trochu "uleželo", napsal bych to jinak, každopádně to bylo celkově docela iritující a nejvíc právě asi ten závěr, speciálně spíš tahle část tý věty spolu se souvislostma:
"..., která někdy vyzařuje z obyčejných dívek, když jsou velmi, velmi šťastné." ... to Morrisonovi bylo jasný už při pohledu ... ale neřikej mi, že "normální" ženská by to dokázala ... (těžko říct, co to o čem vypovídá a jakej byl záměr a vývoj myšlenky takovýho příběhu, ale některý souvislosti, dějovej rámec,ap. se mi zdaj slabší a přijde mi, že jí to staví do světla mrchy, která má pro strach uděláno, i když její povaha v tom příběhu roli nehraje)
přejdeme-li firmu samotnou, vztah paní i pána McCannových k ní, jsou i další "zvláštnosti"... i kdyby ho milovala "slepě", neměla ani potom obavy z důsledků jeho provinilosti, soucitu,ap. a dokázala to přejít (nevyužívat či nezneužívat toho ... ), co by si pak musela o svym choti myslet(nebo vědět?), aby neměla strach z toho, co to může bejt příště, třeba až se zamiluje do hamburgrů a bude se chtít zas dostat do formy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
jinak opět sorry za OT :oops:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od PlusOne »

FandaTDI píše: :lol: no dejme tomu, ale rovnou mohl King povolit uzdu fantazie víc a (donutit ho) podepsat to vlastní krví :twisted:
Já některý jeho (hororový) věci i docela můžu(ne že bych od něj něco četl, takže pořádný srovnání zas nemam), ale tohle mi nesedlo (skoro bych až napsal "takhle ho neznam", ale to si netroufam a každej má nějakou tu "úchylku"), ačkoliv jsem to hltal celkem se zájmem ... když se mi to trochu "uleželo", napsal bych to jinak, každopádně to bylo celkově docela iritující a nejvíc právě asi ten závěr, speciálně spíš tahle část tý věty spolu se souvislostma:
"..., která někdy vyzařuje z obyčejných dívek, když jsou velmi, velmi šťastné." ... to Morrisonovi bylo jasný už při pohledu ... ale neřikej mi, že "normální" ženská by to dokázala ... (těžko říct, co to o čem vypovídá a jakej byl záměr a vývoj myšlenky takovýho příběhu, ale některý souvislosti, dějovej rámec,ap. se mi zdaj slabší a přijde mi, že jí to staví do světla mrchy, která má pro strach uděláno, i když její povaha v tom příběhu roli nehraje)
přejdeme-li firmu samotnou, vztah paní i pána McCannových k ní, jsou i další "zvláštnosti"... i kdyby ho milovala "slepě", neměla ani potom obavy z důsledků jeho provinilosti, soucitu,ap. a dokázala to přejít (nevyužívat či nezneužívat toho ... ), co by si pak musela o svym choti myslet(nebo vědět?), aby neměla strach z toho, co to může bejt příště, třeba až se zamiluje do hamburgrů a bude se chtít zas dostat do formy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
jinak opět sorry za OT :oops:
Rozebírat Kinga můžeme donekonečna, to kouzelný na těch jeho povídkách je právě to, že si na nich každej veme to svoje - a samo, tahle není moje nejoblíbenější ;-) Jenom mi přišla zajímavá, a vzhledem k tématu i tak nějak patřičná.
Babrat se v ženské psychologii nehodlám, nicméně - King má pravdu v tom, že "láska je nejsilnější droga". A věř nebo ne, myslím si, že ženská by takové chování ocenila, stejně jako paní Morrisonová - dobře věděla, že její manžel udělá COKOLIV proto, aby se její utrpení neopakovalo. Každopádně, účel povídky byl splněn - něco sis vzal, a donutilo tě to přemýšlet. Jestli bys to zvládl napsat líp - do toho, já si to rád přečtu ;-) A není to myšleno kriticky. Obdivuju každého, kdo něco umí.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od FandaTDI »

jo jo, díky za podnět :wink: ... řikam, že ač na to koukam kriticky, docela jsem to hltal a taky jsem se nechtěl "babrat" v ženský psychologii (stejně tak by se dal rozebrat i McCann) a snad ani v Kingovo ne(i když o ní pravděpodobně leccos ten příběh navzdory nevelkýmu rozsahu napoví, minimálně to byl tak trochu romantik v pravym slova smyslu, další rozbor by se mohl ubírat více směrama a mohl by bejt i docela "odvážnej")
... jen mi přišlo, že ten úplnej závěr je něco navíc, co se k tomu příběhu moc nehodí, ale máš pravdu - v podstatě se to dá brát i jako minimálně jeden z největších podnětů k zamyšlení, i když ne z nejsmysluplnějších, v čemž ale vlastně tkví ta možná různorodost výkladu a námětů k zamyšlení (v případě Morrisonový je to mírnější a další věc k přemejšlení je, jestli McCann dal Morrisonovi tu vizitku před tim ufiknutím nebo po a našlo by se toho hodně :wink: ), ale už toho raději necháme ... nejsi první, kdo mi řiká, ať něco napíšu :lol: ale asi bych sám měl problém s "roztěkaností" a srozumitelností - často jsou mi vytýkaný dlouhý souvětí (no a kdyby to mělo bejt ještě čtivý, tak bych to asi musel několikrát přepisovat, takže jsem se zatim do ničeho nepustil 8) :mrgreen: )
edit: a uplně největší OT nakonec - k tvýmu podpisu - škoda, že ne i za ropu :mrgreen: :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Shemik »

:mrgreen:

A co Vy, zadny predsevzeti :?: :lol:

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od mattes »

Ja kouřil asi 15 let víc než krabičku denně,když byla velka chut,tak i dvě krabičky a u piva další krabičku.Tedka už rok nekouřím,přestal jsem ze dne na den a jsem rad,že jsem přestal...už jen kvuli ceně.
Bo není čas

Uživatelský avatar
Nirthy
Profík
Profík
Příspěvky: 1085
Registrován: 03.02.2008 12:59
Bydliště: Velké Meziříčí / teď už Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo přestal kouřit???

Příspěvek od Nirthy »

Moje mlada prestala kourit pred 10min a vubec to nebylo spatny :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“