STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ťoušek
Člen klubu
Příspěvky: 1330
Registrován: 19.12.2007 16:46
Bydliště: 4 km SZ směrem od ČABANOVA

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od ťoušek »

adam.87 píše:Startovací káble mám o průřezu 16 mm a délku 3 metry.Ale stejně je lepší mít pořádnou baterku v autě než běhat s káblama v ruce po parkovišti a hledat dobrou duši která bude mít čas na nastartování toho druhého.Pro kolegy z práce nemám kabely a nikdo mě neotravuje :mrgreen:
Souhlas...navíc ještě někomu přes kabely provedeš něco s autem a pak je jedno jaký maj kabely průřez,páč tě na nich oběsí i tak. :mrgreen:
Tady se mi líbí způsob loučení,jeden řekne ahoj a z davu se sborově ozve "jdi do pr**le"

https://www.youtube.com/watch?v=b33JAIM ... fA&index=7

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od pavel1993 »

Já mám například kabely na 22O a krokodýly na každý straně a nastartovalo to zatím všechno :D Jo akorát mě jednou museli roztahovat a to ten blbec tak za to vzal že mi urval nárazník :D
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od Bastard »

Kabely na 220 je dost neurčitej pojem...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od michall »

Třeba má AYKY 3BX240+120, tím nahodí i Boeing :laugh:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od adam.87 »

ťoušek píše:
adam.87 píše:Startovací káble mám o průřezu 16 mm a délku 3 metry.Ale stejně je lepší mít pořádnou baterku v autě než běhat s káblama v ruce po parkovišti a hledat dobrou duši která bude mít čas na nastartování toho druhého.Pro kolegy z práce nemám kabely a nikdo mě neotravuje :mrgreen:
Souhlas...navíc ještě někomu přes kabely provedeš něco s autem a pak je jedno jaký maj kabely průřez,páč tě na nich oběsí i tak. :mrgreen:
Správně a hlavně nevidím důvod proč mám někomu pomáhat se startováním?Možná proto že poslední dobou je IN s nafťákem jezdit 3 km do a 3km z práce :fool: A ještě mám rád chytré řeči,že ti ostatní mají všechno nejlepší a když mám baterku 95 Ah tak jsem "ganz mišuge" protože tam nedám ty plastové kryty na baterku.Těším se na zimu a hlavně na velké mrazy na to škytání při startu odpoledne :laugh:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od adam.87 »

michall píše:Třeba má AYKY 3BX240+120, tím nahodí i Boeing :laugh:
Hliník nebrat,lepší je CYKY 3x240+120J,jen ta cena za metráž je trochu vysoká :)
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od Jarda S. »

http://auto-boxy.com/obchod/autobaterie ... sp-16.html" onclick="window.open(this.href);return false; 3m je na papíře pěknej údaj kdyby byli ještě o metr delší tak by byli super
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od michall »

Jen ještě poznámka - vyberte si jako záchranné auto něco srovnatelného s tím "zdechlým". Kdysi jsem měl závadu na dobíjení, takže jsem jezdil víceméně na baterku. Auto najednou nestartovalo, takže jsem tasil spolehlivé kabely a kolega přispěchal s autem. Auta jsme propojili, nechali mojí baterku vzpamatovat, záchranné auto drželo otáčky a při pokusu o start ..... motor 1,2HTP prostě chcípl 8O :laugh: a nebyl schopen nahodit 1,9tdi. Museli jsme pro jiné auto ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od Bastard »

michall píše:motor 1,2HTP prostě chcípl 8O :laugh: a nebyl schopen nahodit 1,9tdi. Museli jsme pro jiné auto ...
A proto má mít pomáhající auto zvýšené otáčky Houstone, v tom byl nejspíš ten problém...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od Vecernicek »

ty voe ještě že mám dísla 1,9tdi a 75Ah baterku...radši ji vyměním za 95Ah protože to co tady čtu bych nechtěl zažít. Když mám někoho zachránit tak ho zachráním a né že pak tam stojíme jak debilové dva. To by moje ješitnost a pýcha neunesla. I kdyby to měl být boeing tak ho se seatem nakopnu.

jinak míšo, kdyby jste počkali fakt tak 15-20 minut tak by to HTPéčko nemuselo zdechnout. Vem taky v potaz že to HTPéčko jestli je tříválec tak mu chybí jednen cyklus do celé otáčky, respektive jsou cykly tak roztahnuté že motor tak trošku jede na setrvačnost a navíc to auto není nastavený pro chod motoru s podpětím. Možná to chcíplo z bezpečtnostních důvodu a nebo prostě pokles napětí byl pro ř.j. HTPčka moc velkej. Práve proto bych s takovým "autíčkem" víc dobil baterii zachranovaného auta.

Další demenci co nechápu je jezdit jen na baterku. Čím jsi svítil? Čím jsi ukazoval blinkry, čím jsi startoval.... prostě toto nechápu. v prvé řadě když motor běží a brzdy fungují je potřeba mít v pořádku alternátor.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od BigBang »

že by byl velkej odběr? no ono samotný servo žere randál a nechcípne... HTPčkem s vydechlou baterkou jsem startoval přes kabely několikrát a nikdy problém
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od Jarda S. »

Vecernicek píše:ty voe ještě že mám dísla 1,9tdi a 75Ah baterku...radši ji vyměním za 95Ah protože to co tady čtu bych nechtěl zažít.
v klidu já mam v tdi 56ah baterku a šlape to :mrgreen:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od pino.t »

Já měl třeba ve škodě 110 L baterku 160 Ah, přišroubovanou za zadníma sedačkami a taky to šlapalo a nestalo se mi, že bych nenastartoval.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od BigBang »

ještě abys nenastartoval s trojnásobnou kapacitou :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: STARTOVACÍ KABELY: jaké máte, samovýroba, rady, zkušenosti

Příspěvek od pino.t »

BigBang píše:ještě abys nenastartoval s trojnásobnou kapacitou :D
Už byla dost jetá, traktor už nenastartovala :mrgreen:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“