polopřevod

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

GeneHawkins píše:A jaký je podle tebe rozdíl, jestli dám plnou moc k celému převodu kupujícímu (s jeho závazkem, že ho provede), nebo jestli to na něj odhlásím?
Rozdíl je jenom v tom, že co si člověk neudělá sám, to nemá... Takže spolíhat na nějakýho mamlase, co se ošívá a není jistý, že to odhlásí, tak to radši udělám sám... Závazek nezávazek... Když ten závazek nesplní, co si na něm vezmeš?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od GeneHawkins »

Bastard píše:
GeneHawkins píše:A jaký je podle tebe rozdíl, jestli dám plnou moc k celému převodu kupujícímu (s jeho závazkem, že ho provede), nebo jestli to na něj odhlásím?
Rozdíl je jenom v tom, že co si člověk neudělá sám, to nemá... Takže spolíhat na nějakýho mamlase, co se ošívá a není jistý, že to odhlásí, tak to radši udělám sám... Závazek nezávazek... Když ten závazek nesplní, co si na něm vezmeš?
Viz výše. Nic. Je mi to jedno. Mám smlouvu. "Polopřevod" je totéž, jako neudělat nic. Buď udělat kompletní převod, nebo je to fuk.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: polopřevod

Příspěvek od Golficek1 »

GeneHawkins píše:
Golficek1 píše:Já bych řekl,že je tam zásadní rozdíl v tom,že budu mít jistotu,že je auto odhlášené a nemusím se strachovat,že se na to nový majitel vykašle a když se stane nějaký průser,tak mě nikdo nebude otravovat.
Není v tom žádný rozdíl. Dokud si ho on na sebe nepřihlásí, stejně jseš držitelem ty. Můžeš jít kdykoli na úřad a nechat tam napsat kohokoli, jehož nacionále znáš. Nepotřebuješ mít jeho souhlas, nemusí o tom ani vědět. K ničemu ho to nezavazuje, není za nic z titulu tohozápisu odpovědný. Nic to neznamená. Stejně tak to můžeš kdykoli zrušit...
Pokud bude jakýkoli problém, půjdou stejně nejprve za tebou.
To asi nee,to by nešlo,pokud mám kupní smlouvu a odhlásím to,tak jsem krytý,jinak bych se musel dopustit podvodu,že jsem to odhlásil na fingovanou osobu a to by mi musely dokázat a rušení odhlášky jsem ještě nedělal,tak nevím,jak to chodí.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

GeneHawkins píše:Viz výše. Nic. Je mi to jedno. Mám smlouvu. "Polopřevod" je totéž, jako neudělat nic. Buď udělat kompletní převod, nebo je to fuk.
To máš pravdu... Je to opět takovej ten typickej českej kocourkov...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od pino.t »

Golficek1 píše: To asi nee,to by nešlo,pokud mám kupní smlouvu a odhlásím to,tak jsem krytý,jinak bych se musel dopustit podvodu,že jsem to odhlásil na fingovanou osobu a to by mi musely dokázat a rušení odhlášky jsem ještě nedělal,tak nevím,jak to chodí.
Přesně tak, nic víc dělat nemůžeš ani.
Jakmile je to na někoho odhlášeno, tak už je to jeho problém, jedině, že by se s tebou chtěl soudit, že nevěděl o tom, že to na něj odhlásíš, že tě vůbec nezná atd.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

pino.t píše:
Golficek1 píše: To asi nee,to by nešlo,pokud mám kupní smlouvu a odhlásím to,tak jsem krytý,jinak bych se musel dopustit podvodu,že jsem to odhlásil na fingovanou osobu a to by mi musely dokázat a rušení odhlášky jsem ještě nedělal,tak nevím,jak to chodí.
Přesně tak, nic víc dělat nemůžeš ani.
Jakmile je to na někoho odhlášeno, tak už je to jeho problém, jedině, že by se s tebou chtěl soudit, že nevěděl o tom, že to na něj odhlásíš, že tě vůbec nezná atd.
Tak tak.....
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
surficek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 22.04.2009 12:23
Bydliště: náchodsko

Re: polopřevod

Příspěvek od surficek »

tak pro všechny jak to mám já - jezdím v polopřevodu už roka půl, páč na bursíkovné tehdá nebylo a nějak na něj nezbývá pořád
ve velkým TP je to odhlášený na mě, u nás v Náchodě mě asi po půl roce vyblejsknul radar a hádejte komu domů dorazila za 2 měsíce fotečka :D no přeci mě :mrgreen:
takže jak původní majitel auto odhlásí, je okamžitě v registru odhláška na nového majitele a za tím jdou vždycky, tím je myslím vyřešena odpovědnost, ne?

Uživatelský avatar
surficek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 22.04.2009 12:23
Bydliště: náchodsko

Re: polopřevod

Příspěvek od surficek »

jo a nějak na mě hoši z úřadu zapoměli s tím přestupkem, již je tomu více jak rok, takže z toho asi nic nebude :mrgreen:

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

surficek píše:jo a nějak na mě hoši z úřadu zapoměli s tím přestupkem, již je tomu více jak rok, takže z toho asi nic nebude :mrgreen:
Oni si z takových těch menších prohřešků např 62 v obci a podobně hlavu nedělají.
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od pino.t »

Ovšem teď vznikl novej problém, když auto na někoho odhlásíš, tak ti na OTP (malém techničáku) odstřihnou rožek a navíc tam nahodí razítko s datumem, protže do 10 dní musíš dle zákona odhlásit. A při policejní kontrole pak asi bude menší hádka.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“