polopřevod

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
agentviky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 02.04.2008 17:58

polopřevod

Příspěvek od agentviky »

Ahoj klubáci potřeboval bych radu prodávám auto a jelikože se mi ozývaj lidi a kvuli ekoligické dani nechtějí platit popletejk 10000,tak po mě chcou jestli bych to nenechal v odhlášce a potřeboval bych vědet co a jak.Na koho bude odpovědnost když by se něco stalo atd.No prostě jak to chodí a jak obejít tenhle nesmyslnej zákon.Určitě stím někdo zvás má zkušenosti.Děkuji
Život je jízda,když smrt tak rychlá

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: polopřevod

Příspěvek od parizek_ltm »

je to kravina, kdyby se cokoli stalo, vsichni pujdou za poslednim majitelem. To bych si neliznul. Na prevod je asi 10 dni, pak je auto prakticky nezpusobile a nazdar...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od pino.t »

To auto je odhlášeny na tebe, nebo je na tebe přihlášeny?
Pokud ho máš na sebe přihlášeny a ten kdo ho od tebe koupí, ty ho na něj odhlásíš, tak tě to nemusí zajímat, protože si svou zákonnou povinnost splnil.
Ale pokud ho áš na sebe odhlášeny, tak bys měl průšvih ty.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
agentviky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 02.04.2008 17:58

Re: polopřevod

Příspěvek od agentviky »

Auto vlastním 2 roky a prodal bych ho kupní smlouva samozřejmostí.Ale já byh ho odhlásil a přehlásil na budoucího majitele a Velkej techničák mu poslal.Ale ted jde o to když on to na sebe nepřihlásí a bude stím jezdit dál a něco udělal. Jestli pujdou po mě když to bude mít ještě moje značky.mám mu dávat malej techničák??pojistku bych samozřejmě normálně zrušil
Život je jízda,když smrt tak rychlá

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

Když to na něj odhlásíš, tak už tě to nemusí zajímat. Pak už je vše na něm. Ale kupní smlouva je nutnost, abys měl nějaký důkaz.

Uživatelský avatar
misak-hovado
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 28.09.2007 19:20
Bydliště: Milovice n.Labem

Re: polopřevod

Příspěvek od misak-hovado »

normalne napis kupni smlouvu pri prodeji jednu si nech druhou mu dej na cestu muzes mu dat kopii zelene karty (stejne pojistku zrusis) nic jineho mu nedavej!malej TP nekde sbiraj pri odhlasce nekde strihaj ale urcite mu ho nedavej!mas kupni smlouvu auto v odhlasce na nej a vic te trapit nemusi i kdyz se cokoliv stane ...

Uživatelský avatar
Nirthy
Profík
Profík
Příspěvky: 1085
Registrován: 03.02.2008 12:59
Bydliště: Velké Meziříčí / teď už Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Nirthy »

Presne tak. Malej TP mu rozhodne nedavej. Protoze ho potrebujes pri odhlasovani auta a kdyz ho nemas tak platis pokutu za stratu.

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Adams »

Nirthy píše:Presne tak. Malej TP mu rozhodne nedavej. Protoze ho potrebujes pri odhlasovani auta a kdyz ho nemas tak platis pokutu za stratu.
Ja jsem ORV vzdy daval pri prodeji a na odhlasce mi na to na urade nikdo nic nerekl.
Podle me kdyz si clovek auto proda, odhlasi to na kupujiciho, tak mu to uz muze byt v podstate jedno.

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Q-Ball »

kdyz teda hypoteticky auto prodas a novej majitel s tim chce jezdit, tak ho musis bud nechat prihlaseny na sebe a nebo ho on musi prihlasit na sebe! Podle myho se neda jezdit v poloprevodu, i kdyz reknes ze si malej TP ztratil, tak zaplatis 50korun(nevim presne) za ztratu, oni vystavej novej malej TP, ale ten bude platit jen 10dni(nebo kolik je lhuta na prihlaseni auta, kdyz ho na nekoho odhlasis), takze kdyz nechas auto v odhlasce, tak po tech XX dnech bude malej TP neplatnej, takze prakticky jako by nebyl..
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

Neplatí se za ztrátu, ale za znovuvystavení (100Kč) a při odhlášce vám ho vystaví a hned mu ustřihnou rožek, čímž ho zneplatní.

Jezdit s tím může dotyčný jak se mu zlíbí, protože na techničák auto nejezdí... Akorát když ho chytí benga, tak může mít problém, no... Ale to už je jeho věc...

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Adams »

No a nebo na urade reknete ze jste ORV daly kupujicimu a ze ceka postou jste TP, tak vam nic nevezmou ani nestrihnou.
Jinak nevim, co tady kdo pise o tom ze za 10 dni neplati.
S autem jsem jezdil v prevodu cca mesic, pac jsem nebyl v urednich dnech doma, za tu domu jsem mel stesti - kontrolovali me asi 3x a vzdy v pohode.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Tomášek »

ja jezdil cca 4 mesice s autem v odhlasce a staveli me parkrat a nic a an urade pak taky v pohode vse..

Uživatelský avatar
misak-hovado
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 28.09.2007 19:20
Bydliště: Milovice n.Labem

Re: polopřevod

Příspěvek od misak-hovado »

jasny myslim ze o to kupujicimu jde-aby mohl jezdit...pokud mu das malej TP staci auto pojistit a jezdit.ale at mu ho das nebo ne mas kupni smlouvu o prodeji to ti staci i kdyz neco udela ale budes muset vecne chodit na urad a ukazovat kupni smlouvu ze to auto neni tvoje ...me pri polo-prevodu malej TP vzit chtel kdyz jsem mu rekl ze jsem ho dal k autu zapsal do velkeho TP at ho odeberou pri prihlaseni

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Adams »

misak-hovado píše:jasny myslim ze o to kupujicimu jde-aby mohl jezdit...pokud mu das malej TP staci auto pojistit a jezdit.ale at mu ho das nebo ne mas kupni smlouvu o prodeji to ti staci i kdyz neco udela ale budes muset vecne chodit na urad a ukazovat kupni smlouvu ze to auto neni tvoje ...me pri polo-prevodu malej TP vzit chtel kdyz jsem mu rekl ze jsem ho dal k autu zapsal do velkeho TP at ho odeberou pri prihlaseni
Presne, napisou do TP ze ORV odebrat pri prihlaseni.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od Brilantis »

Tchán si koupil za 10 tis. auto na ježdění do práce a už víc jak rok jezdí. Ještě ho nepřihlásil kvůli tý eko dani a tolikrát ho už stavěli a nic.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“