polopřevod

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

pino.t píše:Když prodáš auto, máš zákonou povinost ho odhlásit na následujícího majitele.
Jo,taky bych řekl,je to jistota a že mu procvaknou malej techničák....no a co....Já tak jezdím už jakou dobu...nikdo mu nic nemůže,ale to už jsme tu probrali.
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

petulkapit píše:Tak ten aktivista - kupující si to šel na úřad ověřit, jak je to s polopřevodem, tam mu samozřejmě řekli, že bez malého technicaku to nejde a když bych ho tam přinesla, tak mi ho procvaknou, když se to na nej odhlasí a stejne to musí přihlásit. Platil by eko 10 000 + přepis. Ja toho golfa prodavam za 16 000 a chci se ho fakt zbavit, je to možna jedinej zajemce :-)). Se ZTP nikoho neznáme. Myslíte, že bych byla kryta, kdybych do kupní smlouvy dopsala toto:
Smluvní strany se dohodly, že prodávající bude stále majitelem vozidla, kupující se stane uživatelem vozidla. Uživateli vzniká převzetím vozidla veškerá zodpovědnost za provoz vozidla.
Uživatel si pojištění zajistí do 5 dnů.

Takhle by stím souhlasil i kupující.
Sežeň invalidu,dej mu pětikylo,na pár dní to na něj přihlas,pak už si to přihlásí bez poplatku kupující a máš po problému. Lidí ze ZTP je jak maku a nějakej známej známýho si k důchodu rád pěťo vydělá 8)
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od GeneHawkins »

pino.t píše:Když prodáš auto, máš zákonou povinost ho odhlásit na následujícího majitele.
A ten zákon?

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: polopřevod

Příspěvek od Golficek1 »

Zezi,optal ses,jak to funguje?

Teď mi říkal kolega,že v Otrokách to funguje stejně jak v KM,pokud bylo auto odhlášené před koncem roku tuším 2008,tak se eko neplatí,po tomto roce se platí,i když ho jde nový majitel přihlásit,jen kvůli likvidaci.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

Golficek1 píše:Zezi,optal ses,jak to funguje?

Teď mi říkal kolega,že v Otrokách to funguje stejně jak v KM,pokud bylo auto odhlášené před koncem roku tuším 2008,tak se eko neplatí,po tomto roce se platí,i když ho jde nový majitel přihlásit,jen kvůli likvidaci.
Tak to je pěkná Pičovina,toto může být akorát v čr.....neptal jsem se,protože mýsto esty pro řidičák jsem cestoval do práce nastartovat zetor a hrnout a hrnout.........a hrnout
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: polopřevod

Příspěvek od Golficek1 »

No myslím,že to kravina není,nebudeš si přece kupovat auto,abys ho po koupi dal do šrotu,navíc máš povinnost auto přihlásit myslím do týdne od koupi,takže na tom asi něco bude.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: polopřevod

Příspěvek od pino.t »

Má na přihlášení 10 dnů od data odhlášení. Ale zase je blbost platit ekodaň za vozidlo, ktery nebude provozováno.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

petulkapit píše:Tak ten aktivista - kupující si to šel na úřad ověřit, jak je to s polopřevodem, tam mu samozřejmě řekli, že bez malého technicaku to nejde a když bych ho tam přinesla, tak mi ho procvaknou, když se to na nej odhlasí a stejne to musí přihlásit. Platil by eko 10 000 + přepis. Ja toho golfa prodavam za 16 000 a chci se ho fakt zbavit, je to možna jedinej zajemce :-)). Se ZTP nikoho neznáme. Myslíte, že bych byla kryta, kdybych do kupní smlouvy dopsala toto:
Smluvní strany se dohodly, že prodávající bude stále majitelem vozidla, kupující se stane uživatelem vozidla. Uživateli vzniká převzetím vozidla veškerá zodpovědnost za provoz vozidla.
Uživatel si pojištění zajistí do 5 dnů.

Takhle by stím souhlasil i kupující.
Tak na to bych se úplně vysral... Ať nedělá Vlastu a sežene si někoho se ZTP. To co navrhuje je pičovina jak mrak. Jednak to nemůže být kupní smlouva, protože by to slovo kupní jaksi ztratilo význam... Asi těžko si někdo něco prodá sám sobě a ještě odněkud dostane 16 tyček... Když už by to bylo něco, tak smlouva o pronájmu a na to bych se taky vysral... Prostě ať si sežene někoho se ZTP, nebo jezdí s procvaknutým ORV...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od Bastard »

GeneHawkins píše:
pino.t píše:Když prodáš auto, máš zákonou povinost ho odhlásit na následujícího majitele.
A ten zákon?
Povinnost sice z ničeho nevyplývá, ale jenom debil by to neudělal...

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

Bastard píše:
petulkapit píše:Tak ten aktivista - kupující si to šel na úřad ověřit, jak je to s polopřevodem, tam mu samozřejmě řekli, že bez malého technicaku to nejde a když bych ho tam přinesla, tak mi ho procvaknou, když se to na nej odhlasí a stejne to musí přihlásit. Platil by eko 10 000 + přepis. Ja toho golfa prodavam za 16 000 a chci se ho fakt zbavit, je to možna jedinej zajemce :-)). Se ZTP nikoho neznáme. Myslíte, že bych byla kryta, kdybych do kupní smlouvy dopsala toto:
Smluvní strany se dohodly, že prodávající bude stále majitelem vozidla, kupující se stane uživatelem vozidla. Uživateli vzniká převzetím vozidla veškerá zodpovědnost za provoz vozidla.
Uživatel si pojištění zajistí do 5 dnů.

Takhle by stím souhlasil i kupující.
Tak na to bych se úplně vysral... Ať nedělá Vlastu a sežene si někoho se ZTP. To co navrhuje je pičovina jak mrak. Jednak to nemůže být kupní smlouva, protože by to slovo kupní jaksi ztratilo význam... Asi těžko si někdo něco prodá sám sobě a ještě odněkud dostane 16 tyček... Když už by to bylo něco, tak smlouva o pronájmu a na to bych se taky vysral... Prostě ať si sežene někoho se ZTP, nebo jezdí s procvaknutým ORV...
Moja řeč
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od GeneHawkins »

Bastard píše:
GeneHawkins píše: A ten zákon?
Povinnost sice z ničeho nevyplývá, ale jenom debil by to neudělal...
A jaký je podle tebe rozdíl, jestli dám plnou moc k celému převodu kupujícímu (s jeho závazkem, že ho provede), nebo jestli to na něj odhlásím?

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

GeneHawkins píše:
Bastard píše: Povinnost sice z ničeho nevyplývá, ale jenom debil by to neudělal...
A jaký je podle tebe rozdíl, jestli dám plnou moc k celému převodu kupujícímu (s jeho závazkem, že ho provede), nebo jestli to na něj odhlásím?
Že je to napsaný v techničáku na úřadě.......
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: polopřevod

Příspěvek od Golficek1 »

Já bych řekl,že je tam zásadní rozdíl v tom,že budu mít jistotu,že je auto odhlášené a nemusím se strachovat,že se na to nový majitel vykašle a když se stane nějaký průser,tak mě nikdo nebude otravovat.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: polopřevod

Příspěvek od Zezi »

Golficek1 píše:Já bych řekl,že je tam zásadní rozdíl v tom,že budu mít jistotu,že je auto odhlášené a nemusím se strachovat,že se na to nový majitel vykašle a když se stane nějaký průser,tak mě nikdo nebude otravovat.
jj
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polopřevod

Příspěvek od GeneHawkins »

Golficek1 píše:Já bych řekl,že je tam zásadní rozdíl v tom,že budu mít jistotu,že je auto odhlášené a nemusím se strachovat,že se na to nový majitel vykašle a když se stane nějaký průser,tak mě nikdo nebude otravovat.
Není v tom žádný rozdíl. Dokud si ho on na sebe nepřihlásí, stejně jseš držitelem ty. Můžeš jít kdykoli na úřad a nechat tam napsat kohokoli, jehož nacionále znáš. Nepotřebuješ mít jeho souhlas, nemusí o tom ani vědět. K ničemu ho to nezavazuje, není za nic z titulu tohozápisu odpovědný. Nic to neznamená. Stejně tak to můžeš kdykoli zrušit...
Pokud bude jakýkoli problém, půjdou stejně nejprve za tebou.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“