Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od GeneHawkins »

vilik píše:
Hammer píše: Už jsem to tu na fóru psal opakovaně: řízení vozidla z hlediska jízdy podnapilé osoby motorovým vozidlem, kolem nebo na zvířeti je, pokud se mu točí kola, jízdní kolo jede a on nejde vedle něj a zvíře je v pohybu. Motor není rozhodující. Můžeš být navalený jak žoch a v autě si motorem topit, kola se nehýbou a neřídil jsi tedy auto. Odkaz je v jurisdikci, ale to si musíš asi za dvě stovky koupit přestupkový zákon nebo zákon o provozu na pozemních komunikacích s jurisdikcí. Na netu to není. Já ho nemám. A pozor, není to definice, ale rozhodnutí soudu v takových případech. Že to někdo jiný rozhodně jinak už nikdo nezaručí.
Tak to jsem chtěl slyšet. Dík. Je celkem jedno, že to není definice. Ale je vytvořen pro podobné případy precedent. Jen je důležité, pokud má dotyčný čisté svědomí, se nebát a ozvat se.
Není to precedens. Naše právo není precedentní. Každý další soud bude rozhodovat svobodně, i když je možné, že k tomu bude přihlížet.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

GeneHawkins píše:
vilik píše: Tak to jsem chtěl slyšet. Dík. Je celkem jedno, že to není definice. Ale je vytvořen pro podobné případy precedent. Jen je důležité, pokud má dotyčný čisté svědomí, se nebát a ozvat se.
Není to precedens. Naše právo není precedentní. Každý další soud bude rozhodovat svobodně, i když je možné, že k tomu bude přihlížet.

Přesně to jsem chtěl napsat. Je to něco jako pomůcka pro soudce, nic víc.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“