Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od PlusOne »

Hammer píše:
cervik píše:To je volovina :mrgreen: je tam psáno za jízdy takže když zastavíš na přehledném ůseku abys neomezil a neohrozil ostatní účastníky silničního provozu(myšleno tak že se ti nebudou točit kola takže se nebudeš věnovat řízení vozidla nemyslím tím stání u semaforu) tak můžeš telefonovat jak dlouho chceš :wink:
Jenže tam psáno "za jízdy" rozhodně není! Tam je psáno "během řízení"! A v tom je podstatný rozdíl.
Je tam psáno při jízdě:

§ 7
(1) Řidič nesmí

a) předat řízení motorového vozidla osobě, která nesplňuje podmínky § 3 odst. 3,
b) obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu,
c) držet při jízdě s vozidlem v ruce telefonní přístroj nebo jiné hovorové zařízení
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Infernal_Vampire

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Infernal_Vampire »

takže prakticky porušujeme zákon i tím, že třeba stojíma 5 minut na křižovatce a nevypneme motor. :-D

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od GeneHawkins »

Storm píše:Takže jestli jsem tu příčinnou souvislost dobře pochopil, tak když mi zvoní telefon a zastavím u krajnice, tak už je to blbě, protože je to právě to telefonování proč zastavuju. Pokud ale zastavím třeba u krajnice (neporušuju tím, že stojím třeba v nepřehledné zatáčce, před stoupáním atd.) a odskočím si třeba na záchod a pak si zatelefonuju, tak je to o.k., protože to nebyl důvod zastavení? Každopádně tohle jsem teda vůbec netušil, že něco takového funguje.
Buď v klidu, nefunguje.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

Storm píše:Takže jestli jsem tu příčinnou souvislost dobře pochopil, tak když mi zvoní telefon a zastavím u krajnice, tak už je to blbě, protože je to právě to telefonování proč zastavuju. Pokud ale zastavím třeba u krajnice (neporušuju tím, že stojím třeba v nepřehledné zatáčce, před stoupáním atd.) a odskočím si třeba na záchod a pak si zatelefonuju, tak je to o.k., protože to nebyl důvod zastavení? Každopádně tohle jsem teda vůbec netušil, že něco takového funguje.

No, i když zastavíš u té krajnice za účelem odskočit si, je to pořád přestupek, pokud něco porušuješ - místo vedle auta, zákaz zastavení a stání na některých silnicích atd atd... . Něco jiného je náhlá nevolnost.... :lol: :lol: :lol:
Termín "během řízení vozidla" není o tom, že vozidlo musí během řízení mít stále kola v pohybu!!!!! Nenechte se nachytat těmito slovíčky a nezaměňujte je automaticky se slovy "za jízdy".
Pochybuju, že tohle bude řešit nějaký policajt, ale když dojde na lámání chleba u soudu, kde jde jen o statisícové až milionové náhrady, bacha na slovíčka.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Hammer píše: No, i když zastavíš u té krajnice za účelem odskočit si, je to pořád přestupek, pokud něco porušuješ - místo vedle auta, zákaz zastavení a stání na některých silnicích atd atd... . Něco jiného je náhlá nevolnost.... :lol: :lol: :lol:
Termín "během řízení vozidla" není o tom, že vozidlo musí během řízení mít stále kola v pohybu!!!!! Nenechte se nachytat těmito slovíčky a nezaměňujte je automaticky se slovy "za jízdy".
Pochybuju, že tohle bude řešit nějaký policajt, ale když dojde na lámání chleba u soudu, kde jde jen o statisícové až milionové náhrady, bacha na slovíčka.
Víš co? Přestaň kličkovat a odpověz přímo na tuhle otázku. Jestliže pojedu autem a zazvoní mě mobil, zastavím (nezkoumej kde), a začnu telefonovat, motor spuštěný. Čeho jsem se dopustil.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od cervik »

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v aktuálním znění, se telefonování za jízdy věnuje v § 7, odstavci 1, písm. c), kde je uvedeno: „Řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

cervik

Jestli je to reakce na můj dotaz, znamená to, že se nedopouštím ničeho, protože stojím. Nejedu. Je to tak?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

vilik píše:
Hammer píše: No, i když zastavíš u té krajnice za účelem odskočit si, je to pořád přestupek, pokud něco porušuješ - místo vedle auta, zákaz zastavení a stání na některých silnicích atd atd... . Něco jiného je náhlá nevolnost.... :lol: :lol: :lol:
Termín "během řízení vozidla" není o tom, že vozidlo musí během řízení mít stále kola v pohybu!!!!! Nenechte se nachytat těmito slovíčky a nezaměňujte je automaticky se slovy "za jízdy".
Pochybuju, že tohle bude řešit nějaký policajt, ale když dojde na lámání chleba u soudu, kde jde jen o statisícové až milionové náhrady, bacha na slovíčka.
Víš co? Přestaň kličkovat a odpověz přímo na tuhle otázku. Jestliže pojedu autem a zazvoní mě mobil, zastavím (nezkoumej kde), a začnu telefonovat, motor spuštěný. Čeho jsem se dopustil.
Špatně položená otázka a mimochodem na toto jsem už odpovídal pro více verzí zastavení.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

cervik píše:Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v aktuálním znění, se telefonování za jízdy věnuje v § 7, odstavci 1, písm. c), kde je uvedeno: „Řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.
A zákon o přestupcích:

f) při řízení vozidla
1. drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Hammer píše: Špatně položená otázka a mimochodem na toto jsem už odpovídal pro více verzí zastavení.
Ne. Je to přesně položená otázka. A ledacos vysvětlí. Takže buď tak hodný a odpověz.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od patper »

vilik píše:
Ne. Je to přesně položená otázka. A ledacos vysvětlí. Takže buď tak hodný a odpověz.
....se to asi nedozvis coooooooooooo :mrgreen:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Nevím, asi ne. Kličkujou jak zajíci :mrgreen:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

vilik píše:
Hammer píše: Špatně položená otázka a mimochodem na toto jsem už odpovídal pro více verzí zastavení.
Ne. Je to přesně položená otázka. A ledacos vysvětlí. Takže buď tak hodný a odpověz.
Nelze odpovědět jinak, než co jsem už napsal dříve. Záleží na konkrétním případu, neexistují žádné vzorové předlohy. Nedá se odpovědět na nesmyslnou otázku. Musel by jsi to celé doplnit.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Hammer píše:
vilik píše: Ne. Je to přesně položená otázka. A ledacos vysvětlí. Takže buď tak hodný a odpověz.
Nelze odpovědět jinak, než co jsem už napsal dříve. Záleží na konkrétním případu, neexistují žádné vzorové předlohy. Nedá se odpovědět na nesmyslnou otázku. Musel by jsi to celé doplnit.
Hammere, co chceš vědět víc. Vždyť je to jasný jak facka. Já po tobě chci jen odpověď na tu primitivní otázku. Na to, co je tam napsáno. Nic víc, nic míň. Je to tak obtížné odpovědět, jestli bych se něčeho dopustil v tomhle konkrétním případě, nebo ne? Tohle je konkrétní případ!
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od GeneHawkins »

Che che, kroutí se, co? :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“