Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od cervik »

Hammer píše:
cervik píše:Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v aktuálním znění, se telefonování za jízdy věnuje v § 7, odstavci 1, písm. c), kde je uvedeno: „Řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.
A zákon o přestupcích:

f) při řízení vozidla
1. drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení
Táák a je to v pasti v :D Jsme u toho slovíčkaření :D Je blbost jak někdo psal že můžeš telefonovat když čekáš na křižovatce než ti skočí zelená nebo přejede vlak a takový podobný věci to se nesmí,schválně jsem volal kámošovi co je právník bo zas tak moc zákona znalý nejsem co by se dělo kdyby mě policajti začli drtit za to že stojím někde kraji cesty a telefonuju kde není zákaz zastavení atd. a tak abych nebránil projet ostatním účastníkům silničního provozu prostě neomezil,neohrozil.A že si tam protiřečí Zákon č. 200/1990 Sb versus Zákon č. 361/2000 Sb.Podle jeho slov z právnického hlediska kdyby se to dostalo až k soudu tak se rozhoduje podle novějšího zákona (leda že by se jednalo o případ nějaký starý a toho času co se přestupek stal tak tím zákonem co v té době platil tak by podle něj bylo rozhodováno) Hammere nechci se stebou hádat znalý zákona seš tu ty já musím hledat a ptát se :D ale upřímně aspoň v mém okolí stávám na kraji cesty vcelku často (tak abych neomezil atd.atd :D ) a volám,už kolem mě spoustu policajtů projelo a nikdy nezastavily a viděli že volám.A u policajtů mám pár kamarádů taky sem tam zajdem na pivo bavíme se o všem možným ale že by za toto někdy pokutovali nikdy o tom nepadlo ani slůvko :wink: a to když chytnou někoho kdo něco proved a ještě j k tomu na ně drzej tak flastrovat fakt umí :D

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Já bych docela rád, aby se Hammer vyjádřil. Tady jde totiž o problém, co je a není jízda. Sakra když budu stát na krajnici (pomineme zákazy, překážení, atd), nebo v koloně, která stojí, před šraňkami co jsou dole..., zkrátím to, když budu stát a auto bude v klidu, nikdo mě nemůže nařknout z toho, že telefonuji za jízdy. Je to naprosto stejná situace, jako když budu sedět v autě, které se nepohne, tak taky NEJEDU, ale STOJÍM. Jenže Hammer si našlápl lejno do pohorek a teď neví, jak ho vyklepat, takže mlží, kroutí se a vymlouvá.
Hammere, tady je průšvih v tom, že jsi se tu pasoval na ombudsmana VW fóra a vše, co tu napíšeš musí být pravda, protože pro mnohé je tvoje vyjádření bible. Mnoha lidem zde jsi pomohl. Za to ti dík. Ale opravdu si raději rozmysli co napíšeš. Mohl bys, třeba nevědomky, někomu ublížit. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od GeneHawkins »

Děláš z komára vemblouda.

Vždycky můžeš narazit na policajta, který ti bude třeba tvrdit, že kdyžs nevypnul motor, tak pořád řídíš, jedeš a podobně. Když to dotáhneš do konce, bude to řešit soud a tam to taky není jednoznačné. Bude posuzovat, jestlis vozidlo zajistil, jestlis byl nucen sledovat provoz a podobně.
Osobně si myslím, že na standardní křižovatce to neobhájíš, u kraje silnice jo. Budeš samozřejmě tvrdit, že ač máš např. nastartováno, vozidlos zajistil, nepřekážíš a podobně. Kdyby takové jednání policajti stíhali, jednali by sami proti smyslu tohoto zákona, který po tobě chce právě abys zastavil.
Že si budeme při vstupu do auta mobily vypínat asi nepředpokládá nikdo!

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od cervik »

vilik píše:Já bych docela rád, aby se Hammer vyjádřil. Tady jde totiž o problém, co je a není jízda. Sakra když budu stát na krajnici (pomineme zákazy, překážení, atd), nebo v koloně, která stojí, před šraňkami co jsou dole..., zkrátím to, když budu stát a auto bude v klidu, nikdo mě nemůže nařknout z toho, že telefonuji za jízdy. Je to naprosto stejná situace, jako když budu sedět v autě, které se nepohne, tak taky NEJEDU, ale STOJÍM. Jenže Hammer si našlápl lejno do pohorek a teď neví, jak ho vyklepat, takže mlží, kroutí se a vymlouvá.
Hammere, tady je průšvih v tom, že jsi se tu pasoval na ombudsmana VW fóra a vše, co tu napíšeš musí být pravda, protože pro mnohé je tvoje vyjádření bible. Mnoha lidem zde jsi pomohl. Za to ti dík. Ale opravdu si raději rozmysli co napíšeš. Mohl bys, třeba nevědomky, někomu ublížit. :wink:
Nevím Hammera neznám ale podle toho co tu na fóru píše nepřipadá mi jako člobrda co by chtěl někomu úmyslně škodit :wink:

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od cervik »

GeneHawkins píše:Děláš z komára vemblouda.

Vždycky můžeš narazit na policajta, který ti bude třeba tvrdit, že kdyžs nevypnul motor, tak pořád řídíš, jedeš a podobně. Když to dotáhneš do konce, bude to řešit soud a tam to taky není jednoznačné. Bude posuzovat, jestlis vozidlo zajistil, jestlis byl nucen sledovat provoz a podobně.
Osobně si myslím, že na standardní křižovatce to neobhájíš, u kraje silnice jo. Budeš samozřejmě tvrdit, že ač máš např. nastartováno, vozidlos zajistil, nepřekážíš a podobně. Kdyby takové jednání policajti stíhali, jednali by sami proti smyslu tohoto zákona, který po tobě chce právě abys zastavil.
Že si budeme při vstupu do auta mobily vypínat asi nepředpokládá nikdo!
Asi tak prostě jednoduše bych to rozdělil na situaci jestli se musíš věnovat řízení nebo ne :wink:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

cervik píše: Nevím Hammera neznám ale podle toho co tu na fóru píše nepřipadá mi jako člobrda co by chtěl někomu úmyslně škodit :wink:
Ale to já taky netvrdím. Naopak vím, že leckomu pomohl, ale jen by si měl rozmyslet co napíše. Důvody jsem napsal. Jinak nic osobního. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

Pánové, znovu teda napíšu, co jsem už napsal: pokud jedete autem, má ta jízda nějaký začátek a má nějaký konec. Začátek je naplánován, konec nemusí.
Zazvoní vám telefon, sjedete mimo silnici a zavoláte si. Nikdo vám nemůže říct, že jste něco porušili v souvislosti s telefonováním.
Pokud vám zazvoní telefon na křižovatce, kde stojíte proto, že se čeká na světla, musíte dávat pozor, na situaci kolem sebe a kdy se rozjet, jak dát přednost při odbočování vlevo atd, je to přestupek.

To jsem uvedl dva protikladné případy. Život, jak pořád nějak někeří nechápete, ale nejsou dva jasné vylinkované příklady, to jsou spousty maličkostí, které každý případ od sebe odlišují.
Já jsem taky nikdy neviděl, aby když někdo stojí s autem a telefonuje, ničeho se nedopouští a jedou kolem něho policajti, aby mu dali za telefonování pokutu, takový příklad je jako z mateřské školky, to se nezlobte.
Opakovaně říkám, že právo není o znalosti jednoho paragrafu a přečtení si jedné věci, ani není o tom, že si zavoláš kámošovi právníkovi a ten ti řekne něco, co našiješ na něco zcela jiného. Zásada zákazu retroaktivity se na vztažnost zákona o přestupcích 200/90 Sb. a zákona o provozu na poz. kom. 361/2000 Sb. rozhodně nevztahuje. Kdoví o čem jste se bavili, ale pochopil jsi to zcela blbě. Retroaktivita je úplně jiný soudek prachu.
Zákon 361/2000 Sb. totiž nemá sankce za porušení řady pravidel, sankce za řadu pravidel v něm uvedných má jen zákon 200/90 Sb. Nemůže se tudíž jednat o protiklad, protože zákon 361/2000 Sb a naopak se na sebe navzájem odkazují.
Napsal jsem to tu už třikrát nebo kolikrát a napíšu to nechápajícím počtvrté: každý protiprávní skutek je často sérií skutků, které mezi sebou mají příčinnou souvislost. Jedno opominutí nebo konání by nemohlo vzniknout bez druhého. Abych to tady musel vypisovat jak namůžeš sníst jabko když ho nemáš, to bych se mohl na to vykašlat. Chcete-li něčemu rozumět, čtěte si to pořádně, pomalu, dokola, než to pochopíte. Ne povrchně, tři slova a hrr reakce: to je pičovina.
Až vás budu zase někoho vysekávat z průseru, uvidíte sami jestli píšu pičoviny nebo ne. A hlavně uvidíe, jaké detaily se řeší a odkud se tahají paragrafy a souvislosti.
Pochybuju, že se někdy bude nějaký policajt zabývat telefon u krajnice, ten přehlídne i to, že tam není místo 2 x3 metry. Ale to jsem už taky psal. Jenomže až dojde na skutečně parádní průšvih, pak uvidíte, co všechno se bude řešit. Tak na tohle přesně vás v tomhle případě upozorňuju. Když tomu nechcete věřit, víc pro vás udělat nemůžu. Zavolejte si kámošovi právníkovi, třeba vám bude dělat obhajobu zadara, hahaha! No, tak nic, že?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

cervik píše:
GeneHawkins píše:Děláš z komára vemblouda.

Vždycky můžeš narazit na policajta, který ti bude třeba tvrdit, že kdyžs nevypnul motor, tak pořád řídíš, jedeš a podobně. Když to dotáhneš do konce, bude to řešit soud a tam to taky není jednoznačné. Bude posuzovat, jestlis vozidlo zajistil, jestlis byl nucen sledovat provoz a podobně.
Osobně si myslím, že na standardní křižovatce to neobhájíš, u kraje silnice jo. Budeš samozřejmě tvrdit, že ač máš např. nastartováno, vozidlos zajistil, nepřekážíš a podobně. Kdyby takové jednání policajti stíhali, jednali by sami proti smyslu tohoto zákona, který po tobě chce právě abys zastavil.
Že si budeme při vstupu do auta mobily vypínat asi nepředpokládá nikdo!
Asi tak prostě jednoduše bych to rozdělil na situaci jestli se musíš věnovat řízení nebo ne :wink:
Perfektně napsané. Líp to nejde.

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od machinecz »

přidám se s malým OT .. nemusí být ani vozidlo nastartované, stačí sedět na místě řidiče a mít klíčky v zapalování. Případ opilce v HK, který seděl v autě a poslouchal rádio(s nastartovaným motorem což pak popřel), byl na veřejném parkovišti před restaurací, byl zkontrolován policisty a bylo to bráno že naplnil skutkovou podstatu řízení v opilosti, protože měl klíčky v zapalování a seděl v autě.. Pokud je to tak a není to babská fáma tak nastartované auto je jasně řízení.. sedíte na místě řidiče .. ono parkování na parkovišti je stále taky řízení, nejedete po silnici ale po parkovišti voláte tak se dopouštíte přestupku.. je to pravda?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od GeneHawkins »

Bez znalosti konkrétní důkazní situace nelze odpovědět. Může a nemusí být.

Pokud přišel k auto, nastartoval a než stačil vyjet, tak ho zkontrolovali, tak bych věřil, že je to řízení v opilosti.

Pokud budu ukazovat na parkovišti kolegovi své nové auto, natočím mu ho a on si sedne za volant, aby se kochal krásně svítící přístrojovkou, jsem přesvědčen, že to řízení v opilosti nebude, i když požil.

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od machinecz »

takže hlavnírozdíl je v dokazování,protože to policista zvenku neuvidí a ted komu se v takovou chvilku věří? Policitsa vidí opilce za volantem

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Sakra, tak už sem konečně dejte odkaz, nebo důkaz, co je a není jízda !!!! Pokud je auto v klidu i s nastartovaným motorem nemůže být posuzováno jako jízda. Dejte sem definici, která jasně píše, že vozidlo, u kterého se netočí kola JEDE. :twisted:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

vilik píše:Sakra, tak už sem konečně dejte odkaz, nebo důkaz, co je a není jízda !!!! Pokud je auto v klidu i s nastartovaným motorem nemůže být posuzováno jako jízda. Dejte sem definici, která jasně píše, že vozidlo, u kterého se netočí kola JEDE. :twisted:
Už jsem to tu na fóru psal opakovaně: řízení vozidla z hlediska jízdy podnapilé osoby motorovým vozidlem, kolem nebo na zvířeti je, pokud se mu točí kola, jízdní kolo jede a on nejde vedle něj a zvíře je v pohybu. Motor není rozhodující. Můžeš být navalený jak žoch a v autě si motorem topit, kola se nehýbou a neřídil jsi tedy auto. Odkaz je v jurisdikci, ale to si musíš asi za dvě stovky koupit přestupkový zákon nebo zákon o provozu na pozemních komunikacích s jurisdikcí. Na netu to není. Já ho nemám. A pozor, není to definice, ale rozhodnutí soudu v takových případech. Že to někdo jiný rozhodně jinak už nikdo nezaručí.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Hammer píše:
vilik píše:Sakra, tak už sem konečně dejte odkaz, nebo důkaz, co je a není jízda !!!! Pokud je auto v klidu i s nastartovaným motorem nemůže být posuzováno jako jízda. Dejte sem definici, která jasně píše, že vozidlo, u kterého se netočí kola JEDE. :twisted:
Už jsem to tu na fóru psal opakovaně: řízení vozidla z hlediska jízdy podnapilé osoby motorovým vozidlem, kolem nebo na zvířeti je, pokud se mu točí kola, jízdní kolo jede a on nejde vedle něj a zvíře je v pohybu. Motor není rozhodující. Můžeš být navalený jak žoch a v autě si motorem topit, kola se nehýbou a neřídil jsi tedy auto. Odkaz je v jurisdikci, ale to si musíš asi za dvě stovky koupit přestupkový zákon nebo zákon o provozu na pozemních komunikacích s jurisdikcí. Na netu to není. Já ho nemám. A pozor, není to definice, ale rozhodnutí soudu v takových případech. Že to někdo jiný rozhodně jinak už nikdo nezaručí.
Tak to jsem chtěl slyšet. Dík. Je celkem jedno, že to není definice. Ale je vytvořen pro podobné případy precedent. Jen je důležité, pokud má dotyčný čisté svědomí, se nebát a ozvat se.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od machinecz »

takže zase báchorka u piva :D moc se omlouvám za zmatky

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“