Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

Kolega klubák jedoucí po jednom zápodočeském městě míjí u přechodu pro chodce stojící a na zákazníky ještě jako na prvního máje mávající kurvu - aneb podle zákona se nemá důvod domnívat, že toto je chodec, kterému je povinen umožnit nerušený a bezpečný přechod vozovky na přechodu pro chodce a popřípadě i zastavit vozidlo.
Cca pět aut za ním jedoucí auto policie ho dojelo a policisté mu sdělili, že neumožnil chodci... a že když ne na místě, tak do správního... a kolega zacáloval dva a půl litru a čtyři body ohne!
Telefon na mě má, bylo to sice v pátek v noci, ale pátek je volno...
Hergot, když něco evidentně úmyslně poserete, klidně voláte a myslíte si, že ze všeho vede cesta ven. Když se stane jasná nepravost, nezavolá nikdo. Volají ti, co si sami zaserou situaci, jsou chycení na místě a nedá se s tím hnout a nevolají ti, co volat mají. Nějaká rada jak to změnit? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od pino.t »

Tak příště už se víc zamyslí, to je jasny.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
AlexK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 19.08.2010 15:37
Bydliště: Praha

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od AlexK »

Podobný podraz na mě zkusili "měšťáci", kteří se snažili z vedlejší vnutit na hlavní a cizinec zastavil, aby se zeptel lidí na chodníku na cestu. Zkusili, e jsem tomu, kdo radil taky nedal přednost = oni si nemohli dojet plynule k Lídlu na svačinu a museli chvilku počkat, mysleli, že jim na svačinu přidám, nepřidal jsem, nepadnul jsem na zadek, ale chtěl jsem důkazy. Měli smolíka

Uživatelský avatar
Whiter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.09.2008 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Whiter »

Hammer píše:Kolega klubák jedoucí po jednom zápodočeském městě míjí u přechodu pro chodce stojící a na zákazníky ještě jako na prvního máje mávající kurvu - aneb podle zákona se nemá důvod domnívat, že toto je chodec, kterému je povinen umožnit nerušený a bezpečný přechod vozovky na přechodu pro chodce a popřípadě i zastavit vozidlo.
Cca pět aut za ním jedoucí auto policie ho dojelo a policisté mu sdělili, že neumožnil chodci... a že když ne na místě, tak do správního... a kolega zacáloval dva a půl litru a čtyři body ohne!
Telefon na mě má, bylo to sice v pátek v noci, ale pátek je volno...
Hergot, když něco evidentně úmyslně poserete, klidně voláte a myslíte si, že ze všeho vede cesta ven. Když se stane jasná nepravost, nezavolá nikdo. Volají ti, co si sami zaserou situaci, jsou chycení na místě a nedá se s tím hnout a nevolají ti, co volat mají. Nějaká rada jak to změnit? :lol: :lol:
Hammere, ty jsi tam byl na místě? Viděl jsi tu situaci?

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od bmw4ever »

Tak se taky podělím. Jednoho letního dne jsem jel po 5. Kvetna v praze směr centrum a samozřejmě zácpa. tak to jen pomalu popojíždělo. jelikož se nic nedělo tak jsme vzal telefon a snažil se dovolat známému, najednou mi něco zaklepe na okno. pochopitelně se leknu. Kouknu a vidím policajta div nevypadne z jejich neoznačené jedničkové octávky a ukazuje na mě nějaký průkaz. Dají znamení a´t jedu za nima a při první příležitosti odbočím. To jsme taky udělal.
Policajt: Víte čeho jste se dopustil?
Já:ano vím ale v té koloně by se to snad dalo přežít ne? nikoho jsme neohrozil ani nic podobného.
Policajt: tak to máte za litr
Já: kluci mám u sebe 20kč ty jsme ochoten vám dát jinak nic.
policajt: jak nic? jak si to představujete
Já: ještě jednou jsem mu vysvětlil že za takovou blbinu jim víc nedám ani na složenku
policajt: ale spáchal jste přestupek
Já:a máte to vyfocený nebo tak něco?
Tím jsme je asi nasral a tak začali obíhat auto a hledat chyby zatímco já jsem vymýšlel jak z toho. Po kontrole dokladu, Vinka, rozměrů a dezénu kol. neprasklého čelního skla, zapsaných xenonů v TP atd na mě vyjel že chce vidět povinou výbavu, dobrá tedy vylezl jsme z auta a ukázal mu hever, rezervu, lano, kabely, žárovky včetně výbojek.
když už bylo vidět že opravdu nemají co na mě tak ho napadla asi spásná myšlenka ať mu ukážu vybavení lékárničky. po mé odpovědi že jednu mám v kufru, druhou v zadní opěrce a třetí pod sedadlem řidiče to vzdali a pustili mě.

ponaučením je mít vše v pořádku a pak když narazíte na blba tak nemá moc šancí. inu mohli mít alespoň 200 na sváču.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

Whiter píše:
Hammer píše:Kolega klubák jedoucí po jednom zápodočeském městě míjí u přechodu pro chodce stojící a na zákazníky ještě jako na prvního máje mávající kurvu - aneb podle zákona se nemá důvod domnívat, že toto je chodec, kterému je povinen umožnit nerušený a bezpečný přechod vozovky na přechodu pro chodce a popřípadě i zastavit vozidlo.
Cca pět aut za ním jedoucí auto policie ho dojelo a policisté mu sdělili, že neumožnil chodci... a že když ne na místě, tak do správního... a kolega zacáloval dva a půl litru a čtyři body ohne!
Telefon na mě má, bylo to sice v pátek v noci, ale pátek je volno...
Hergot, když něco evidentně úmyslně poserete, klidně voláte a myslíte si, že ze všeho vede cesta ven. Když se stane jasná nepravost, nezavolá nikdo. Volají ti, co si sami zaserou situaci, jsou chycení na místě a nedá se s tím hnout a nevolají ti, co volat mají. Nějaká rada jak to změnit? :lol: :lol:
Hammere, ty jsi tam byl na místě? Viděl jsi tu situaci?
Kolega mi ji podrobně popsal. Vycházím z toho, co kdo popíše, požádám o upřesnění. Upozorním, že zamlčování takových těch "drobností" ve prospěch sebe povede k většímu průseru aneb jak blbě mi to podá, tak blbě mu pomůžu. Každého věc. Já s tím nic víc udělat nemůžu.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

bmw4ever píše:Tak se taky podělím. Jednoho letního dne jsem jel po 5. Kvetna v praze směr centrum a samozřejmě zácpa. tak to jen pomalu popojíždělo. jelikož se nic nedělo tak jsme vzal telefon a snažil se dovolat známému, najednou mi něco zaklepe na okno. pochopitelně se leknu. Kouknu a vidím policajta div nevypadne z jejich neoznačené jedničkové octávky a ukazuje na mě nějaký průkaz. Dají znamení a´t jedu za nima a při první příležitosti odbočím. To jsme taky udělal.
Policajt: Víte čeho jste se dopustil?
Já:ano vím ale v té koloně by se to snad dalo přežít ne? nikoho jsme neohrozil ani nic podobného.
Policajt: tak to máte za litr
Já: kluci mám u sebe 20kč ty jsme ochoten vám dát jinak nic.
policajt: jak nic? jak si to představujete
Já: ještě jednou jsem mu vysvětlil že za takovou blbinu jim víc nedám ani na složenku
policajt: ale spáchal jste přestupek
Já:a máte to vyfocený nebo tak něco?
Tím jsme je asi nasral a tak začali obíhat auto a hledat chyby zatímco já jsem vymýšlel jak z toho. Po kontrole dokladu, Vinka, rozměrů a dezénu kol. neprasklého čelního skla, zapsaných xenonů v TP atd na mě vyjel že chce vidět povinou výbavu, dobrá tedy vylezl jsme z auta a ukázal mu hever, rezervu, lano, kabely, žárovky včetně výbojek.
když už bylo vidět že opravdu nemají co na mě tak ho napadla asi spásná myšlenka ať mu ukážu vybavení lékárničky. po mé odpovědi že jednu mám v kufru, druhou v zadní opěrce a třetí pod sedadlem řidiče to vzdali a pustili mě.

ponaučením je mít vše v pořádku a pak když narazíte na blba tak nemá moc šancí. inu mohli mít alespoň 200 na sváču.
Přitom stačilo zabavit telefon a byl jsi víš kde. Profíci jako bejk.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od selkie »

Hammere, prosim te, jak je to s tema telefonama? mi nerikej, ze ti ho muzou jen tak zabavit
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

Jak jenom tak? Podle zákona:

zákon o Policii ČR č. 273/2008

POSTUP VE VZTAHU K VĚCEM
§ 34
Odnětí věci
(1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání
věci,
a) lze mít za to, že v řízení o přestupku může být
uloženo její propadnutí anebo může být zabrána,
nebo
b) jde o věc důležitou pro řízení o přestupku.

Obojí je možné, SO může vyslovit propadnutí věci které bylo použito ke spáchání přestupku nebo u písmene b) je to důkaz o přestupku.

(2) Po předchozí marné výzvě k vydání věci podle
odstavce 1, je policista oprávněn tuto věc odejmout.
Nelze odejmout věc, jejíž hodnota je v nápadném nepoměru
k povaze přestupku.

Odejmutí věci je už samozřejmě i s použitím násilí. Nápadný nepoměr je tuze široký pojem... Mobil nestojí tolik, aby to bylo nápadně k nepoměru k výši sankce za držení hovorového zařízení za jízdy.

(3) O vydání věci nebo jejím odnětí sepíše policista
úřední záznam a osobě vystaví potvrzení; vydanou
nebo odňatou věc policista předá orgánu, který je příslušný
o přestupku rozhodnout.

Co je na tom tak udivujícího? Tohle platilo i ve staré 283/91 Sb. Policie ČR má a měla vždy pravomoci podobné jako Rakušani, kteří ti prostě jenom zabaví jakoukoliv věc z auta jenom to fikne.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od selkie »

koukam, ze je lepsi s sebou vozit vic telefonu :-D asi zacnu prodavat takovy ty detsky
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od selkie »

no, udivujici by to teprve bylo, kdyby to dostal do ruky nejakej moc sikovnej pravnik..
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od vilik »

Takže je možné při špatném zaparkování sebrat auto?

Edit:
Nemyslím odtáhnout, ale zabavit jako nahoře zmiňovaný mobil.
Naposledy upravil(a) vilik dne 10.10.2010 20:22, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od selkie »

vilik píše:Takže je možné při špatném zaparkování sebrat auto?
zalezi, cim budes spatne parkovat...jetli fackem, tak jo, jestli novou s-kladou, tak ne
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od bmw4ever »

No telefon mám integrovaný v autě takže smůla, leda sluchátko:-) Jinak když jsme jezdil s pizzou tak jsme stával na varovkách kolikrát na modrých atd, policajti mě už znali tak neprudili. ale byl tam nějakej maník s BMW 760Li a chtěli ho odtáhnout, moc se jim to nedařilo jelikož to byla opancéřovaná verze. Drobet to nemohli zvednout při 4 tunách :lol: Tomu říkám řešení :P

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyděšenost a neznalost = čtyři body a dva a půl litru pokuta

Příspěvek od Hammer »

selkie píše:no, udivujici by to teprve bylo, kdyby to dostal do ruky nejakej moc sikovnej pravnik..
Nebylo.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“