Používáte spreje na odmrazení oken?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od sapik88 »

přesně tak, ale pokud se to šplíchne ostřikovačema, tak nemá moc co připrzat, a sklo se pak prohřeje jak se motor zahřeje

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od manas1 »

jenda píše:To mi vysvětli, proč po polití okna teplou vodou by se měla praslina rozjet popřípadě sklo prasknout, v létě po polití horkého skla studenou vodou bych tomu rozuměl.
Sám okna polévám skla horkou vodou už více než 20 let a žádné okno mi za tu dobu neprasklo a to jsem poléval skla kalená i lepená dokonce i sklo s 20 cm prasklinou a nikdy se nic nestalo, ani ta prasklina se nerozjela. Nikdy jsem neslyšel o nikom komu by opravdu sklo prasklo, vždy to byly informace typu JPP.
vyzkousej tohle u zadniho okna. a mozna se budes divyk, kam ti najednou zmizelo. a ty roztaznosti, pnuti vrchni a spodni strany skla. zabranuje z velke casti folie, ktera je v okne zalita. a pevnost okna, je zavisla na tom kdo to dany okno vyrabi. ale vzadnym pripade nejsem pro polejvani horkou vodou.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od selkie »

Stando, teoreticky si to popsal moc krasne...takze v lednu dojedu a ty si polejes okno vodou z konvice, ju? :mrgreen: jsem zvedavej na teorii v praxi :D
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Standa »

ne, cca 90°C vodou bych si okno nepolil :mrgreen: to by chtělo číst troch podrobněji. :mrgreen: Proč patperovi to okno ruplo si odpověděl sám, na okně byla přiĺepená kovoá destička. :mrgreen: Víš, ona teorie s praxí hodně úzce souvisí, jen je třeba do tý torie potřeba započítat všechny fakotory

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od selkie »

jasne...dyz se neco vykurvi, tak na to najdeme nejakou odpoved, proc se tak stalo :D to mi pripomelo toho idiota z afriky, jak se namazal jakousi kouzelnou mastickou od mistniho samana a sel dobrovolne delat cil pro RPG...kdyz ho to roztrhalo na kusy, tak saman rek, ze vecer predtim jedl jidlo od zeny a ze to se prej nesmi...tolik k teorii v praxi

kazdopadne me v zime cekej...sem zvedavej, jestli to udelas, kdyz sis to tak hezky teoreticky zodpovedel :mrgreen:
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Hammer »

Kýbl s hodně teplou vodou. Jak u policie tak doma. Nikdy se nestalo, aby to ruplo.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Hammer »

manas1 píše:
jenda píše:To mi vysvětli, proč po polití okna teplou vodou by se měla praslina rozjet popřípadě sklo prasknout, v létě po polití horkého skla studenou vodou bych tomu rozuměl.
Sám okna polévám skla horkou vodou už více než 20 let a žádné okno mi za tu dobu neprasklo a to jsem poléval skla kalená i lepená dokonce i sklo s 20 cm prasklinou a nikdy se nic nestalo, ani ta prasklina se nerozjela. Nikdy jsem neslyšel o nikom komu by opravdu sklo prasklo, vždy to byly informace typu JPP.
vyzkousej tohle u zadniho okna. a mozna se budes divyk, kam ti najednou zmizelo. a ty roztaznosti, pnuti vrchni a spodni strany skla. zabranuje z velke casti folie, ktera je v okne zalita. a pevnost okna, je zavisla na tom kdo to dany okno vyrabi. ale vzadnym pripade nejsem pro polejvani horkou vodou.

Ty by jsi si v mraze mínus patnáct nesměl v autě zatopit na plus pětadvacet. Nebo v mínus 25 na plus pětadvacet. S tím materiál okna počítá. Že máte problém tomu věřit je problém, hoši, jen váš.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Standa »

selkie píše:jasne...dyz se neco vykurvi, tak na to najdeme nejakou odpoved, proc se tak stalo :D to mi pripomelo toho idiota z afriky, jak se namazal jakousi kouzelnou mastickou od mistniho samana a sel dobrovolne delat cil pro RPG...kdyz ho to roztrhalo na kusy, tak saman rek, ze vecer predtim jedl jidlo od zeny a ze to se prej nesmi...tolik k teorii v praxi

kazdopadne me v zime cekej...sem zvedavej, jestli to udelas, kdyz sis to tak hezky teoreticky zodpovedel :mrgreen:
to je příklad, jak 2 stehna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a v zimě při -20°C jsem okno teplou vodou normálně polejval. A dokonce u starýho Pola :mrgreen:

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od selkie »

Standa píše:ne, cca 90°C vodou bych si okno nepolil :mrgreen: to by chtělo číst troch podrobněji. :mrgreen: Proč patperovi to okno ruplo si odpověděl sám, na okně byla přiĺepená kovoá destička. :mrgreen: Víš, ona teorie s praxí hodně úzce souvisí, jen je třeba do tý torie potřeba započítat všechny fakotory
btw, cetl jsem pozorne, ale nikde jsi tam nepsal, ze rozdil teplot muze bejt akorat 60 stupnu... :P proc by nemohl bejt vic jak 100°? hm? to uz by byl problem? takze by to znamenalo, ze to de? osvetli mou neznalost :D
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od selkie »

Standa píše:to je příklad, jak 2 stehna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a v zimě při -20°C jsem okno teplou vodou normálně polejval. A dokonce u starýho Pola :mrgreen:
mmm...to ja videl rakusaka, jak se nas snazil napodobit, kdyz nam zamrzli dvere na tatre a polil je horkou vodou z konvice (teplotu fakt netusim, proste se z toho kourilo) a bocni okynko papa....asik maj bocni okynka jiny vypocty
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od manas1 »

Hammer píše:
manas1 píše: vyzkousej tohle u zadniho okna. a mozna se budes divyk, kam ti najednou zmizelo. a ty roztaznosti, pnuti vrchni a spodni strany skla. zabranuje z velke casti folie, ktera je v okne zalita. a pevnost okna, je zavisla na tom kdo to dany okno vyrabi. ale vzadnym pripade nejsem pro polejvani horkou vodou.

Ty by jsi si v mraze mínus patnáct nesměl v autě zatopit na plus pětadvacet. Nebo v mínus 25 na plus pětadvacet. S tím materiál okna počítá. Že máte problém tomu věřit je problém, hoši, jen váš.
se v tom materialnu nak vyznas? a jesi si dobre cetl, tak jsem psal, ze tomu zabrani bezpecnostni folie, ktera u zadniho okna neni. a to ze si v zime topis, je pozvolny navisovani teploty. ale vem si konvici z varici vodou, a vylej si ji v -25 na zadni okno. a taky si vem kameru. a muzes se podelit o sve poznatky.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od GeneHawkins »

Zajímavé video v této souvislosti.


Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Bastard »

manas1 píše:se v tom materialnu nak vyznas? a jesi si dobre cetl, tak jsem psal, ze tomu zabrani bezpecnostni folie, ktera u zadniho okna neni. a to ze si v zime topis, je pozvolny navisovani teploty. ale vem si konvici z varici vodou, a vylej si ji v -25 na zadni okno. a taky si vem kameru. a muzes se podelit o sve poznatky.
Nechápu, k čemu bys měl polívat zadní okno, když tam to krásně zvládne elektrickej ohřev... A jinak je jasný, že zadní a boční okna jsou vyrobeno jinak, než čelní - čelní víc vydrží a nevysype ti, ostatní jo a ještě míň vydržej. Jo a ještě nevím, kde žijete, ale při -25°C se vám asi těžko vytvoří námraza na okně... Ta se tvoří tak kolem 0°C, kdy na auto napadá rosa a poté se ještě ochladí na třeba -5. Při nižších teplotách už se to může stát leda tak, že na vyhřáté auto nasněží... Takže při -25°C jaksi pozbývá smysl polívat okno...

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od manas1 »

Bastard píše:
manas1 píše:se v tom materialnu nak vyznas? a jesi si dobre cetl, tak jsem psal, ze tomu zabrani bezpecnostni folie, ktera u zadniho okna neni. a to ze si v zime topis, je pozvolny navisovani teploty. ale vem si konvici z varici vodou, a vylej si ji v -25 na zadni okno. a taky si vem kameru. a muzes se podelit o sve poznatky.
Nechápu, k čemu bys měl polívat zadní okno, když tam to krásně zvládne elektrickej ohřev... A jinak je jasný, že zadní a boční okna jsou vyrobeno jinak, než čelní - čelní víc vydrží a nevysype ti, ostatní jo a ještě míň vydržej. Jo a ještě nevím, kde žijete, ale při -25°C se vám asi těžko vytvoří námraza na okně... Ta se tvoří tak kolem 0°C, kdy na auto napadá rosa a poté se ještě ochladí na třeba -5. Při nižších teplotách už se to může stát leda tak, že na vyhřáté auto nasněží... Takže při -25°C jaksi pozbývá smysl polívat okno...
jsem se vracel jen k mimu poslednimu prizpevku. kde jsem psal, ze predni okno pred tepelnym sokem, s casti ochrani bezpecnostni folie. ktera samozrejme ze, u zadniho a bocniho okna neni.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od patper »

Hammer píše: Ty by jsi si v mraze mínus patnáct nesměl v autě zatopit na plus pětadvacet. Nebo v mínus 25 na plus pětadvacet. S tím materiál okna počítá. Že máte problém tomu věřit je problém, hoši, jen váš.
:roll: ono je sakra rozdil,kdyz na neco studeneho nalejes neco horkeho....nez kdyz pomalu zvedas teplotu :lol: :wink:

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“