Používáte spreje na odmrazení oken?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Bastard »

Taky tam nemusíte mít okno vůbec, že jo :mrgreen:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od widle »

Bastard píše:Taky tam nemusíte mít okno vůbec, že jo :mrgreen:
to jo,ale pak si budeš oškrabávat xicht od námrazy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Skrat-G4 »

Jedině škrabka :mrgreen:

lape
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.01.2009 21:53

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od lape »

Rozmrazovač jsem použil asi dvakrát a hned potom letěl do popelnice.Po nastříkání to sice hned rozmrzlo a po setření bylo sklo čisté,ale po ujetí cca 100 metrů se sklo pěkně znovu namrazilo a bylo to horší,než kdybych to oškrábal škrabkou

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od bmw4ever »

poleju teplou vodou aby se okno zahřálo a pak stříknu ostřikovačem a zároveň se to setře a mám klid. Jiank zakrývat

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Bastard »

bmw4ever píše:poleju teplou vodou aby se okno zahřálo a pak stříknu ostřikovačem a zároveň se to setře a mám klid. Jiank zakrývat
Nejlepší způsob, jak si vysklít okno :lol: :lol: :lol: Stačí mikroprasklinka a můžeš hledat, kdo vám udělá sponzora z povinnýho :mrgreen: Samo záleží kus od kusu, jsou skla, která to vydrží, ale taky jsou skla, na který bych to nezkoušel ani slovně :lol:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od jenda »

To mi vysvětli, proč po polití okna teplou vodou by se měla praslina rozjet popřípadě sklo prasknout, v létě po polití horkého skla studenou vodou bych tomu rozuměl.
Sám okna polévám skla horkou vodou už více než 20 let a žádné okno mi za tu dobu neprasklo a to jsem poléval skla kalená i lepená dokonce i sklo s 20 cm prasklinou a nikdy se nic nestalo, ani ta prasklina se nerozjela. Nikdy jsem neslyšel o nikom komu by opravdu sklo prasklo, vždy to byly informace typu JPP.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Standa »

jenda píše:To mi vysvětli, proč po polití okna teplou vodou by se měla praslina rozjet popřípadě sklo prasknout, v létě po polití horkého skla studenou vodou bych tomu rozuměl.
Sám okna polévám skla horkou vodou už více než 20 let a žádné okno mi za tu dobu neprasklo a to jsem poléval skla kalená i lepená dokonce i sklo s 20 cm prasklinou a nikdy se nic nestalo, ani ta prasklina se nerozjela. Nikdy jsem neslyšel o nikom komu by opravdu sklo prasklo, vždy to byly informace typu JPP.
Tak tak, ta rychlost ohřátí by musela být hodně velká. Ono ve skle vzniká při ohřevu stejný pnutí jako při ochlazování. Při ohřívání vzniká na povrchu skla tlakové napětí, uvnitř tahové. A obráceně, při chladnutí na povrchu tahové a uvnitř tlakové (což je ale u většiny materiálů a pro tento případ to není zas tak důležitý). Pevnost v tahu má sklo asi 10x menší než v tlaku a tady je ten problém.

Vem si tedy to čelní sklo, máš ho rozehřátý krásně na sluníčku na 80°C, teď vezmeš hadici a stříkneš na něj vodu o teplotě 20°C, rozdíl 60°C, jelikož se ti nepovede hned stříknout na komplet celý sklo (i z druhý strany :mrgreen: ), tak na jedný straně se ti bude sklo tepleně smršťovat a na druhý ne (teplotní vodivost skla je malá), tedy mezi ohřátou a právě schlazenou plochou ti vzniká pěknej tah, což sklo nevydrží a praskne.

Opačný případ, venku -20°C a vezmeš vodu z kohoutku ohřátou na 40°C, zase rozdíl 60°C, jenže tam, kam cákneš tu teplou vodu, se ti bude sklo rozpínat a vzniká mezi zmrzlou a právě ohřátou plochu tlak, jenže pevnost v tlaku je 10x větší, tak nepraskne. Rychlost ohřátí by musela být mnohem větší.

Proto jsem taky ještě neviděl, aby sklo při ohřátí prasklo. Jen též JPP :mrgreen:
Co se týká již dřívější trhlin ve skle, při ochlazování je to jasný, pokud sklo bude praskat, bude to pokračovat od nich. Jenže při ohřívání, kde vzniká tlak, prostě není trhlina tak velkou zradou.

Takovej příklad, vemte si třeba gumu (na gumování tužky, s kondomem to moc nepujde :mrgreen: ) a do půlky jí nařízněte a teď kolmo na ten řez tlačte, můžete na tom stát a nic se nestane, a teď za oba konce zatáhněte, pokud vedle vás někdo bude stát, zřejmě mu dáte loket :mrgreen: :mrgreen:
Jednoduše trhlinu můžeme brát jako 2 plochy velde sebe.
¨
Problém by mohl nastat, pokud by sklo bylo více vypouklé, pak by se ohřátím roztažností snažilo vypouknout ještě více a od praskliny by se třeba zlomilo. Nebo pokud by sklo bylo hodně silné, tedy na ploše, která se ohřívá, by vznikal tlak a na druhé tah, tam by trhlina napomohla k dalšímu praskání neohřívané plochy. Tam už sklo může taky prasknout i bez trhliny.

uff, jsem se nějak rozepsal :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
nica
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 08.02.2009 21:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od nica »

Nepoužívám uplně horkou vodu,ale jen vlažnou a parádně to pomáhá....Pak jen setřeš stěračema a hurá do té zk...ené zimy. :fire:
VW GOLF IV TDI Mercedes-Benz Sprinter
EX VW GOLF II GTI 16v

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od patper »

:oops: Hmmmmm,tak ja jsem JPP :evil: protoze ja jsem sklo u auta - predni - takto rupnul :!: Kamarad take :!: ale asi ani nejde o sklo samotne,jako spis o to,ze to prdlo u zrcatka,takze tam se to stahlo-roztahlo jinac a ruplo to :|

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Standa »

Tím víše zmíněným jsem prasknutí samozřejmě nechtěl vyloučit, jen že je to míň pravděpodobný, narozdíl od schlazování.

To, že to prasklo u zrcátka, je zajímavý, zvlášť, když je "jen" přilepený a k pryži, ne? (To si nevybavim, jak je upevněno)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od patper »

Je tam takova kovova desticka :wink: A PRDLO zadna JPP :D nebo spis :evil:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od Bastard »

No jak říkám... Prdnout to může a taky jsem to zažil, naštěstí ne na svém...

Jo a Stando, není to náhodou jedno, odkud to sklo praskne (zevnitř/zvenku)? Výsledkem je pavouk tak či tak :lol:

Jinak sklo bez prasklin to v 99% případů přežije, ale jakmile je tam byť miniaturní prasklinka, tak to je zárodek průseru...

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od sapik88 »

Děcká, horkou vodu nééé :-D nebo to fakt jednou rupne, ale jak jste psali, natočit klasickou studenou nebo vlažnou,.... jinak já občas škrábu, občas použiju sprej, a pak to shrnu škrabkou, a ostříknu ostřikovačema,.... a je to vpoho, pokud je v ostřikovaču nemrznoučka,.. no a občas garáž =) jinak co mi bylo doporučováno od bejvalky, tak ta měla ne sprej, ale klasicke jrozprašpvač a v tom nějakej hajzl taky na odmrazení, a to bylo lepší jak sprej,..

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: Používáte spreje na odmrazení oken?

Příspěvek od bmw4ever »

prostě vlažnou až lehce teplou aby se sklo lehce prohřálo a hned nenamrzalo.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“