rada motorová pila

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bebop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: rada motorová pila

Příspěvek od bebop »

Presne, nerikam, ze nejsou jiny znacky, ale pokud vyberes z trojice Stihl, Husqarna, Dolmar, nemuzes podle me udelat chybu.. Jsou to srovnatelny znacky, vsechny maj modely jak farmarsky, tak profi, zaruku i kvalitni servis. Hlavni podle me je, ze jsou to znacky provereny casem a ze je pouzivaj profici.. To beru v posledni dobe jako vyznamny duvod pri rozhodovani o nakupu novych veci. mimochodem pred nakupem svoji pily jsem stravil spoustu casu na foru na webu http://www.zahrada.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, je tam v sekci diskuze spousta rad o naradi a prispiva tam chlapek s nickem J.S. a podle vseho je to machr prave na pily, ma tam srovnavaci testy, hodnoceni atd.. Me to tehdy hodne pomohlo, zna velmi podrobne vsechny tipy pil, zna je i technicky a konstrukcne a urcite ti dobre poradi, nebo si to vyctes z diskuzi..

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: rada motorová pila

Příspěvek od vilik »

Já, když se rozhodoval o pile, jsem taky vybíral nějakou za 4 tisíce z Lidlu. Pak mě ale napadlo konzultovat to s pantátou, který jakožto bývalý hajný, správce obrovského polesí, vedoucí party těžařů, a hlavně správce jejich vybavení (dělal to bratru nějakých 50 let), věděl VO CO GO. Ten mě jednoznačně doporučil právě HQ. Měl osobní zkušenost i s ostatními a dal mě několik rad k nezaplacení. Nakonec se sebral a tu pilu jel koupit se mnou. Díky jemu mám výbornou, bezporuchovou pilu. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Michalyx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 753
Registrován: 30.06.2008 21:29
Bydliště: Calexcity

Re: rada motorová pila

Příspěvek od Michalyx »

Jednoznacne HQ mame doma model 55 staru snad 15 rokov ale dodnes ide bezchybne..som pozeral ze sa daju uz od dakych 220e kupit tie hobby modely

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: rada motorová pila

Příspěvek od cervik »

Už to tu bylo psané ať vezmeš husgvarna,stihl,dolmar jakoukoliv z těhle značek neprohloupíš.Ideální stav je když máš servis té značky co koupíš co nejblíž bydliště.Psát že ta je lepší jak druhá je volovina všechny tyhle značky mají lepší modely a zas naopak horší.Bohužel trend dnešní doby čím novější tím větší "zgarb" zasáhl i motorové pily.Snaž se vybrat nějakou ze starších modelů které jsou osvědčené a jsou pořád v prodeji.Novější modely skrz EU museli snížit emisním limity.Tím pádem se změnila konstrukce motoru v té návaznosti větší nároky na filtraci. Stím vzrostla váha a o to víc se začlo ojebávat na kvalitě výfuku,šasi a odpružení.A prodejce ti bude tvrdit je to novinka a je to prostě supr bomba nezničitelný stroj :D

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: rada motorová pila

Příspěvek od krbec »

ok super.díky za radu, fotřík me říkal že na husquarny je ted akce.tak asi se zajedu podívat ako to vyzerá :-)
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
agentviky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 02.04.2008 17:58

Re: rada motorová pila

Příspěvek od agentviky »

jj otec má pravdu u husqvarny ted probíhá velká podzimní akce na vybrané zbožía taky pak záleží kolik financí do toho chceš vrazit jáa osobně bych volil na takové to domácí žvýkání třeba 353,346xp ...jejich povíc Jonsered taky nemá špatný pilky a akce se na ně taky vztahuje pak už záleží co se ti víc libí protože rozfíl vcene mezi hq a Jon. je nepatrnej je tam trošku rozdíl v ergonomii rukojeti jinak to jeto samý at dobře vybereš
Život je jízda,když smrt tak rychlá

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: rada motorová pila

Příspěvek od martiner »

cervik píše:Nekoupil bych to ani za poloviční cenu :wink: 2 roky záruka u těhle šmejdů je k ničemu z jednoho důvodu,motor je z nekvalitního materiálu takže nic nevydrží.Největší sranda je že těhle věcí se nedělá výbrus u značkových pil je možnost nanést nový nikasil ale stojí to stejně jak nový válec.Ještě větší sranda je s těmihle rádoby motorovými pilkami řezat,točí s bídou 2/3 co značkové pily takže se víc nadřeš než nařežeš :mrgreen: Jdi do značkové pily :wink: Nedám dopustit na Stihl nějaký pátek mě práce s pilou živila,mám STIHL MS026 a 046 je to starý značení teď přesunuly nulu na druhou stranu :D ale nesmrtelný pilky.Jestli chceš řezat jen dřevo na palivo STIHL MS 230 je ideální pilka která tě při slušném zacházení přežije :wink: Tchán má už 10 let stihl 017 taky si sní dělá každý rok palivo (v lese nakácí a doma našpalkuje ) a jede pořád.Sice mu to chvilku trvá ale udělá :D Jeho soused má Oleo mac bo je levný a teď běhá pořád do servisu(který je drahý a díly ješte drahší :mrgreen: )Na netu najdeš spoustu inzerátů starších stihlek za vcelku dobré ceny jestli s motorovkou moc nedělal tak si vem sebou někoho kdo tomu trochu rozumí ať nekoupíš nějakou vyběhanou mrchu.
já mám přesně opačný názor,mám oleomac,fachčí bez problémů.Brácha má Stihlku a servis na ní co chvilku,ale to je marný,může koupit pilu co bude za pár šupů a přežije ho,nebo koupí pilu značkovou za nekřestanský prachy a bude to mrdka jak cip.záleží od kusu.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: rada motorová pila

Příspěvek od cervik »

U čehokoliv můžeš chytnout špatný kus :wink: stává se to.Ale když srovnáš poměr,cena,výkon verzus poruchovost a výdrž tak čejna do toho na 100% nepatří(že káždá 95átá co chvíli jede je špatný poměr který se sakra prodraží) a oleomac co píše profi pila tak konkuruje HG,ST,DOL,v řadě farmář(poměr-obsah,váha a výkon).A co se týče oleomacu tak je to kopie starších modelů husgvarna s méně kvalitním provedením.Mno a cena náhradních dílů je u oleomacu hnusně předražená.Nezlob na mě ale kácel jsem nějaký pátek jak pod firmou tak na živnost,lidí v tomhle oboru znám poměrně hodně lidí a žádný nemá ani čínu a ani oleomac(několik lidí to zkoušelo a prodělali)Když přejdeme od profi k zahradnictví tak oleomac jakštag ujde.Skončíme u toho že pila se vybírá dle VYUŽITÍ,VÝKONU,VÝDRŽE A SERVISU ideál výkonnově o řadu vyšší :wink:PS:jak se k pile chováš tak ti bude sloužit,nesnáším lidi co za mnou přijdou že pila nejede.Klasicky se zeptám jestli dali olej do benzínu.Nesnáším odpověď já ho tam dávám dvojnásob je to ku..a vysokootáčkový stroj pro který je poměr ředění vypočítaný.Dáš víc oleje upečeš motor,dáš míň zadřeš.A ůplně nej jsou lidi co tomu nerozumí a rýpou do karburátoru a vyladí pilu na max.otáčky v kterých ji pak točí.Taky zadřou a pak se divý jak proč se to stalo :?: :D

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: rada motorová pila

Příspěvek od martiner »

cervik píše:U čehokoliv můžeš chytnout špatný kus :wink: stává se to.Ale když srovnáš poměr,cena,výkon verzus poruchovost a výdrž tak čejna do toho na 100% nepatří(že káždá 95átá co chvíli jede je špatný poměr který se sakra prodraží) a oleomac co píše profi pila tak konkuruje HG,ST,DOL,v řadě farmář(poměr-obsah,váha a výkon).A co se týče oleomacu tak je to kopie starších modelů husgvarna s méně kvalitním provedením.Mno a cena náhradních dílů je u oleomacu hnusně předražená.Nezlob na mě ale kácel jsem nějaký pátek jak pod firmou tak na živnost,lidí v tomhle oboru znám poměrně hodně lidí a žádný nemá ani čínu a ani oleomac(několik lidí to zkoušelo a prodělali)Když přejdeme od profi k zahradnictví tak oleomac jakštag ujde.Skončíme u toho že pila se vybírá dle VYUŽITÍ,VÝKONU,VÝDRŽE A SERVISU ideál výkonnově o řadu vyšší :wink:PS:jak se k pile chováš tak ti bude sloužit,nesnáším lidi co za mnou přijdou že pila nejede.Klasicky se zeptám jestli dali olej do benzínu.Nesnáším odpověď já ho tam dávám dvojnásob je to ku..a vysokootáčkový stroj pro který je poměr ředění vypočítaný.Dáš víc oleje upečeš motor,dáš míň zadřeš.A ůplně nej jsou lidi co tomu nerozumí a rýpou do karburátoru a vyladí pilu na max.otáčky v kterých ji pak točí.Taky zadřou a pak se divý jak proč se to stalo :?: :D
tak v tom s tebou plně souhlasím.Opravdu je duležité vybírat podle toho kdy,jak často a hlavně na co ji požíváš.Nejhorší je když si někdo koupí pilu za levnéj peníz a pak sní chce kácet desítky kubíků bukového dřeva co druhý den.A to jak se o pilu staráš,tak ti pak slouží,to je pravda která platí snad o všem.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: rada motorová pila

Příspěvek od vwCharlie »

nečetl jsem celé toto téma,ale napíšu k prvnímu příspěvku.
Já bych do ní nešel. Dřeva jsem se už nařezal dost a řezat ještě budu. Pro mě není nic horšího,než když se ti uprostřed řezání nebo na začátku posere pila. Za další s motorovou pilou se můžeš taky i nadřít. Za mě není nad pořádnou benzínovku s pořádným výkonem,kdy máš dřevo nařezané za chvilu a pila se ani nezapotí. Jde taky o čas,nikdo nechce,aby se řezání dřeva proměnilo v nekonečný příběh,na to dneska nikdo nemá čas a ani sousedi na to nemají nervy.

Ono je sice na tu věc záruka,ale co z toho,když mám rozdělanou robotu,posere se pila,takže se na to musím vysrat a místo toho jít v týdnu tu pilu zabalit a poslat k reklamaci,na kterou budu čekat 3týdny. Co budu dělat mezitím s tím dřevem? To je fakt o hovnu reklamovat něco,co potřebujete k práci.

štýl,husárna - best nebo aspoň větší záruka spokojenosti. Fakt raději pošetřit,toto je věc,která doma už zůstane a vždycky se hodí. Navíc jsou na ně i servisy.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: rada motorová pila

Příspěvek od krbec »

tak abych nebyl nevděčník tak se ty vyřešilo tak,že jsem od otce podědil elektrickou narexu a tata si koupil husquarnu.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: rada motorová pila

Příspěvek od vandermayder »

cervik píše:Nekoupil bych to ani za poloviční cenu :wink: 2 roky záruka u těhle šmejdů je k ničemu z jednoho důvodu,motor je z nekvalitního materiálu takže nic nevydrží.Největší sranda je že těhle věcí se nedělá výbrus u značkových pil je možnost nanést nový nikasil ale stojí to stejně jak nový válec.Ještě větší sranda je s těmihle rádoby motorovými pilkami řezat,točí s bídou 2/3 co značkové pily takže se víc nadřeš než nařežeš :mrgreen: Jdi do značkové pily :wink: Nedám dopustit na Stihl nějaký pátek mě práce s pilou živila,mám STIHL MS026 a 046 je to starý značení teď přesunuly nulu na druhou stranu :D ale nesmrtelný pilky.Jestli chceš řezat jen dřevo na palivo STIHL MS 230 je ideální pilka která tě při slušném zacházení přežije :wink: Tchán má už 10 let stihl 017 taky si sní dělá každý rok palivo (v lese nakácí a doma našpalkuje ) a jede pořád.Sice mu to chvilku trvá ale udělá :D Jeho soused má Oleo mac bo je levný a teď běhá pořád do servisu(který je drahý a díly ješte drahší :mrgreen: )Na netu najdeš spoustu inzerátů starších stihlek za vcelku dobré ceny jestli s motorovkou moc nedělal tak si vem sebou někoho kdo tomu trochu rozumí ať nekoupíš nějakou vyběhanou mrchu.
Zdravý názor. Mě loni také doslůžila a potřeboval jsem okamžitě nějaků pilu. Kůpil jsem na aukru starší Partner elektrolux. Samo, že v benálu. Vyměnil jsem po půl roce řetězku, ale jináč jede perfektně. Na to, jak je malá, tak sa nebojím zajet do duboviny, nebo bukoviny. Jde také o zacházení. Já ju startnu, nechám chvilu klepat na volnoběh, pak to vyženu do stř.otáček, nech sa promaže řetěz a pak řežu. Po práci ju zasd nechám chvilu klepat bez zátěže. Toť můj recept na dlouhověkost
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rada motorová pila

Příspěvek od Bastard »

Když už tu to téma máme, co lijete za olej na mazání řetězu? Na netu jsem se dočetl, že je dost variant a každej lije, co se mu zlíbí, někdo friťák, někdo čistej rostlinnej, někdo PP90, dokonce M2T...... M6A, někdo bioolej... Jedná se o pofidérní kopii husqvarny, takže se mi do toho nechce lít žádná extra třída. Zátěž pily bude minimální. :D

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: rada motorová pila

Příspěvek od john.1 »

Na namazání řetězu je celkem fuk co tam naliješ. Ideální je tam dávat normálně motorový olej, stačí m6 atd. Nesmysl je tam lít rostlinný olej a podobný sračky nebo snad dokonce vyjetý olej, to nee. Jakýkoliv motorák a bude to v pohodě :) Já konkrétně na mazání řetězu leju zrovna to, co mám v dílně v sudu, většinou 10W.....

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: rada motorová pila

Příspěvek od vwCharlie »

já používám různé zbytky motorových a převodových olejů nebo ten nejlevnější motorový olej,klidně i to M2T,prostě co je po ruce. Ale hlavně ať to maže a není ucpaná tryska pilinama. Vždycky zkouším na kousek čistého dřeva na prázdno,jestli to udělá čárku :D
Leju to jak do stillky,tak do elektrické narexky. Jinak řetazy stojí běžně v obi 300-600 podle značky,počtu a velikosti zubů,lišty taky. Tež není špatné mít po ruce pilník,bo jak je tupý řetaz,tak se utrápíte oba.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“