drsné, ale dobře jim tak

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od Hammer »

GeneHawkins píše:
Hammer píše:Jinak jsi (podle toho co tu píšeš) nebezpečný sám sobě a svému okolí. Řidič, který si řekne takhle nadrzo, že jezdí bezpečně přev KV 90km/h je řidič zcela jistě nesoudný a nechápající z fyziky a dalších věcí vůbec nic. Nemohl jsi pochopit to, že chodci, cyklisté, bruslaři, to všecko jsou docela hodně často lidi, co o nějakých nejzákladnějších pravidlech provozu a opatrnosti nemají tucha, nemluvím o takových, jako jsi sám. Člověk neschopný domýšlet následky svého jednání je na českých silnicích díky zprasené výchově ve škole silně přemnožený.
Je zcela jedno, zda to děláš úmyslně nebo jen z debility, výsledky na silnici jsou stejné z obou důvodů. Takže kdyby si tě ten nejvyšší chtěl povolat k sobě, udělej všecko proto, abys nevzal někoho s sebou a terminoval jsi se prostě sám. Na nás se laskavě vyser.
Jejda. Takový odsudek! Jak ty to hned všechno víš, komu všemu je nebezpečný, jak jezdí a jaké jsou jeho znalosti fyziky.

Tak to my jsme asi musela být stejná hovada před rokem 1990, kdy se 90 v noci mohlo jezdit zcela legálně. A co teprve do devětasedmdesátého! To jsme byli stát vrahů! A s jakými auty jsme mohli jezdit neomezeně! Panečku!
Tak já jsem s takovýma docházel dvacet let do styku, pořád se to opakovalo, chceš snad objevovat dávno objevené? Mimo to jsem se celou tu dobu aktivně zajímal o psychologii, dokonce jsem s ní maturoval. Sociopatické jednání a chování není zase tak složitá věc, navíc je docela běžná. Na silnici až moc často, nejsi snad slepý. JÁ jedu klidně bezpečně devadesát v obci, JÁ to mám zmáknutý. To je podle tebe co?

Před rokem 1990 se jezdilo v noci v obci devadesát, řekl jsi to správně, ale zapomněl jsi to doříct jaksi celé. Měl jsi ještě říct, že jsi potkal dvě auta za noc!!!! Jakmile přijela odpolední směna domů do cca 22:45 hodin, jeli pak už jen dva řidiči do 04:30 nejvíce! Dále: provoz přes den byl proti provozu dneska asi na jedné desetině nebo ještě míň. Ono to chce doříct celé.
Dále: SNB se každý tehdy bál jako čert kříže. Takže disciplína byla taky o něco vyšší úroveň než dneska.
To je to samé, jako když někdo říká: kluci jezdí načerno bez řidičáku, jezdili jsme taky. Jo, klidně přes pět vesnic a potkal jsem tři auta ve dvě odpoledne!!!! Buď zapomínáš, nebo jsi tu dobu nezažil.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od Hammer »

Standa píše:
GeneHawkins píše: Jejda. Takový odsudek! Jak ty to hned všechno víš, komu všemu je nebezpečný, jak jezdí a jaké jsou jeho znalosti fyziky.

Tak to my jsme asi musela být stejná hovada před rokem 1990, kdy se 90 v noci mohlo jezdit zcela legálně. A co teprve do devětasedmdesátého! To jsme byli stát vrahů! A s jakými auty jsme mohli jezdit neomezeně! Panečku!
zkus si sehnat někde tehdejší statistiky nehod. Zjistíš, že smrtelných bylo přibližně jako nyní a to při desetinném provozu (možná i menším)


Opět to samé: dořekni to celé: ano, smrtelných nehod bylo přibližně stejně, ale na území ČSSR, pak auta, která tehdy jezdila byla všecko jenom ne bezpečná a počet nehod byl daleko nižší. Následky mnohem vážnější.
A pozor. Nesrovnávat roky po roce 2006 co se týče počtu nehod, protože to už se neevidovaly nehody všechny, ale jen nad padesát a dneska sto táců! Tam je silný pokles.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od GeneHawkins »

Standa píše:
GeneHawkins píše: Jejda. Takový odsudek! Jak ty to hned všechno víš, komu všemu je nebezpečný, jak jezdí a jaké jsou jeho znalosti fyziky.

Tak to my jsme asi musela být stejná hovada před rokem 1990, kdy se 90 v noci mohlo jezdit zcela legálně. A co teprve do devětasedmdesátého! To jsme byli stát vrahů! A s jakými auty jsme mohli jezdit neomezeně! Panečku!
zkus si sehnat někde tehdejší statistiky nehod. Zjistíš, že smrtelných bylo přibližně jako nyní a to při desetinném provozu (možná i menším)
Máš někde statistiku, za kolik z těch nehod může překročení nejvyšší povolené rychlosti? Rád bych se na ni podíval.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od Standa »

Hammer píše:
Standa píše: zkus si sehnat někde tehdejší statistiky nehod. Zjistíš, že smrtelných bylo přibližně jako nyní a to při desetinném provozu (možná i menším)


Opět to samé: dořekni to celé: ano, smrtelných nehod bylo přibližně stejně, ale na území ČSSR, pak auta, která tehdy jezdila byla všecko jenom ne bezpečná a počet nehod byl daleko nižší. Následky mnohem vážnější.
A pozor. Nesrovnávat roky po roce 2006 co se týče počtu nehod, protože to už se neevidovaly nehody všechny, ale jen nad padesát a dneska sto táců! Tam je silný pokles.
OK, trochu to doplním, vycházím z dat jen pro území ČR (v době ČSFR (ČSSR) tedy bez Slovenska)
Počet nehod v roce 1989 80tis, usmrcených osob 914, počet zraněných 24,5tis, počet registrovaných osobních automobilů 2,3mil, užitkových 250tis.
Počet nehod v roce 2005 200tis, usmrcených osob 1286, počet zraněných 32tis, počet registrovaných osobních automobilů 4mil, užitkových 510tis.

pokles v rcoe 2006 na 187tis/1063/28tis
v roce 2007 182tis/1222/29tis
2008 160tis/1076/28tis

to jen tak pro představu, jak to bylo tenkrát a jak dnes :mrgreen: skoro neměnný počet usmrcených bude tím vývojem bezpečnosti automobilů.
I tak asi dřív auta stála spíš furt na dvorcích ne? Nechce se mi věřit, že by byl provoz jen poloviční, nebo že by to bylo záplavou zahraničních automobilistů?

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od Standa »

GeneHawkins píše: zkus si sehnat někde tehdejší statistiky nehod. Zjistíš, že smrtelných bylo přibližně jako nyní a to při desetinném provozu (možná i menším)
Máš někde statistiku, za kolik z těch nehod může překročení nejvyšší povolené rychlosti? Rád bych se na ni podíval.[/quote]
byla řeč o obci, ne? Tam ti přijde normální 90km/h? (pokud nejde o 2 pruhy v jednom směru, bez křižovatek a ještě obehnaný svodidly, nebo někde uprostřed ničeho).

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od GeneHawkins »

Standa píše:
GeneHawkins píše: Máš někde statistiku, za kolik z těch nehod může překročení nejvyšší povolené rychlosti? Rád bych se na ni podíval.
byla řeč o obci, ne? Tam ti přijde normální 90km/h? (pokud nejde o 2 pruhy v jednom směru, bez křižovatek a ještě obehnaný svodidly, nebo někde uprostřed ničeho).
Vkládáš mi do klávesnice něco, co jsem nenapsal. Ostatně ani VWGecko.
Je to stejné, jako kdybych ti napsal: "Zdá se ti normální jet 50 kolem přeplněného tramvajového ostrůvku, ze kterého do dlážděné vozovky přepadávají lidi?"

Znám spoustu míst "v obci", kde můžu zcela bezpečně jet 90 - i víc, aniž bych kohokoli ohrožoval,obtěžoval, rušil.
Já celkem chápu paušální omezení rychlosti v obci, chápu i smysl kontroly a represe.
Ovšem na druhou nesouhlasím s paušalní interpretací, že každý, kdo jede víc než těch předepsaných 50 je nesvéprávné hovado, a měl by být za mřížemi, případně rovnou zastřelen.
V noci je provoz +- stejný jako byl před dvaceti nebo třiceti roky, je celkem nepodstatné, jestli potkáš auto jednou za hodinu nebo za půl. Bohužel naše policie jediné co umí, je kontrolovat doržování dopravních předpisů, ale nikoli dbát na bezpečnost a plynulost provozu. Ty jsou jim šumák, ty nezměřej...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od Vecernicek »

Bože vydejte knížku.... copak tady na každý téma musí napsat každej A4 kový referát?

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od jets »

Vecernicek píše:Bože vydejte knížku.... copak tady na každý téma musí napsat každej A4 kový referát?
tomu se říká svoboda názoru, nečti to když nechceš :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: drsné, ale dobře jim tak

Příspěvek od vwgecko »

Bastard píše:
vwgecko píše:před školou klidně pojedu 20...ale přes KV se to dá mastit 90 jen to hvízdne :)

a nikoho tím neohrožuju!!! takže ať si buzny vyserou oko... kde byly když mi kradli rádio? kdy mě chránily když sem nedostal přednost v jízdě? kde byly když mi ožrala nabořil bráchu (teĎ je v invalidce)? kde byly když mě nějakej kretén utrhnul zadní nárazník naparkovišti? atd...

odpověĎ: buzerovali za radarem...z toho sou prachy...a o ty de...

psd je dost úchylný že mi třikrát za tejden kontrolujou jestli nemám propadlou lékárničku...a jestli mám povinnou výbavu...

to si jako myslej že další den se na ní změní datum? nebo že povinnou vyhodim do koše???

čus PCJB (dvojsmysl :D PoliCajty JeBe i Pirát Co Jezdí Bezpečně) :)
Nemusíš nám furt dokazovat, jakej jsi idiot... Že tím nikoho neohrožuješ si myslíš maximálně ty, protože ty zrovna potřebuješ jet 90... Lžeš sám sobě :lol:

Kde byli, když ti kradli rádio? Někde jinde, protože žádnej lupič není takovej debil aby kradl někde, kde jsou policajti :lol: Kde byli, když jsi nedostal přednost? No víš, to on asi jel zrovna někdo, kdo se rozhodl, že nedáváním přednosti nikoho neohrožuje :lol: Atd atd... Otázka je, kde jsi byl ty a jak jsi se postaral o to, aby ti to rádio třeba neukradli? Policajti nemůžou být všude... Kdyby jo, tak by jich bylo tolik, že by je za a) nikdo nezaplatil, b) stejně by tě sralo, že jsou na každým rohu a že si nemůžeš ani zapálit špeka...
na špeka mě nedostaneš...drogy ani chlast nevedu... a kde sem byl když mi kradli rádio? spal sem protože jak ko*ot chodim do práce za pár šušňů narozdíl od nemakačenek pro který je tenhle stát stvořenej...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“