noo co dodat blazen !

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

krbec píše:GSXR 1000 a R1 se vubec nedá srovnat ,na R1 jsem jel a mě osobně to nadchlo podvozkem pač sem malej a hubenej, ale motorově moc ne-e. i kdyz porovnat to taky nemuzu pac gsxr sem nesedlal, každopadně par silnejch motorek sem řídil a R1 není žádná hitparáda
jak muzes vedet, ze se neda srovnat, kdyz jsi na gixeru nikdy nejel? 8O

dale - jak souvisi podvozek s vyskou a telesnymi proporcemi? spis si mel na mysli trojuhelnik riditka - sedlo - stupacky a ano, R1 je v tomhle smeru mala, hodne mala

dalsi otazka - kdyz pises, ze te nenadchla motorove, tak jsou dve moznosti:
1. mela motor v hajzlu
2. netahal jsi

nevim, jestli erjednapycovoe je nebo neni hitparada, ale me stacej namereny hodnoty 0-100 kolem 3 vterin, 0-200 do osmi...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

krbec píše:odstupnovaní na motorce ale bude přeci jiný nez v aute
auto byl jenom priklad...ale porad jsou to 3tis otacek...kor na dlouhej kvalt
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od krbec »

čtu recenze a bavil jsem se o tom s lidma co na obou najezdili pár km, a ovladatelnost motorky určitě záleží na výšce a vázene možná ve vysokejch rychlostech,ale v nižších určitě...pokud nemáš 60 kilo a 170cm, tak to pro tvoje štěstí asi nepoznáš..
a R1 jsem dával co proto,od toho jsem ji měl pujčenou :-) , mužu srovnat s kawa ninjou 9tkou a tam byl motor o něčem uplně jiným,,měl jsem z toho vítr v trenkách...jinak na podobné kubatuře v řadovym čtyřválci sem nejel, spíš 2 vály do V. se kterejma se mixéry srovnávat určitě nedaj
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od krbec »

selkie píše:
krbec píše:GSXR 1000 a R1 se vubec nedá srovnat ,na R1 jsem jel a mě osobně to nadchlo podvozkem pač sem malej a hubenej, ale motorově moc ne-e. i kdyz porovnat to taky nemuzu pac gsxr sem nesedlal, každopadně par silnejch motorek sem řídil a R1 není žádná hitparáda
jak muzes vedet, ze se neda srovnat, kdyz jsi na gixeru nikdy nejel? 8O

dale - jak souvisi podvozek s vyskou a telesnymi proporcemi? spis si mel na mysli trojuhelnik riditka - sedlo - stupacky a ano, R1 je v tomhle smeru mala, hodne mala

dalsi otazka - kdyz pises, ze te nenadchla motorove, tak jsou dve moznosti:
1. mela motor v hajzlu
2. netahal jsi

nevim, jestli erjednapycovoe je nebo neni hitparada, ale me stacej namereny hodnoty 0-100 kolem 3 vterin, 0-200 do osmi...

přesně tohle mě dostává že je to pro každýho R1 největší petelice na světě a přitom nikdy nejel na nečem jinym, nebo nedej bože na dvou válu pro duchodce kterej sice tahavocpodavolealevevysokejch je mrtvej.

nevím na čem jezdíš ale mě osobně řadový 4válce neukouzlili .
al eje to o vkusu

mě osobně proste R1 sklamala,
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

krbec píše:přesně tohle mě dostává že je to pro každýho R1 největší petelice na světě a přitom nikdy nejel na nečem jinym, nebo nedej bože na dvou válu pro duchodce kterej sice tahavocpodavolealevevysokejch je mrtvej.

nevím na čem jezdíš ale mě osobně řadový 4válce neukouzlili .
al eje to o vkusu

mě osobně proste R1 sklamala,
ja prece nenapsal, ze R1 je nejvetsi petelice na svete, ja napsal, ze R1 jede a velmi...me spis dostalo, ze nejdriv srovnavas erjednici s gixerem (na kterym jsi nikdy nejel, ale cetl jsi recenzi) a pak ji srovnavas s ninjou, ktera sice mela bozi motor, kterej jel uz od volnobehu jako debil, ale jinak to byla tezka, dlouha, rozvalita, nebrzdici mrdka...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

krbec píše:čtu recenze a bavil jsem se o tom s lidma co na obou najezdili pár km, a ovladatelnost motorky určitě záleží na výšce a vázene možná ve vysokejch rychlostech,ale v nižších určitě...pokud nemáš 60 kilo a 170cm, tak to pro tvoje štěstí asi nepoznáš..
a R1 jsem dával co proto,od toho jsem ji měl pujčenou :-) , mužu srovnat s kawa ninjou 9tkou a tam byl motor o něčem uplně jiným,,měl jsem z toho vítr v trenkách...jinak na podobné kubatuře v řadovym čtyřválci sem nejel, spíš 2 vály do V. se kterejma se mixéry srovnávat určitě nedaj
ja na cteni v tomhle smeru dlabu, protoze co clovek, to nazor, kazdymu sedne neco jinyho a ja si nemuzu vybirat masinu podle toho, co nekdo napise...to neni auto...takze kdyz se mi nejaka libi, tak se na ni svezu a udelam si obrazek sam

ale je teda zajimavy, ze v "recenzich" ty R1 takhle strasne hanej, tomu se mi ani nechce verit :D uplne se divim, ze se jich tolik prodava, ze je to takova modla, kdyz jsou to takovy krapy

kamos ma R6, meri 188 cm a nepohodlna mu neprijde, nalita na ni za den klidne i 400 km
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Roman Pearce
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NA VETVI

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od Roman Pearce »

Co jsem naposledy slysel pred rokem o ghost rider. Tak se pri roztriskal, pri projizdeni jeskyne. Jednou prekonal rekord projeti a po druhe, kdyz chtel prekonat svuj rekord, tak se roztriskal a neprezil to...... Nevim jestli je to fam ci ne.....
Nonstop odtah ala G2TDI +420607998877

Who, What, When, Why?

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

tak jsem minuly tyden zkousel, jaky rozdil bude 3tis otacek vzhledem k rychlosti:

2.000 ot/min ...... 100 km/h
3.000 ot/min ...... 200 km/h

testovano na voze Skoda Fabia 1,4 16v 100 hp

testovano na uzavrenem okruhu pod dohledem PCR, RZS a HZS
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od Standa »

:mrgreen: :mrgreen: Ta Fábia je stroj, jak dosáhne maximálních otáček, tak se Veyron může zahrabat :mrgreen:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od krbec »

selkie píše:tak jsem minuly tyden zkousel, jaky rozdil bude 3tis otacek vzhledem k rychlosti:

2.000 ot/min ...... 100 km/h
3.000 ot/min ...... 200 km/h

testovano na voze Skoda Fabia 1,4 16v 100 hp

testovano na uzavrenem okruhu pod dohledem PCR, RZS a HZS
počkej počkej,to nejak asi nechápu nebo co
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od napster »

nevim mě babetta jede max 65kmh a když chci,aby hrabala,tak musim stát buď na stojánku,nebo na trávníku. a babetta je taky motorkář z toho plyne,že jsem motorkář a nejsem žádný hovado na motorce,jak se tu psalo! :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

krbec píše:počkej počkej,to nejak asi nechápu nebo co
to je odpoved na tohle a castecne i na tebe

Ondraschek píše:jinak co se týče rychlosti tak třeba gsx-r 1000 měl kolega z práce a říkal že jel jenom jednou jedinkrát uplně na max tzn: na tacháči 299 to točí nějakejch 10t ale rafika na otáčkoměru to tlačila do 13t takže nějakejch 330 by tam mohl mít a říkal že nemít finanční problemy tak by jí nechla že ani tolik R1 nejede nemáto takovej brutální zátah ve vrchu, jinak jestli znáte ghost ridera tak třeba budete znát i MR X z getaway in stockholm...jen tak mimochodem na tom severu sou stejnak blázni co se týče adrenalinových sportů

a ja rikam , ze to je nesmysl...rozdil tri tisic otacek neni 30 km/h rozdilu rychlosti...proto jsem uvadel priklad s tou priblblou Fobii...rozdil 3tis otacek na patej prevodovej stupen je v tomhle pripade 100 km/h...cim nizsi prevodovej stupen, tim mensi rozdil bude v rychlosti
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od selkie »

Standa píše::mrgreen: :mrgreen: Ta Fábia je stroj, jak dosáhne maximálních otáček, tak se Veyron může zahrabat :mrgreen:
1. maximalnich otacek uz v tomhle pripade dosahla, Veyron radi trojku :D
2. dhanstn, tohle aspon radi a jezdi...joa, neni to zrezly :mrgreen:
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od krbec »

jo uz te chápu, tos to napoprvy divne napsal,ze mi to neslo dohlavy zprevodování chápu, btw nemuzes srovnavat auto a motorku kde jsou kvalty podstatne kratší, díky vyššímu spektru otáček - u žehliček, který točej 12-13 tis.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: noo co dodat blazen !

Příspěvek od Bastard »

krbec píše:jo uz te chápu, tos to napoprvy divne napsal,ze mi to neslo dohlavy zprevodování chápu, btw nemuzes srovnavat auto a motorku kde jsou kvalty podstatne kratší, díky vyššímu spektru otáček - u žehliček, který točej 12-13 tis.
Jak nemůže, co nemůže? :mrgreen:

Dívej, převod jsou v podstatě dvě různě velká kolečka. Když tam hodíš nějakej kvalt, tak se rychlost jednoho vztahuje k rychlosti druhého podle převodového poměru, který je pevný a neměnný. Každej kvalt má jinej poměr a tím že řadíš, můžeš dostahovat vyšších rychlostí. Ale to je ti asi zatím jasný.

Když počítáš rychlost podle otáček, je to klasická přímá úměrnost, dá se to počítat trojčlenkou. Takže př.:
Máš motorku, která jede při 10000ot./min. 300km/h. Kolik jede při 13000ot.?
(300/10000)*13000=390km/h...
Stejným výpočtem zjistíme, že Selkieho fabii přeměřuje tacháč :mrgreen:
(100/2000)*3000=150km/h, takže při 3000ot. jede jenom 150km/h :wink:

A je jedno, jestli je to špajzka z motorky, auta, lokomotivy nebo šicího stroje. Pokud srovnáváš vždycky jenom jeden kvalt, tak je to jedno. Pokud srovnáváš celou převodovku, tak tam je jiné odstupňování jednotlivých převodů. Auto má jiné, než motorka, protože auto točí v naftě max. 5000, motorka zas točí i 13000, kdežto lokomotiva jenom 1500 např... Chápeš?

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“