POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...
Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Standa »

k tý medializované "přednosti" chodců jen doplnim, co už jednou bylo někde řečeno:
Hammer píše:No aby raději bylo jasno, co říká zákon co se týče chování chodců a řidičů na přechodech:
§ 5
Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
s výjimkou řidiče tramvaje umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky; proto se musí řidič takového vozidla přibližovat k přechodu pro chodce takovou rychlostí, aby mohl zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, a pokud je to nutné, je povinen před přechodem pro chodce zastavit vozidlo,
i) snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, sníží-li rychlost jízdy nebo zastaví-li vozidlo před přechodem pro chodce i řidiči ostatních vozidel jedoucích stejným směrem,

§ 54
(1) Je-li blíže než 50 m křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce, místo pro přecházení vozovky, nadchod nebo podchod vyznačený dopravní značkou „Přechod pro chodce“, „Podchod nebo nadchod“ musí chodec přecházet jen na těchto místech. Na přechodu pro chodce se chodí vpravo.
(2) Mimo přechod pro chodce je dovoleno přecházet vozovku jen kolmo k její ose. Před vstupem na vozovku se chodec musí přesvědčit, zda-li může vozovku přejít, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy.
(3) Jakmile vstoupí chodec na přechod pro chodce nebo na vozovku, nesmí se tam bezdůvodně zastavovat nebo zdržovat. Nevidomý chodec signalizuje úmysl přejít vozovku mávnutím bílou slepeckou holí ve směru přecházení. Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku, přijíždějí-li vozidla s právem přednostní jízdy; nachází-li se na přechodu pro chodce nebo na vozovce, musí neprodleně uvolnit prostor pro projetí těchto vozidel. Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. Chodec musí dát přednost tramvaji.

Takže jediná povinnost dát přednost na přechodu pro chodce je povinnost chodce dát přednost tramvaji!!!!!
sice je jasný, jak to myslíte, ale opakování matka moudrosti. Není nad to znát zákon, kterým se denně člověk řídí :mrgreen:

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

proc by tam mel mit prednost? je tam znacka?
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Bastard »

Shadow píše:
selkie píše:tak jsem si ten technicky predpis cetl, tam se vychazi z toho, ze kdyz vsechny auta pojedou 30, tak stihnou zastavit za jakykoli situace, jenze to by pak vypadalo jako v obytny a pesi zone, kde si chodci muzou courat, kde se jim zlibi...hezky, moc hezky, ale zatim nastesti porad pro chodce plati to, co se uci - tzn. prechod oznacenej prislusnyma dopravnima znackama
čili chodec tam má přednost.. :?:
Umíš číst nebo ne? :158:

Uživatelský avatar
Shadow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 04.06.2010 08:39
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Shadow »

Bastard píše:
Shadow píše: čili chodec tam má přednost.. :?:
Umíš číst nebo ne? :158:
jsem z toho jelen... musel jsem si to přečíst ještě dvakrát.. nicméně když jim tu přednost dám..nic nepokazím.. :)

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

Shadow píše:jsem z toho jelen... musel jsem si to přečíst ještě dvakrát.. nicméně když jim tu přednost dám..nic nepokazím.. :)
mmm...zacnes to dealt ty, tamten, onen...a za chvili chodci nabydou dojmu, ze tam je "prechod" a budou tam skakat, jak se jim zlibi
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Bastard »

Shadow píše:jsem z toho jelen... musel jsem si to přečíst ještě dvakrát.. nicméně když jim tu přednost dám..nic nepokazím.. :)
Přesně tak, když mu přednost dáš, nic se nestane, ale když ti tam metr před autem vleze do cesty, tak je to 100% jeho vina...

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od zagy44 »

Vážení,

tak včera jsem dostal odpověď - viz. níže:

Jen podotknu, že pan "manager" nemá nejspíše pravdu, ale to osvětlím později 8)

Jinak mě velice pobavila kultivovanost písemného projevu p. Kopeckého :lol:



Vazeny pane ***** ( Oslovení v 1. pádě ),

kolegyne, reditelka pani Horakova mi preposlala Vas mail, ktery mel byt spise smerovan na me, nezli na pani Horakovou.

Dekuji za Vasi starost o situaci na plose parkoviste v Avion shopping parku Praha a verim ze jste jiz vychladl. Nelibi se mi, jakou formou jste Vas nazor napsal. Zdali ma v hlave nekdo jak rikate "vymeteno", nebo zdali je nekdo "absoloventem zvlastni skoly" , pripadne zdali je nekdo "idiot" etc. je si myslim velmi subjektivni a nemate pravo o techto lidech takto mluvit, pokud je osobne neznate.

Souhlasim s vama ze situace neni uplne idealni, ale vramci zajisteni co mozna nevyssi bezpecnosti nasich klientu pri pohybu po parkovisti jsme vzdy postupovali pri reseni svisleho I vodorovneho dopravniho reseni ve spolupraci s policii CR.

Dokumentace dopravniho reseni a znaceni centra byla overena ve stavebnim rizenim v roce 1998. V dokumentaci jsou vyznacena parkoviste "A - F" a pozemní komunikace. Středová komunikace odděluje parkoviště "A a B"(před IKEA atd..) od parkovišť "C a D"(před Tesco atd..). Parkoviště "E a F" jsou záložní zatravněne parkovaci plochy. Všechna parkoviště jsou od pozemních komunikací oddělena přerušovanou čarou (V10d).

Dle "Pravidel provozu na pozemních komunikacích" §23 odst.1) musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům jedoucím po pozemní komunikaci. Zjednodušeně , pokud vyjíždím z parkoviště musím dát přednost autům jedoucím po komunikaci.

Vzhledem k tomu že si řada řidičů neuvědomuje tento fakt (opoušteni parkoviště), a že v našem případě pak neoprávněně uplatňuje "přednost vozidel jedoucí z pravé strany", byla snaha podpořit vnímání komunikace dodatečným vodorovným vyznačením přednosti.

Pane *****, jeste jednou dekuji za vasi starostlivost I za Vas mail.

Preji Vam krasne proziti Vanocnich svatku v kruhu rodinem a preji hodne stesti do noveho roku 2011.

Z pozdravem



Roberto Kopecký

Centre manager

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

Roberto :mrgreen: i takovy typicky italsky prijmeni ma, hm?

Roberto, Roberto, ty ses stejnej kreten, idiot a absolvent zvlastni skoly, jako ten, kdo tam ty cary namaloval, jenze navic tomu jeste nasadils korunu timto vyrokem "Dle "Pravidel provozu na pozemních komunikacích" §23 odst.1) musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům jedoucím po pozemní komunikaci. Zjednodušeně , pokud vyjíždím z parkoviště musím dát přednost autům jedoucím po komunikaci.
"...neskutecnej nesmysl :D
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Bastard »

selkie píše:"...neskutecnej nesmysl :D
Asi sem retardovanej, ale co je na tom nesmyslnýho? Krom toho, že se asi těžko rozlišuje, co je pozemní komunikace a co není, když je obojí ze stejnýho asfaltu :mrgreen:

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

ret. znamena retired, porad uz :D

nejspis tam dneska pojedu, tak to nafotim
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

zagy44 -hele, ja bych mu to vratil opraveny a oznamkovany, uz jenom pro tu pr**l :D kdyz je na takovy funkci, ze reditelka je jeho kolegyne, tak by mel cestinu ovladat alespon o kapku vice. Nevrha to dobry pohled na tuto spolecnost a vzdycky mi tohle pripomene ten film "idiocracy" :D
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od Storm »

Nikdy jsem na tom místě nebyl, tak nemůžu přesně soudit jak to tam je. Roberto to sice napsal zajímavě :) , ale v podstatě má pravdu v tom, že pokud je to výjezd z parkoviště, tak dáváš přednost bez ohledu na to jestli tam nějaká značka je nebo není.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od zagy44 »

Pánové, je pravda, že zákon je do jistý míry v tomhle idiotskej, protože občas není dost dobře možný rozlišit účelovou a místní komunikaci, takže by člověk musel jezdit s katastrální mapou.

Nicméně, je potřeba vycházet z toho, že ta příjezdová cesta i parkoviště jsou takřka bez pochyb účelové komunikace, tudíž je to standardní křižovatka, kde platí přednost zprava, pokud není značkami ošetřeno jinak.

Odůvodnění p. Kopeckého je tudíž absolutní nesmysl a ten člověk evidentně nemá na svém místě co dělat.

Jinak zmiňovaná přerušovaná čára V10d se používá pro oddělení parkovacího pruhu, takže nevím, co tím chtěl básník říci, parkoviště jednoduše není parkovací pruh, ale i tak to není vcelku podstatné.

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od zagy44 »

selkie píše:zagy44 -hele, ja bych mu to vratil opraveny a oznamkovany, uz jenom pro tu pr**l :D kdyz je na takovy funkci, ze reditelka je jeho kolegyne, tak by mel cestinu ovladat alespon o kapku vice. Nevrha to dobry pohled na tuto spolecnost a vzdycky mi tohle pripomene ten film "idiocracy" :D
Hele, tenhle nápad už jsem měl taky :lol: Nicméně mám připravenou už spoustu podkladů, pomocí kterejch z něj udělám totálního idiota i bez toho. Nicméně jeho pravopis tam znímím taktéž, už protože moje ego osobně nejvíc urazilo to, že mi odepsal takovej pologramot :lol:

Jinak Roberto je manažer provozovatele, pí. Horáková je ředitelka Ikea Zličín - ta mi minulý týden volala a až jsem se trochu styděl, jak jsem to napsal hnusně, byla milá a ochotná a já se jí omluvil - tím spíš, že oni za to zodpovědnost nemají - tuhle informaci jsem dostal přímo od někoho, kdo dělal v Ikea, a byla chybná.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: POZOR! Parkoviště u Ikei na Zličíně - řešení přednosti

Příspěvek od selkie »

kamen urazu je v tom, ze nevite, jak to tam vypada,takze to zkusime zatim alespon takhle http://www.mapy.cz/#mm=F@sa=s@st=s@ssq= ... 24064@z=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“