Rada ohledně psa

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od rapid.direct »

Potrestat ho musíš, protože neposlechl povel....ten je na prvním místě....

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od vtuni »

jo máš pravdu.. :wink: a když by to byl stejně velkej labrador, nebo kolie..dopadlo by to úplně stejně a být to doga tak to dopadne třeba ještě hůř...

ale to je to, o čem se bavím... že když dítěti zlomí ruku labrador.. tak to není zajímavý..když to udělá nějakej bullík tak je to zpráva dne do hlavního TV zpravodajství.

spíš mi jde o to že se ti psi staví do pozice.."nebezpečných psů" ..ne kvůli tomu, že jsou velcí..mimochdem.. oni tihle psi až tak velcí nejsou... jsou to vesměs střední plemena s výškou do 50cm a váhou okolo 30kg...
ale staví se do té role dle mýho naprosto nesmyslně kvůli stavbě těla..
existují větší psi s daleko menší mírou ovladatelnosti (např. už zmíněný dalmatin nebo třeba afghánský chrt) takže jsou vlastně nebezpečnější pro svý okolí ..a do pozice "nebezpečných psů" to plemeno nikdo neřadí....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od PlusOne »

rapid.direct píše:Potrestat ho musíš, protože neposlechl povel....ten je na prvním místě....
Tak, samozřejmě máš pravdu, špatně jsem tě pochopil - myslel jsem jestli trestat za to, že má malá zlomenou ruku...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od rapid.direct »

I když to nedopadlo nejlíp tak já jsem rád ( a i kamarád a táta), že neposlech a šel po tom štěkajícím jezevcovi, protože bylo krásně vidět jak moc ji miluje a udělal by pro ní cokoliv a to samé ona jeho....i když brečela, že jí to bolí, pořád chtěla Rona hladit a sebou do nemocnice a sebou do ordinace :mrgreen: večer si k ní lehnul a lízal jí tu sádru, to prej kámoš čuměl jak puk a málem pustil slzu :mrgreen: ....

Jo a tenkrát jsme ho nepotrestali a udělali jsme vyjímku, protože i když neposlechl, zachoval se "správně".

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od zviratko »

To je zase debata , já myslím že za všechno může člověk sám , jelikož všechno ničí a tak to taky za chvíly tak dopadne se vším.
Za výchovu psa a dětí potažmo pak dospělých můžou vždy dospělí potažmo pak rodiče , jestli někomu pokousal pes dítě , tak myslím že to nebylo jen tak a to dítě taky mohl rodič lépe hlídat.
Někdo má rád vdolky , někdo holky , někdo auta a někdo psa. Pro mě je pes drahá a zbytečná věc , která stejně jen žere a chodí ven a nic jiného nedělá , pak k tomu spousta omezení vůči dovolený atd. atd. Myslím že narození dítěte je dostačující a taky pěkně finančně náročný , ale myslím že je to pořád lepší než nějaký pes.
Osobně jsem měl psa taky , byl to jezevčík a agresivní nebyl vůbec !!! Pouze až když byla stará , tak si prostě nechtěl auž s nikým hrát a jiný psi měl k nám zákaz , ale to už jí bylo cca 14let , tak že se to dá pochopit. Stejuně jsme jí pak museli utratit jelikož měla velké bolesti atd.
Tak že tyhle řeči je nejhorší je ten a nebo ten jsou podle mě zavádějící , vždycky je to o výchově a tam je základ.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od vtuni »

zviratko píše: Pro mě je pes drahá a zbytečná věc , která stejně jen žere a chodí ven a nic jiného nedělá , pak k tomu spousta omezení vůči dovolený atd. atd. Myslím že narození dítěte je dostačující a taky pěkně finančně náročný , ale myslím že je to pořád lepší než nějaký pes.
jo jenže malý dítě ti autorádio v golfu na parkovišti před obchodnákem neuhlídá :mrgreen: a těžko budeš inkasovat peníze za "krytí" v případě syna a prodej vnoučat v případě dcery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak je to samozřejmě pohledem na věc...psa mám jako kámoše...a jako koníček...
a protože mám takových finančních a časových koníčků víc... tak už prostě na dítě není ani čas ani peníze...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od zviratko »

Tak určitě je , proto taky at si každej dělá co chce , vždycky je to jeho věc.
Já budu radši když mladej bude zdílet moje koníčky se mnou , tak to pro mě bude pořád lepší než kdyby by v autě ležel nějakej pes.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od rapid.direct »

zviratko píše:To je zase debata , já myslím že za všechno může člověk sám , jelikož všechno ničí a tak to taky za chvíly tak dopadne se vším.
Za výchovu psa a dětí potažmo pak dospělých můžou vždy dospělí potažmo pak rodiče , jestli někomu pokousal pes dítě , tak myslím že to nebylo jen tak a to dítě taky mohl rodič lépe hlídat.
Někdo má rád vdolky , někdo holky , někdo auta a někdo psa. Pro mě je pes drahá a zbytečná věc , která stejně jen žere a chodí ven a nic jiného nedělá , pak k tomu spousta omezení vůči dovolený atd. atd. Myslím že narození dítěte je dostačující a taky pěkně finančně náročný , ale myslím že je to pořád lepší než nějaký pes.
Osobně jsem měl psa taky , byl to jezevčík a agresivní nebyl vůbec !!! Pouze až když byla stará , tak si prostě nechtěl auž s nikým hrát a jiný psi měl k nám zákaz , ale to už jí bylo cca 14let , tak že se to dá pochopit. Stejuně jsme jí pak museli utratit jelikož měla velké bolesti atd.
Tak že tyhle řeči je nejhorší je ten a nebo ten jsou podle mě zavádějící , vždycky je to o výchově a tam je základ.

My měli taky dva jezevčíky po sobě, oba cca12 let....agresivní nebyl taky ani jeden, byli to miláčci, ale obecně platí za uštěkaný tlamy....no a když pes štěká, spoustu lidí si myslí, že je agresor

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od zviratko »

pes kterej štěká se bojí , to už mám vyzkoušený :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od vtuni »

záleží na tom jak štěká... :wink:
přijd ke mě domů a zazvoň... a garantuju ti že se nebojí :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od rapid.direct »

vtuni píše:záleží na tom jak štěká... :wink:
přijd ke mě domů a zazvoň... a garantuju ti že se nebojí :mrgreen:

Přesně jak píše vtuni ....důvodů ke štěkání je hodně ;)

Uživatelský avatar
R@dka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 287
Registrován: 12.09.2008 07:11
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od R@dka »

rapid.direct - ja si nemyslim, ze katsi uvedla spravny priklad. Vzij se do role toho psa. Budes mit na ruce 20 stehu a dite te za ni chyti, pochvalis ho nebo se ohradis? Rekla bych, ze se ohradis (tim myslim, ze mu vysvetlis, ze te to boli a ze to nemuze delat). Stejne tak se ohradil pes a ver tomu, ze to bylo jenom vysvetleni - kdyby ne, holcicka je hodne sita.

Ja se na to samozrejme koukam ze vsech stranek. Koneckoncu uz to tady bylo zmineny - ja sem ta, co ma doma spatne vychovanyho rtw a ver, ze tech zkusenosti sem pobrala hodne (nejenom s timhle psem). Vim, ze moje druha dalmatinka bude naprosto bezkonkurencni pes k diteti. Vzdycky sem o ni rikala, ze strcit ji dite ruku do pr*ele, tak na nej zavrti ocasem. Presto zustavam nohama na zemi a vim, ze je to jenom pes a nikdy nebude stoprocentni. Stejne se chovam k uplne vsem rasam, nehlede na bojovy/nebojovy plemena. Stejne tak si objektivne priznavam, ze "bojovy" plemena maji vetsi stisk, nez jiny psi. Na druhou stranu, "bojovy" plemeno vetsinou chytne, drzi a drti, kdezto "nebojovy" kouse jinak. Je to hodne spekulativni. :) Jediny, co me tady hodne nadzvihlo je to, ze bojovy psi nepatri k detem a ze psovi muze rupnout v bedne. Proste nemuze, za vsechno muze clovek. At uz situaci vyprovokuje a nebo nedokaze psovi ukazat, jak se ma chovat. Za timhle narozem si budu asi bezkonkurencne stat, tak mi to prominte. :oops: :mrgreen:

K tvoji otazce: mel byt potrestany, protoze neposlechl. Presto jak si sam psal, ani ja bych svyho psa v tomhle pripade nepotrestala.
Kdyz uz Te neco nastve tak si predstav, ze jsi kure a kure takove problemy nema...je krasne byt maly, zluty, mit zobacek a pipat... :gy:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od zviratko »

vtuni píše:záleží na tom jak štěká... :wink:
přijd ke mě domů a zazvoň... a garantuju ti že se nebojí :mrgreen:

ty woe jenže než bych dojel do tý tvý pr**le , tak by mě to zvonění přešlo :mrgreen: :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od vtuni »

grázle.... :lol: :lol: :lol: :lol:
no hlavně než by jsi sem dojel tak by se ti ten sopel za těch 250km D1 rozsypal na prvočísla :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně psa

Příspěvek od Vecernicek »

Přečetl jsem si to a vyvodím z toho dvě reakce z mé strany:

Když je člověk mladej a blbej, a dosáhne věku cca 18-19 let, jde si udělat řidičák. Sedne za volant, vyklepanej jak osika a jezdí všude bliká, jede jak 80tiletej dědek co nevidí dál než před kapotu. Časem se otrká a z druhým autem už líta jak největší frajer...ale pořád se bojí. bojí se fízlů, bojí se že to neubrzdí, nebo že to nezvládne a tak jezdí v celku jakž takž v rámci možností. Pokud u toho zůstane až do pozdějíšho věku nic proti tomu nemám. Je to člověk kterej prostě do zatáčky nepojede rychle protože má prostě strach.
A potom jsou ještě jiní lidé, kterých je pár a kteří sešlápnou plyn až na podlahu a myslí si jak po dvou letech umí perfektně řídit a jsou to mistři světa, schumacher hadra. Takoví lidíé říkají, všechno znám, všude jsem byl, já to zvládnu.
(v mém případě se držím dle Landy: (Rally je jako jízda jednosměrkou ve které jsou po obou stranách zaparkované auta a vy jedete 150kmh. Prostě doufáte že to udržíte. Když přestanete doufat, narazíte a závod pro vás končí.")

Cela ty Radko: Všechno o psech víš všechno znáš, vychovala jsi tisíc plemen a jseš prostě frajer kterej ví... Bohužel takoví lidé zvedají statistky nehod nejvíc.

Druhou věcí jak to správně uvedl rapid.direct... Prostě mě nepřesvědčíš že takovej pes se používá pro děti. V životě jsme to neslyšel. Labrador je pes co vodí slepé lidi. Ale pitbula jsem v životě neviděl někoho vést. Neříkám že on za to může, ale nadávám na tu ženskou protože prostě takovýho psa bych fakt k dítěti nedávál.

Nepříjde mi normální když vám veterinářka řekne: "Až bude větší, a koupíte mu velkou kost. A až ji bude mít za dvě hodiny naštípanou na piliny, tak mu kupte ocelovo kulatinu, to je jediná hračka která mu vydrží delší dobu. "

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“