Odvolani proti pokute??

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Hammer »

Brot1 máš za jedna.
Proti pokutě uložené v blokovém řízení není odvolání. To je jedna část faktu. Musí se dodat, že za prokázané jednání přestupce a má to ještě další a další pravidla.
Ovšem stane se, že pokuta byla prokazatelně uložena neprávem a toto se prokáže - pak se skutečně vrací.
Kecy že človíček byl vystrašený a nevěděl atd se neberou. Jen fakta.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od VWgolfGT »

tak dekuju za nazory hold se neda nic delat mel sem 0 bodu a nekdy to prijit muselo :cry: jeste otazka da se na toto pouzit kdyz si udelam na okruhu to skoleni jak po nem odecitaji 4body?

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od widle »

proč bys jezdil na okruh, když máš tři body? dej si bacha na rychlost a máš klid. Já si to taky prošel, vloni v lednu mi ty tři body umazali a od té doby jsem jak lilie :mrgreen:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od brot1cz »

Kurz si udělat můžeš, ale je to podle mě zbytečnost, podmínky pro to jsou nesmíš mít přestupek ohodnocen 6 a více body a nesmíš mít více jak 10 bodu, cena je 3900,- a odečtou se ti 3 body. A ted k jádru věci, odečtou se ti sice tři body, ale opakovaný přestupek stále platí, takže pro tebe jsou to vyhozené peníze. Přesně jak píše widle, lehká noha a za rok to máš čistý, ještě jedna důležitá informace, body ti odmažou po 12 měsících bez bodového přestupku, ale kdyby jsi třeba udělal přestupek 2 měsíce před koncem 12 měsíční doby, tak přestupek se vyplatí dát do správního řízení a ty 2 měsíce tam natáhneš odvolání atdd. mezi tím ti připíšou odebrané body a pak odečtou další. Bere se to vždy kdy přestupek nabere právní moci a to je vždy ukončení šetření. Projednání přestupku u správního řízení je vždy dražší o tisíc korun plus pokuta dle sazebníku ve správním řízení.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Hammer »

Hele, není správní poplatek dneska 1500,-Kč?
Ještě jedna věc: dobře, máš něco jako podmínku. Ona ta podmínka je k něčemu přece jenom dobrá. Pokud nejsi pako, jenom vědomí toho, že ti hrozí že přijdeš o chleba, tě ochrání od dalšího maléru. Pokud nejsi pako, po jejím skončení nezačneš znovu blbnout... K tomu přesně je určen postih za překročení pravidel. Komu zapaluje, dvakrát si nenaběhne, komu ne, holt z kola ven.
Je to jako se zimníma gumama: někdo se cítí být šikanován státem tím, že jsou mu nuceny zimní gumy. Kdysi se jezdilo jen na letních... Jenže kdysi jsi potkal tři auta za půl hodiny jízdy v létě a v zimě ani to ne!
Někomu ty zimní musí být nuceny, jiní mají rozum a nazují je sami. Pravidla tu nejsou pro řidiče jezdící hlavou, ale pro tupce, jezdící koulema. Pokud omezují takovéto blbouny, pak je to jen a jen dobře.

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Karapítko »

widle píše:proč bys jezdil na okruh, když máš tři body? dej si bacha na rychlost a máš klid. Já si to taky prošel, vloni v lednu mi ty tři body umazali a od té doby jsem jak lilie :mrgreen:
Widle ty nemůžeš bejt nikdy čistej jako lilie - dyk se koukni na toho svýho avatara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Je důležité zachovat paniku...

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Tomaskocz »

Myslím, že je na bločku napsáno, že nelze podat odvolání. Jenomže na mě si tak smsli ti hajzli, že když jsem se dozvěděl od ostatních co si všechno ke mě dovolili (to víte mám 20 let na nás se vždycky svezou nejvíc), tak jsem se nasral a psal jsem na ministerstvo vnitra :-D . Praha mě poslala, na Ostravu, Ostrava na Bruntál, a do Bruntálu, jsem všechno psal E-mailem. Pak psal nějaký ten jejich náčelník, tam, že se mám dostavit osobně a vzít všechny materiály, které prokáží mou nevinu. (to už jsem nemohl nebo na onom místě už byla nová značka).
No, tak jsem se jim na to vykašlal, takové popotahování. A pak mi chodily domů dopisy ještě další měsíc, a musel jsem lítat pořád na poštu pro modrý proužek.

ps. U mě šlo o to, že jsem vjel do jednosměrky, jenomže značka byla , byla otočená na druhou stranu a i kdyby byla otočená správně, tak z mojeho úhlu, nebyla absolutně viditelná. Nebyla ani platná byla celá zrezivělá a myslím, že držela na jednou šroubku. Nikdo mě nepoučil, neměli ani důkaz nic.
Za dva dny tam stála značka nová, otočena správně.

Takže se na nějaké handlování s něma vykašli, táhne se to dlouho, výsledek je víceméně nejistý, a pak ti budou chodit ještě dopisy měsíc.
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Hammer »

Tomaskocz píše:Myslím, že je na bločku napsáno, že nelze podat odvolání. Jenomže na mě si tak smsli ti hajzli, že když jsem se dozvěděl od ostatních co si všechno ke mě dovolili (to víte mám 20 let na nás se vždycky svezou nejvíc), tak jsem se nasral a psal jsem na ministerstvo vnitra :-D . Praha mě poslala, na Ostravu, Ostrava na Bruntál, a do Bruntálu, jsem všechno psal E-mailem. Pak psal nějaký ten jejich náčelník, tam, že se mám dostavit osobně a vzít všechny materiály, které prokáží mou nevinu. (to už jsem nemohl nebo na onom místě už byla nová značka).
No, tak jsem se jim na to vykašlal, takové popotahování. A pak mi chodily domů dopisy ještě další měsíc, a musel jsem lítat pořád na poštu pro modrý proužek.

ps. U mě šlo o to, že jsem vjel do jednosměrky, jenomže značka byla , byla otočená na druhou stranu a i kdyby byla otočená správně, tak z mojeho úhlu, nebyla absolutně viditelná. Nebyla ani platná byla celá zrezivělá a myslím, že držela na jednou šroubku. Nikdo mě nepoučil, neměli ani důkaz nic.
Za dva dny tam stála značka nová, otočena správně.

Takže se na nějaké handlování s něma vykašli, táhne se to dlouho, výsledek je víceméně nejistý, a pak ti budou chodit ještě dopisy měsíc.
Zapomněl jsi takovou maličkost u tvého konkrétního případu: značky zákaz odbočení do té ulice před jednosměrkou.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od VWgolfGT »

takze kdyz vydrzim 12 mesicu odectou mi zase ty tri body a mam nulu a kdyz udelam to sami ale uz treba po 15mesicich tak mi papiry neseberou jen zase dostanu treba 3body nebo podle toho kolik pojedu

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Hammer »

VWgolfGT píše:takze kdyz vydrzim 12 mesicu odectou mi zase ty tri body a mam nulu a kdyz udelam to sami ale uz treba po 15mesicich tak mi papiry neseberou jen zase dostanu treba 3body nebo podle toho kolik pojedu

....plus zase tu podmínku když dáš víc než těch 71 km/h a méně než 91 km/h.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od VWgolfGT »

jasne ted sem dostal 3body a 12mesicu to nesmim udelat znova jinak seberou papiry ale ubehne 12mesicu a nic neudelam tudiz mi odectou ty 3body a budu zase na nule ale treba se zadari a az budu cistej udelam to smi co ted zase tahle velka rychlost a zase mi nadeli 2500kc a 3body a zase na 12 mesicu budu muset dodrzovat ale enprijdu o papiry jen zase body i kdyz uz sem to mel kdysi za to sami

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Hammer »

VWgolfGT píše:jasne ted sem dostal 3body a 12mesicu to nesmim udelat znova jinak seberou papiry ale ubehne 12mesicu a nic neudelam tudiz mi odectou ty 3body a budu zase na nule ale treba se zadari a az budu cistej udelam to smi co ted zase tahle velka rychlost a zase mi nadeli 2500kc a 3body a zase na 12 mesicu budu muset dodrzovat ale enprijdu o papiry jen zase body i kdyz uz sem to mel kdysi za to sami
Krista, píšeš hrozně, ale máš pravdu, nebo teda chápeš to dobře.

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Tomaskocz »

Zapomněl jsi takovou maličkost u tvého konkrétního případu: značky zákaz odbočení do té ulice před jednosměrkou.
Není, myslím, že tam není do tedka, ale nejsem si jíst, už moc doma nebývám
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od VWgolfGT »

tak to sem rad ja myslel,ze jak uz sem jednou prestupek udelal ze uz ho nikdy udelat podruhy nesmim ten samej

Uživatelský avatar
Nirthy
Profík
Profík
Příspěvky: 1085
Registrován: 03.02.2008 12:59
Bydliště: Velké Meziříčí / teď už Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani proti pokute??

Příspěvek od Nirthy »

Tomaskocz píše:Myslím, že je na bločku napsáno, že nelze podat odvolání. Jenomže na mě si tak smsli ti hajzli, že když jsem se dozvěděl od ostatních co si všechno ke mě dovolili (to víte mám 20 let na nás se vždycky svezou nejvíc), tak jsem se nasral a psal jsem na ministerstvo vnitra :-D . Praha mě poslala, na Ostravu, Ostrava na Bruntál, a do Bruntálu, jsem všechno psal E-mailem. Pak psal nějaký ten jejich náčelník, tam, že se mám dostavit osobně a vzít všechny materiály, které prokáží mou nevinu. (to už jsem nemohl nebo na onom místě už byla nová značka).
No, tak jsem se jim na to vykašlal, takové popotahování. A pak mi chodily domů dopisy ještě další měsíc, a musel jsem lítat pořád na poštu pro modrý proužek.

ps. U mě šlo o to, že jsem vjel do jednosměrky, jenomže značka byla , byla otočená na druhou stranu a i kdyby byla otočená správně, tak z mojeho úhlu, nebyla absolutně viditelná. Nebyla ani platná byla celá zrezivělá a myslím, že držela na jednou šroubku. Nikdo mě nepoučil, neměli ani důkaz nic.
Za dva dny tam stála značka nová, otočena správně.

Takže se na nějaké handlování s něma vykašli, táhne se to dlouho, výsledek je víceméně nejistý, a pak ti budou chodit ještě dopisy měsíc.
A rezava znacka je neplatna znacka??

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“