Zapeklitá situace při předjíždění

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od Hammer »

Jel jsem dneska se služebním Transporterem z Kelčan do Hodonína. Ve Vlkoši se přede mě dostala z vedlejší silnice červená Mazda a záhy jsme dojeli Avii vlekoucí se jako smrad. Mazda přede mnou se na Avii nalepila, pořád "vykukovala", ale ne a ne Avii předjet. Přitom místa a času měla habaděj. Kdo to řídil jsem neviděl. Za náma se mezitím začala tvořit slušná fronta. Projeli jsme Milotice, ani za nima Mazda Avii nepředjela i když do protisměru jela celá tři auta, projeli jsme Ratíškovice a za zatáčkou v lese 500 m za Raťkama Mazda na ještě plné čáře před tím prvním horizontem hrr před Avii, já za ní už na přerušované, za mnou další dvě auta... Mazda předjížděla tak, že to vypadalo, že skončí ve škarpě. Do protisměru nic nejelo až do Hodonína.
V té chvíli zleva před náma vjel na silnici z lesní cesty nějaký ko*ot z teréňákem, asi Toyota... Mazda konečně dokončila předjíždění a co myslíte, že ten pičus pak udělal? Musel dát nohu z plynu, protože já jsem se za ni a před tu Avii stěží dostal, ty druhé dvě auta v tu chvíli ještě vedle Avie jsem viděl jak se smýkají zleva doprava a Toyotu, jak flokuje proti nim. V zrcátkách jsem ale za sebou střet neviděl, asi to zastavili. Já jsem akorát držel klakson a blikal jako blbec, aby se ten debil přede mnou pohnul.
Mazda v tu ránu zrychlila a skutečně ... ujela. Mě to jede jako s hnojem... Dopadnout ho, tak ho předvánočně zfackuju jak ožralce pod stolem.
Řekněte mi, jak tohle můžete ovlivnit? Nemáte nejmenší šanci, jen se spoléháte na štěstí. Ti dva museli být asi tuze rozčilení.

Uživatelský avatar
VW-MARA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 25.01.2009 13:36
Bydliště: koprivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od VW-MARA »

lidi jsou hovoda......si v česku zvykej si :-)

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od Vecernicek »

A proto jezdím ještě rychleji a předjedu jak mazdu tak avii jedním vrzem a ať si tam pak třeba dají dodržky...

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od M@rty »

To je klasika u nás..blbec kam se podiváš :roll: :lol: :lol: :lol:
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od parizek_ltm »

a neni lepsi se plne spolehat na sebe, cili zacit predjizdet az kdyz vidim, ze se Mazda zaradila ? Obzvlaste v situaci, kdy je to evidentni neumetel...

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od yurik »

to je dost casty jav ludi, ktori vychadzaju na hlavnu, ze sa pozru len dolava a hned idu :roll:
Obrázek

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od bik3r »

zavřít oči a čekat jak to dopadne :mrgreen:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od vtuni »

další důvod pro silný auto..150HP a výš... :wink:

varianta A: dáš za 3 ... jakmile začne ta mazda předjíždět ..plnej kotel ... nalepit se ji na pr**l.nechat puštěnej blinkr na znamení že budeš předjíždět dál....čtverka...... hned jak se zařadí vzít i tu madzu....(pokud tam samozřejmě vidíš a máš dost místa)

varianta B: dáš za 3 ... nenalepíš se jako blbec těsně za tu madzu, ale budeš si držet odstup....protože když se za ní nalepíš tak uvidíš to samý h***o před sebe jako ten pitomec před tebou...počkáš na vhodnou chvíli.. blinkr, plnej kotel...čtverka plnej kotel, ...a vezmeš mazdu ...pětka.... jedním vrzem i avii ..a v pohodičce pokračuješ...

. a nebo si pustit cd s šuměním vodopádu... a srátse za avii až do Hodonína...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od Hammer »

Upozorňuju, že moje Jefůfa má 1.9 atmosférický motor no a na dodávce to jaksi neakceleruje jak bych si tak nějak představoval. Kdyby akcelerovalo, byl bych v té Toyotě, protože bych tu Mazdu samo vzal. Vyhýbám se předjíždění více jak jednoho auta najednou jak to jde.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od Storm »

Většinou nechávám aspoň nějakou vteřinu za tím prvním, co začne předjíždět. Je pak i líp vidět, jestli něco nejede v protisměru. Občas je to ale blbý, protože to tam pak fiknou někteří nedočkavci za mnou :) Nebo prostě varianta B jak píše vtuni. Varianta A je nebezpečná v tom, že prd vidíš a často se stane, že první auto začne předjíždět, druhý nalepený za ním. V tom první auto uvidí jiný v protisměru, dupne na brzdu, že se zpátky zařadí. A ten za ním je v průseru. Podívá se mu do kufru a ještě je přejede ten v protisměru :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od sapik88 »

Jo, to sou situace, před pár dnama taky, jedu si v poklidu, a njednou kolona jak cip, jedem hezky plynule cca 30 km/h a co za zatáčkou nevidím, kolonu tak 40 aut, a na špici traktor, vklidu si to prcal, to bi mi nevadilo, v protisměru nic nejezdilo, jen občas, tak sme se poměrně ryhcle přibližovali oné překážce, starýu zetoru s přívěsem, jestli vezl hnůj, nebo ne, to sem neřešil, a chápal že mu to hold víc nejede, předemnou jel osobák, před ním borec v oktávce, byl značně nervózní a vykukoval celou cestu i když před náma bylo 15 aut, no a před ním nějaká menší skříňová dodávka a onen traktor. V protisměru projelo pár aut, a silnice zase prázdná, a za chvílu končila předjížděcí,... oktávka pořád nervózně pokukovala, ale ne a ne dodávku a traktor řítící se ukrutnou rychlostí předjet, tak pořád vykukoval, až sme se přiblížili křižovatce, tak sem tam dal za 2, a za křižovatkou kde na silnici vzhledem k opravám jsou čáry nečáry, a jde to do kopca, kterej pak padá dolů a zatáčí, bylo to kousek od domu tak vím jak to tam je, a v tom horizontu je dvojitá,načež už sem se nasral, po projetí té křižovatky sem povyjel, zjistil že i až tam je plná neplná, dal tam tu 2 blikl a během chvilky je předjel, až sem byl vedle traktoru jsem viděl v dálce auto, zařadil se před taktor, všechno krásně vyšlo, nikoho sem neomezil ani neohrozil, jen ten v té oktávce se mohl posrat, troubil, blikal, a nevím co, jak kdybych přejel cyklistu,.... ale neminil sem za ním jet zbytečně pak dalšího 3/4 km jen proto že tam už pak sou zatáčky a tam se předjíždět nedá,....
Takže někdy je fakt lepší než čekat co udělaj ty vemena před tebou je předjet a mít klid, ale bylo to díky tomu traktoru, s mým autem bych tak nemoh předjíždět víc aut při vyšší ryhclosti :-D

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od Hammer »

No kurnik jak jsi to popsal, spíš to mělo znít ta poslední věta jako že jsi měl kliku, že někdo nechtěl začít předjíždět, když jsi byl vedle něho atd atd. Pokud před sebou vidím takového blba, je jasné, že můžu čekat všechno možné a radši jedu za ním. Dneska to holt bylo výjimkou a hnedka jsem toho litoval.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od sapik88 »

Pokud je někdo předjížděnej, tak ti tam nemůže, no neměl by, pokud ví co je to levý zrcátko, vjet do cesty,...

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od BigBang »

sapik88 píše:Pokud je někdo předjížděnej, tak ti tam nemůže, no neměl by, pokud ví co je to levý zrcátko, vjet do cesty,...
ty děláš jako kdyby lidi věděli, že zrcátka jsou nejen k tomu aby se v nich upravili :roll: :wink: :lol:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Zapeklitá situace při předjíždění

Příspěvek od sapik88 »

BigBang píše:
sapik88 píše:Pokud je někdo předjížděnej, tak ti tam nemůže, no neměl by, pokud ví co je to levý zrcátko, vjet do cesty,...
ty děláš jako kdyby lidi věděli, že zrcátka jsou nejen k tomu aby se v nich upravili :roll: :wink: :lol:
to už pak nejsou lidi, ale vemena, vocasi, nebo důchodci, dneska jedu, jedo kolem aut parkovanejch u krajnice, a když jsem kousek od jednoho, tak se otevřou dveře a z nich hlava důchodce čučícího do zadu, jak na něj jedu, (naštěstí si nechávám pro tyto situace dycky kousek odstup) no a jak ten duchař viděl, jak na něj jedu, tak místo aby počkal, tak na mě čučel dál a otevřel to naplno, tak že sem to tak tak stih strhnout, a on čučel dál, nechápal sem,....
a aby toho nebylo málo, opravdu to není vymyšlený, ale je to fakt, hold já mám zážitků s duchnama, a toto bylo během jednoho dne, jedu a u pošty tady taky zaparkovaný auto u kraju, tak je objíždím, a ono začlo couvat, si říkám dobrý, no a jak sem byl předkem na úrovni jeho pr**le, tak vytočil plnej, a kdybych to zas nestrhl, tak mě rozšaloval bok,.... fakt by lidi měli myslet,....

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“