Rada ohledně chromování šroubků

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

matik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 28.09.2008 20:27

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od matik »

kodemi
Myslíš že kdybych měl zájem o chromování za tyto peníze šlo by to nějak udělat ? Nebo je to pouze pro tebe ?
Díky :wink:

Uživatelský avatar
kodemi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od kodemi »

Až mi někdo poradí jak sundat to co potřebuju tak vám možná výjdu stříc i já. Asi by nebyl problém to tam vždy odvest. :)
http://www.hothatchclub.cz
HotHatch Club koncernových vozů ala GTI, S, RS, Cupra, FR....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od michall »

V drogerii koupíš louh (hydroxid sodný, NaOH), uděláš zmiňovaný 20% roztok a tam ty šrouby vykoupeš. Chce to kontrolovat, aby se jen uvolnila barva, ne aby ti zmizly i ty šroubky. Pak oloupat barvu, opláchnout vodou, příp. slabým roztokem kyseliny (v podstatě stačí citronová voda). Na manipulaci doporučuju rukavice, louhovat v plastové nádobě, hlavně opatrně. Odstraňovač nátěrů je v podstatě něco podobnýho, jen je to ve formě pasty, aby to nestejkalo, ale podle mě je to větší "s.aní". Zkus to nejdřív na jednom šroubu, jestli to funguje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

ondraw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 06.05.2009 01:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od ondraw »

normálně to flákni do toho 20%ního roztoku louhu, do nějakýho hrnce kterej už nebudeš potřebovat dej to na sporák, a povař aldente, nezmiznou ti, v práci mi to zabere tak 15minut, ale dost to smrdí takže nad to nedávej hlavu, já to dělám ve skleněný varný misce do který je vidět z boku, pak to proplachuj v tekoucí vodě, protáhneš si tak i odpady :D

Uživatelský avatar
jessina
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2354
Registrován: 04.12.2009 18:19
Bydliště: už Teplice

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od jessina »

kodemi píše:Až mi někdo poradí jak sundat to co potřebuju tak vám možná výjdu stříc i já. Asi by nebyl problém to tam vždy odvest. :)
to je vydírání :158:

Uživatelský avatar
kodemi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od kodemi »

Dobře fájn, o víkendu na to vlítnu :oops:
http://www.hothatchclub.cz
HotHatch Club koncernových vozů ala GTI, S, RS, Cupra, FR....

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od Tom89 »

Já jsem si chtěl v práci naniklovat motorovou příčku,měl jsem na tom taky tu origo nátěr.Hodil jsem do Kyseliny Solné,LOUCH,i Kyselinu Dusičnou sem to skoušel což se nemá a nepomohlo nic.Chlap mě v práci radil že to mám skusit mechanicky odstranit nebo opálit autogenem,nebo plynem.Pak sem se na to vykašlal.Jináč ten louch aspon 50 stupnu a jak už tu radil někdo nedávej nad to hlavu bo to dusí a pak budeš plivat z kruku krev :wink:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od michall »

Podle mě to stačí vykoupat, pokud to budeš opravdu vařit, pak raději někde venku, protože louh je dost sajrajt, kterým si celkem snadno popálíš sliznice a všechno kovový okolo bude reznout nebo se potáhne matným povlakem. Fakt bacha na oči, nadýchání, apod. radši si k sobě vem někoho, kdo tě zkontroluje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

ondraw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 06.05.2009 01:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od ondraw »

musí se to vyvařit, koupání nepomůže, jinak stopro lepší to dělat někde venku, v práci máme spešl jednoplotýnku od SENCORU, ale máme velkej odsavač, kdyby si byl z ústí nebo lovosic tak ti bych ti to příští tejden vyvařil

Uživatelský avatar
kodemi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od kodemi »

Jsem z Ustí :-) Defakto není problém doject. Chtěl bych to vidět jak se to děla abych si to třeba příšte udělal sám.
http://www.hothatchclub.cz
HotHatch Club koncernových vozů ala GTI, S, RS, Cupra, FR....

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od hanzhou »

Kdyz tu tak krasne probirate vareni sroubgulase :D Jakej je postup pro galvanizaci a co vsechno je k tomu potreba? :)

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od Hammer »

Ty vado, Kodemi, ať to nemusím hledat, dej odkaz na tvé autí. Rád bych se kouknul. Na tohle mít taky čas, to bych se vyřádil!!!!

Uživatelský avatar
R3ynolds11cze
Profík
Profík
Příspěvky: 925
Registrován: 17.10.2008 19:01
Bydliště: Praha-Zapad-Smer Slapy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od R3ynolds11cze »

HAnzhou to ti nikdo nerekne :-)...Galvanizovani je Alchymie...a ty to jen tak nedaj....mi kupujem technologii klidne za 200tis jen abychom mohli delat blbej flek na klice (Hoppe)...
Jinak na stahovani - tepelne louhovat :-) a mas to za 10min stahnute na kov :-)...vim to delam na stahovacce :-D ...jinka Viz. Galven.cz (PS : Vw-Club.cz ma slevu 10%...) viz SZ ...jinak jestli chcete videt nase prace bud stranky a bo muj Golf...
http://www.galvenn.cz-Zlacení,Chromovaní..
ceník->Budu se snažit ho sehnat co nejdřív
My Car-http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=80730

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od hanzhou »

hehe me to je jasny, ale tak skusil jsem to, vid :D Ja tak nejak vim, ale neni to 100% jen to co do me hustili ve skole o Fyziku a co jsem uz jednou cetl kdysi davno na rybicky.net nebo jak to forum bylo :lol:

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rada ohledně chromování šroubků

Příspěvek od vtuni »

hlavně bacha na to většina firem, pokud si nedělá připravu atd..sama tak ti neručí za kvalitu...

tj sice ušetříš např..na tom odlakování atd... ale pak se ti to začne loupat a máš smůlu... :?

v některejch případech se šetří na dost blbých místech....

já takhle dopadl s komaxitem.. nechal jsem si otryskat na podvozek u kámoše nějaký věci za krabku máček....nechal to nakomaxitovat... samozřejmě ten komax na některých místech vypěnil... a hotovo..neuznaná reklamace. takže nakomaxitovaný ramna znovu pod hrncák... pořádně očistit... znova na komax... zase to vypěnilo... už jen malinko...

když vezmu co mě stál ten dvoj a ž třínásobnej komax... nejen finančně za ten komax ale i časově, za dodatečný čištění .....benzín za dopravu - odvýzt zavýzt.. ...atd..tak mě vyšlo o mnoho líp jim tam odvýzt věci tak, jak jsem je sundal z auta... a za tejden si přijet pro hotový věci se zárukou...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“