umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Bastard »

VW-DEANE píše:V Praze bys asi ťažko zdôvodňoval že v tom budeš skladovať drevo alebo chovať slepice. Najsnadnejšie bude nahlásiť že Ti ho cikáni ukradli.
Nemáte vůbec fantazii... To nemáte strejdu na venkově? Nebo známýho se zahrádkou?

Na druhou stranu fantazírujete až moc... Co se vyřeší, když ho nahlásí jako ukradené? Kam ho schováte, než policie ukončí pátrání? Co když to auto najdou? A ještě hůř, co když ho najdou u vás? Domyslel to někdo až do konce?

Ladislav 66 píše:hm ekolikvidace :evil: když tam dáš auto tak chtěj prachy za chybějící díly.. a když tam dáš schopný auto, jako to udělal můj známej.Tak to auto bude dál jedit po městě..Jak je toto možné když dostal papír, že je auto zlikvidované a normálně jej odhlásil
Když se toho chceš zbavit tak, aby s tím už nikdo nejezdil, tak přeřízni rozvodovej řemen :mrgreen: Pokud máš papír o ekolikvidaci, tak tě jako bývalého majitele nemusí strašit, že to auto někde jezdí. Pokud tě to sere, tak to nahlas na policajty, jednoduchý. :wink:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od krbec »

si myslím že zákony jsou všude stejný, je to tvoje věc,ale X lidí ti tu radí jak to lze oficiálně a zadara udělat, a ty tvrdíš opak,tak se pak neptej ne.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od pasikb5 »

krbec píše:si myslím že zákony jsou všude stejný, je to tvoje věc,ale X lidí ti tu radí jak to lze oficiálně a zadara udělat, a ty tvrdíš opak,tak se pak neptej ne.
ja se ale neptal na radu jak to udelat jen jestli nekdo neumi ten doklad sehnat... bohuzel kdyby to slo jak tu nekdo tvrdi ze to jde tak to samozrejmne udelam ale v praze to takto nejde byl jsem na trech ruznych inspektoratech a vsude to stejny sel jsem i do jungmanky a znovu mi to potvrdili...
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já vyříznu VIN ,odseknu štítek, velký TP, to vše + 1500,- předám kolegovi a ten mi do týdne předá oficiální a legální doklad o ekolikvidaci + velký TP k odhlášce z evidence. Stojí to sice 1500,- ale mám klid a nemusím řešit jestli po mě někdo něco bude chtít jako důkaz že to auto existuje jako kurník nebo bouda pro psa..Za měsíc co nepotřbuju odvezu do žida a mám na pivko.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Ladislav 66 »

Bastard píše:
VW-DEANE píše:V Praze bys asi ťažko zdôvodňoval že v tom budeš skladovať drevo alebo chovať slepice. Najsnadnejšie bude nahlásiť že Ti ho cikáni ukradli.
Nemáte vůbec fantazii... To nemáte strejdu na venkově? Nebo známýho se zahrádkou?

Na druhou stranu fantazírujete až moc... Co se vyřeší, když ho nahlásí jako ukradené? Kam ho schováte, než policie ukončí pátrání? Co když to auto najdou? A ještě hůř, co když ho najdou u vás? Domyslel to někdo až do konce?

Ladislav 66 píše:hm ekolikvidace :evil: když tam dáš auto tak chtěj prachy za chybějící díly.. a když tam dáš schopný auto, jako to udělal můj známej.Tak to auto bude dál jedit po městě..Jak je toto možné když dostal papír, že je auto zlikvidované a normálně jej odhlásil
Když se toho chceš zbavit tak, aby s tím už nikdo nejezdil, tak přeřízni rozvodovej řemen :mrgreen: Pokud máš papír o ekolikvidaci, tak tě jako bývalého majitele nemusí strašit, že to auto někde jezdí. Pokud tě to sere, tak to nahlas na policajty, jednoduchý. :wink:
tady jde trochu o princip auto je odhlášené a jezdí..že jim to není blbý nechat ho jezdit ve stejném městě..jinak být to moje auto tak to řešit budu.. jo a řetěz se špatně řeže :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hurricane
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Hurricane »

Praha úplně bez problémů, stačí se dostavit na Bohdalec s čestným prohlášením. Foto nechtěli. Když ho na některých DI chtějí, není třeba vymýšlet složitosti jako kurník, nebo sklad dřeva, které se pak těžko fotí :) Mám teď z auta prolézačku pro děti a kdyby bývali chtěli vidět fotku, vyfotím auto bez dětí...kdo tvrdí že když je to prolézačka, tak tam musí být ve chvíli focení děti?

Jediné co je nutné je mít vlastní pozemek, kde se to auto uskladní, případně mít souhlas majitele pozemku, nejde si to auto nechat stát na ulici před barákem...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Bastard píše:
VW-DEANE píše:V Praze bys asi ťažko zdôvodňoval že v tom budeš skladovať drevo alebo chovať slepice. Najsnadnejšie bude nahlásiť že Ti ho cikáni ukradli.
Nemáte vůbec fantazii... To nemáte strejdu na venkově? Nebo známýho se zahrádkou?

Na druhou stranu fantazírujete až moc... Co se vyřeší, když ho nahlásí jako ukradené? Kam ho schováte, než policie ukončí pátrání? Co když to auto najdou? A ještě hůř, co když ho najdou u vás? Domyslel to někdo až do konce?
Poděkuješ jim, že ti ho našli.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

pasikb5 píše:
krbec píše:si myslím že zákony jsou všude stejný, je to tvoje věc,ale X lidí ti tu radí jak to lze oficiálně a zadara udělat, a ty tvrdíš opak,tak se pak neptej ne.
ja se ale neptal na radu jak to udelat jen jestli nekdo neumi ten doklad sehnat... bohuzel kdyby to slo jak tu nekdo tvrdi ze to jde tak to samozrejmne udelam ale v praze to takto nejde byl jsem na trech ruznych inspektoratech a vsude to stejny sel jsem i do jungmanky a znovu mi to potvrdili...
Samozřejmě to jde.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od VW-DEANE »

To potvrdenie sa vyžaduje na Sk rovnako ako v ČR a to s tým nahlásením krádeže poradil ten policajt čo robí na evidencii, len mu povedal aby pri nahlásení povedal že auto bolo staré, že už ho chcel zrušiť, že nemá hodnotu. Potom ho hľadať nikto nebude. Predsa na ňom nenecháš espézetky. Oni hľadajú iné autá, na starý krám sa každý vykašle.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

Mně se líbí jak je tady každej chytrej, a přitom jedna paní povídala ... V Praze si nějak nehrajou na to, že budu mít z auta v centru slepičárnu :lol: (a žádnej permoník si nepojede ověřit jestli mám nebo nemám zahradu) ...
... měla jsem úplně stejný problém, chtěla jsem si nechat auto na zahradě jako kuriozitu (ano na 1 rok můžete dát spz do depozita, poté max na půl roku prodloužit a co pak ? značky vytáhnout zaplatit pojištění a pozor musí být celou dobu platná technická, jinak vám je nevrátí ) .. zjišťovala jsem, kde se dalo, ale bohužel kdybych jim naslibovala hory doly, na auto zasadim na střechu kytky, vevnitř bydlej psi, kuriozita zahrady, ... nic !! Neoblomně mi bylo řečeno ať si přinesu likvidační doklad, že bohužel, co jsme v EU u nás toto nelze praktikovat .. a zase abych na ten květináč platila každej měsíc ručení se mi moc nechtělo, to snad každej rozumbrada pochopí :mrgreen: .. toto bylo před 3lety, teď mi zase jedna paní povídala, že už to zase jde na čestné prohlášení, ... tak co z toho vyplývá ?? sebrat se a zajít se zeptat tam, kde se bude případně auto odhlašovat a ne se ptát tady, když se to každou chvíli mění a každej z nás má jinou zkušenost ;)

Pokud se ti to podaří odhlásit na čestné prohlášení, že se auto jakožto květináč bez motoru rozhodně nedostane ani nedopatřením za hranice tvého pozemnku, ušetříš minimálně 1500,- za likvidační doklad ( nebo alespoň tak nějak se to pohybuje u nás ) ... držím palec 8)

... a teď mě sežerte :lol:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od krbec »

nikdo tě nesežere,ale z vlastní zkušenosti vím,že jak si tvrde nestojíš za svým v jednání z lidma tak se te každej (dejme tomu většina) zkusí ojebat,a pokuj maj na dopraváku uředníky kokoty,tak ano je to boj s nima jednat ale pokud tam prijde a rekne,hele je to takhle a takhle co s tim? tak mu reknou to samy co tobe....a neporadej ti, proto je možná dobry zeptat se tady,a mejch hodne známejch takhle rušilo moře aut...takže je proste pičovina aby to v praze nešlo a u nás ju.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

jen říkám jak se věci měly a když ti tohle řeknou úředníci u kterých to potřebuješ odhlásit, tak co ti zbývá na mém místě, pokud nemáš známé a žaludek na to hlásit krádež když to není pravda 8) ...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

katsi píše:jen říkám jak se věci měly a když ti tohle řeknou úředníci u kterých to potřebuješ odhlásit, tak co ti zbývá na mém místě, pokud nemáš známé a žaludek na to hlásit krádež když to není pravda 8) ...
Zbývá ti zeptat se na předpis, který to zakazuje a řeší (musí ti to říct) a přečíst si ho.

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

tak v tomhle případě máš pravdu, dneska si opravdu musí člověk přes svou pohodlnost všechno ověřit a vyběhat sám ;)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Bastard »

K tématu z jednoho úřadu :
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“