umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Jarda S. »

vlastik.vitek píše: Požádat o vyřazení auta může jen majitel auta ;) Popřípadě by ti musel napsat plnou moc k tomu určenou.
No jo, ale takhle ušetřím litr, když tohle bude platit i u případu s prohlášením :)
jenže vlastnické právo přechází zakoupením věci, nikoliv zápisem na úřadě :fool:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Dymák »

:arrow: Jarda S: poslouchej, ty s tím máš nějakou zkušenost??? Nebo jsi jen teoretik - advokát amatér?
Řekni mi, kde to takhle funguje, já se tam přestěhuju a odpustím Ti toho smajla :fool:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od C3 »

:D:D lol, sama fama, samej kec a par pravd.. na cestne prohlaseni by to melo jit trvale vyradit z evidence- davam za pravdu ;) potom se vratim k problemu s depozitem - znacky se ukladaji .. za pul roku se plati 50,- Kc poplatek... a povinnost je vyzvednout (treba za rok) neexistuje !!! ale za skladovani bude clovek povinen drive ci pozdeji poplatek zaplatit (plati se pri vyzvednuti znacek ... a to cela castka)

hlasit policii je nejvetsi hovadina,co muzete udelat ;) tak ji nedelejte .. ani neradte.. u spousty aut je vin na oknech atp... a auto v patrani - dily z nej jak najdou kdekoliv po shengenskym prostoru, budou zadrzovat, zavirat atp... :P tohle jsou nesmysly ktery se daly delat u aut z dob 123 ;) ne u "dnesnich vraku" ;)) a to nemluvim o sankcich, pod kterymi jste....

takze cestne prohlaseni (u nas fotku nechteli, ale co urad,to jinej nesmysl) ... nebo ja osobne jsem zasel na "vrakac", prinesl stitek VIN, doklady..... a zaplatil jim 3000 ;) a vozidlo bylo oficialne zlikvidovane... pak supem na urad (kde je hlaseny posledni vlastnik) a s plnou moci jsem to za nej trvale vyradil z evidence-bylo to na me odhlasene- (jak tu bylo naznaceno, kupni smlouva nestaci... ;), jedine to prehlasit na sebe a rovnou vyradit... ale plati se ekodan a evidencka..... bla bla)

takhle jsem se vyhnul debatam s puvodnim majitelem, jestli si auto necham,nebo ze ho sesrotuju,proste jsem ho koupil, odvezl, ofiko ekozlikvidoval a na urade mi to odhlasili uplne ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Dymák »

C3 píše:jedine to prehlasit na sebe a rovnou vyradit... ale plati se ekodan a evidencka..... bla bla)
ekodaň se neplatí, pokud to vyřazuješ... platíš pouze 800,- za převod, ke kterýmu musíš mít evidenčku, nebo doklad o ekologický likvidaci
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Bastard »

Dymak píše:
C3 píše:jedine to prehlasit na sebe a rovnou vyradit... ale plati se ekodan a evidencka..... bla bla)
ekodaň se neplatí, pokud to vyřazuješ... platíš pouze 800,- za převod, ke kterýmu musíš mít evidenčku, nebo doklad o ekologický likvidaci
Přesně tak, aneb pindá tady o polopravdách, ale sám tady přidává další... Depozit je na max. rok za 100,- a poté lze prodloužit o dalšího max. půl roku za 50,-...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Bastard píše:... Depozit je na max. rok za 100,- a poté lze prodloužit o dalšího max. půl roku za 50,-...
To je ovšem teorie. Já mám v depozitu značky 10 let a furt to - šmejdi - nevyřazujou, přesto, že jim to zákon ukládá...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Bastard »

To už je ta lepší stránka věci... Všichni se tady třepou z nějaké novely ohledně vyřazování z registru, ale já jsem zatím nenašel rozdíl oproti současnému stavu, nakopněte mě....

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Dymák »

ale každá novela zákona má nějakej začátek platnosti, přeci.... tzn. kdo dal spz do mrazáku před novelou, toho se to netýká... jako se vším v týhle republice
:arrow: Bastard: kop :mrgreen:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od C3 »

Bastarde zaprve nepindam ;) zadruhe ohledne depozitu jsem se na to ptal osobne (kupodivu i proto,ze jsem tam ulozil znacky pred dvema lety a vazne jsem myslel, ze je to max. na rok.. nezadal jsem.. nic a auto tam je furt... ) a za ekodan se omlouvam, kdyz jsem to chtel prepsat na sebe a pak zrusit tak si tim v Klatovech zrovna jisti nebyli - tak jsem to zrusil jeste u nich (nez u sebe) ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Dandi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW-club.cz

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Dandi »

Z vlastní zkušenosti: před cca 6 lety jsem prodal jednomu klubákovi mého starého golfa, ale vůz jsem neodhlásil, moje chyba já vím. A poslední dva roky jsem neřešil nic jiného než jak to odhlásit, poněvadž auto není, doklady taky nebyly, jediné co mi zůstalo byli spz, ani snad nemá smysl zmiňovat, že české kanceláři pojistitelů dlužím cca 50tis.kč za nepojištěné období. Když jsem byl na magistrátu, přímo na odboru dopravních agent v Jungmanové ulici v Praze, tak mi pán xxx, který to tam vede, řekl, že dle zákona to nemám možnost nijak odhlásit a tudíž z toho vyplívá, že bych měl kanceláři českých pojistitelů platit každý den za nepojištěné vozidlo 50kč do konce svého života a nebo vůz pojistit. Poradil mi, že bych mohl poprosit nějaké hasiče, aby mi dali prohlášení o tom, že vůz se využil pro účely cvičení hasičkého sboru, zkoušel jsem to, ale nikde se k tomu nemněli. Tak jsem před 14 dny napsal čestné prohlášení o tom, že vůz byl rozebrán, karoserie slouží jako sklad zahradního nářadí, motor jako podstavec u konferenčního stolku, sedačky jako zhradní sezení atd., dále že vozidlo nepřekáží provozu a něco eko odpadu s odkazem na daný zákon. Následně jsem zašel na nejbližší registr vozidel kde jsem na základě tohoto prohlášení odevzdal spz VTP a OTP a vozidlo odhlásil z registru bez jakéhokoliv poplatku. Ale jsou to jako celkem ku*vy, kterým je úplně jedno zda vůz už 6 let neexistuje a jenom z vás tahaj peníze, myslím tím ČKP
TodayTomorrowLexus

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Když nejseš majitelem, proč bys platil? Máš v tom bordel, ale oni jsou ku*vy...

Uživatelský avatar
Dandi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW-club.cz

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Dandi »

auto jsem prodal na díly bez kupní smlouvy a bez papírů
TodayTomorrowLexus

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

No a co? Tak snad máš svědky, ne?

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Someline »

nedávno jsem na sebe přehlašoval auto a paní přede mnou řešila odhlášení nepojízdnýho auta, tak jsem jí poradil tohle odhlášení stylem "slouží to jako sklad nářadí a skleník", v pohodě jí to prošlo a já se pak ptal slečny za okýnkem, jak dlouho to jště bude platit, že to jako mají zrušit. A odpověd? nee, nic takovýho se nechystá. Takže se vůbec nebojte vyříznout vinko, nafotit že je auto bud sklad čehokoli na zahradě, nebo prostě že je rozebraný a už nikdy sloužit k převozu nebude a je to :)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od adam.87 »

To je všechno sice hezké ale jak se řeší případ kdy se vyřízne z auta VIN koupí se druhý vrak a ekologicky sešrotované auto znovu jezdí po cestě sice na jiné VINko a jiný velký TP.STK se řeší po známosti a pojišťovně to je taky jedno.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“