umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

kdyby to tenkrát bylo takhle jednoduchý, tak mám na zahradě pěknej fialovej vrak :mrgreen: ... a už pardon za OT, kde sehnat likvidák bez auta neporadím .....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Budu kupovat jeden vrak ,tak sem teda zvědav jak to bude probíhat na našem místě příslušném ůřadě..já si nejsem 100% jist že jde auto rozebrat a odevzdat do sběrny ,neboť se jedná o nebezpečný odpad , který musí být dle zákona ekologicky zlikvidován ( to už mi jednou na ůřadě řekli..)..Uvidíme..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

katsi píše:...ano na 1 rok můžete dát spz do depozita, poté max na půl roku prodloužit a co pak?...
No, schválně. Co pak? Víš? Já vím. Můžou ti ho trvale vyřadit z evidence... A je to.

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

No bez papíru ale ne jak mi bylo řečeno .. a kdo ti dá likvidák bez toho, abys tam nechal auto .. a jsme zase u toho ..

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Nepochopilas. Když si značky z depozita nevyzvedneš - tak co pak?

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od katsi »

v tomhle jsem posera :oops: :mrgreen: ..neřikej, že by mi nehrozil žádný postih, když jsem povinna si je před uplynutím dané doby vyzvednout ? .. už mu to tu nebudeme OTčkovat .. klidně sz .. u mě už je to stejně prošlý případ z minulosti, ale člověk se rád poučí ...

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od krbec »

katsi píše:v tomhle jsem posera :oops: :mrgreen: ..neřikej, že by mi nehrozil žádný postih, když jsem povinna si je před uplynutím dané doby vyzvednout ? .. už mu to tu nebudeme OTčkovat .. klidně sz .. u mě už je to stejně prošlý případ z minulosti, ale člověk se rád poučí ...
uplně přesně tak
jsi povina do roku si to vyzvednout, pak to mužeš o pul roku prodlouzit, měl jsem sezonní summerkhár a daval jsem do depozitu na zimu a ptal jsem se co kdybych si to náhodou nekdo nevyzvedl, a on že si to musi clovek vyzvednout,ale kdyz ne tak není určena žádná pokuta ani co s tema papírama a spz dál, tzn. že tu budou ležet dokud si je nevezmete, a že i kdyby zmenili zákon tak to nemuzou zmenit na ty doklady který uz v depozitu jsou, je to citace, takhle mi to řekl uředník co to dělá, je to pár let tak možná ne doslova ale rozhodne tenhle smysl to mělo
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od vlastik.vitek »

Ví někdo, jak to je s ekovýpalným?
Chystám se nechat vyřadit jedno auto z evidence, které je na mě odhlášeno a EKO nebylo zaplaceno (3000 Kaček)
Vím, že pokud donesu na úřad doklad o ekolikvidaci (spolu s ostatními náležitostmi), tak při dodatečném dohlášení na mě zapaltím jen 800 Kč za přepis, EKO ne.

Jak to je u čestného prohlášení?
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od cotijedotoho »

ahoj, mě by zas zajímalo jak auto odhlásit když na mě není napsaný, ale jenom pojištěný? a s tou ekolikvidací by to snad šlo udělat tak, že se vyříznou čísla a zajde se s tím do nějakýho šroťáku kde dělaj likvidace, přihodí se litr a dostaneš papír.

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od vlastik.vitek »

cotijedotoho píše:ahoj, mě by zas zajímalo jak auto odhlásit když na mě není napsaný, ale jenom pojištěný? a s tou ekolikvidací by to snad šlo udělat tak, že se vyříznou čísla a zajde se s tím do nějakýho šroťáku kde dělaj likvidace, přihodí se litr a dostaneš papír.
Požádat o vyřazení auta může jen majitel auta ;) Popřípadě by ti musel napsat plnou moc k tomu určenou.
No jo, ale takhle ušetřím litr, když tohle bude platit i u případu s prohlášením :)
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Bastard »

Při vyřazení na čestný prohlášení se výpalné platí. Zdroj : http://www.hrabyova.cz/prihlasovani-vozidel-trvale-vyrazeni-vozidla-z-provozu/

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Brilantis »

Já už taky řešil likvidaci auta, které bylo na mě v odhlášce. Mnohem jednodušší bylo dohodnout se s předchozím majitelem. Ten zrušil odhlášku, a auto nechal vyřadit s papírem který jsem mu dal o ekolikvidaci.

On neplatil nic za zrušení odhlášky a já nemusel platit za přihlášení na sebe .

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od vlastik.vitek »

Brilantis píše:Já už taky řešil likvidaci auta, které bylo na mě v odhlášce. Mnohem jednodušší bylo dohodnout se s předchozím majitelem. Ten zrušil odhlášku, a auto nechal vyřadit s papírem který jsem mu dal o ekolikvidaci.

On neplatil nic za zrušení odhlášky a já nemusel platit za přihlášení na sebe .
No vzhledem k tomu že jsem z něj přes měsíc doloval velký techničák... :negative: Radši ne.. :)
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od Ladislav 66 »

NIKDO tě nemůže donutit abys auto (extrém) - zbořený mercedes v zůstatkové hodnotě za dva miliony jen tak někomu zadara dal..i kdyby to mělo cenu jednu korunu tak je to jednou tvůj majetek, který POZBYL ZPŮSOB PŮVODNÍHO VYUŽITÍ.. tzn. musí stát na tvém pozemku.. mělo by být postavené na cihlách nebo na zemi prostě bez kol, chtějí fotku. Pak chtějí doklad o odevzdání provozních kapalin tj. brzdovka olej a tak.. no a to je všechno. No a když kapaliny vytekli na silnici tak zprávu od hacičů, že toto zlikvidovali..

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: umi nekdo doklad o eko likvidaci ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Ladislav 66 píše:NIKDO tě nemůže donutit abys auto (extrém) - zbořený mercedes v zůstatkové hodnotě za dva miliony jen tak někomu zadara dal..i kdyby to mělo cenu jednu korunu tak je to jednou tvůj majetek, ..
Jako teorie dobrý. Doporučuji prostudovat připravovanou novelu o trvalém vyřazení...

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“