Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Karapítko »

Dělal si to na Audině 100 kolega co sedí vedle mě - a čéče funguje mu to.
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Tomášek »

no to rele stoji prej 35ecek a melo by to fungovat tak me to zacalo zajimat :D

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Karapítko »

Dělal to minulý rok na jaře a stálo ho to asi 500,- Relátko, plošňáček, programovat chip bla bla bla a nesmí to být "komfortní" jednotka, aby to bylo kam připíchnout - samobastlení jen pro zkušené.
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Vecernicek »

K účinnějšímu boji proti agresivním motoristům má přispět velká novela zákona č. 361, touto novelou bude řidičům přesně stanovena i bezpečná vzdálenost, kterou mají dodržovat za jedoucími vozidly.

„Nynější právní úprava něco takového neobsahuje, což vyvolává problémy při určování viníků silničních nehod. Stanoví pouze, že řidič je povinen dodržovat takový rozestup, aby byl schopen v případě nutnosti včas zastavit. Proto se to teď snažíme upřesnit,“ řekl včera Právu poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml

„Ještě zvažujeme, jestli bezpečnou vzdálenost v novele určit v metrech nebo v sekundách. Určitě ale bude větší, než je v praxi potřeba k bezpečnému zabrzdění vozidla.“


Názor s nejvíce souhlasnými hlasy píše:Už vidím, jak nějakej zákon o vzdálenosti zkrotí agresivní řidiče, když si z těch nynějších zákonů taky nic nedělají..

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od kombajnek »

Blikám vždy a to relátko jsem si chtěl koupit a našel jsem i http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 9ac8a83b0d ale bohužel to už asi nemá tak jedině 35éček.....a uvidíme zda se to nedá koupit u VW jako díl levněji. Může se někdo podívat z akolik u VW ? 000 953 227 A Díky

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od PlusOne »

kombajnek píše:Blikám vždy a to relátko jsem si chtěl koupit a našel jsem i http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 9ac8a83b0d ale bohužel to už asi nemá tak jedině 35éček.....a uvidíme zda se to nedá koupit u VW jako díl levněji. Může se někdo podívat z akolik u VW ? 000 953 227 A Díky
Zvíře je má i s kablíkem:
http://www.vwmaniac-club.cz/Blue/index. ... %E1n%ED-vw" onclick="window.open(this.href);return false;
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Tomášek »

ja bych to chtel do A6 s komfortkou ale to by melo jit kdyz tam pise ze to jde do superba atd..

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Karapítko »

Pak asi potřebuješ něco jiného - zeptej se Zvířete. Třeba je ten jeho bázmek vhodnější.
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od selkie »

nemaj vo cem psat...na jare to zas zacnou resit masiny a plechovkari budou mit klid...v zime sou to kamiony...a co bysme udelali jako hustokruty tema na podzim?
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od roti »

pěkna buzerace! když začnu předjíždět, blikám vždy! Když se řadím zpět, většinou neblikám. Když jsou 3 pruhy, blikám pokaždy!
Co jsem si všimnul, tak v Německu neblikaj skoro vůbec jak před, tak po a jak se tam krásně jezdí.
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Karapítko »

Teda v Německu jezdím taky a blikaj. Jiný je to u Ozíků tam je kultura ježdění jiná (bližší té naší), ale jinak jsou v klidu. To bude asi tím, že si dávají pozor na to co se na ně hrne z TILLU :wink: :wink: :wink:
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od PPetr »

Zase řešej kraviny. Kdyby se radši zaměřili na "bezdůvodnou jízdu v levém popř. prostředním pruhu" Dřív za to aspon dávali mašli, ted na to serou a akorát budou natáčet a buzerovat ty který nedaj blinkr. Tímhle stylem fakt policie v Čechách nikdy nezíská autoritu.

Mimochodem blikám když je to nutný a abych informoval okolní řidiče. Ale ne při vracení do pravého pruhu. Pokud teda za mnou neni rychlejší auto kterýmu ukážu že o něm vím a uhnu mu z cesty. Pro některé nepředstavitelná věc (místo přibrždění)
ubytování v Praze: ZDE

Infernal_Vampire

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Každý, kdo pravidelně jezdí na českých silnicích, to zná. Předjede vás auto a při zařazování do pomalejšího pruhu nedá signál o změněně směru jízdy. Tento nešvar se poslední dobou velmi rozšířil, policistům se však nedávání blinkrů špatně dokazuje.

Také né vždy dám blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu ale to jen v případě, že zamnou nic nejede. Pokud jsem v provozu, tak blinkr používám vždy a hodně mi vadí , když si někdo přejede z pruhu do pruhu aniž by blinkr použil a přitom se napasuje třeba mezi auta. Na toto není žádný metr, tak to snad ani nemá cenu řešit ne ? Důkaz v podobě videa ano, ale jinak jak je uvedeno "tvrzení proti tvrzení".

Infernal_Vampire

Re: Blinkr při přejéždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Infernal_Vampire »

PlusOne píše:Dočetl jsem akorát po řádek, kde je Humlovo jméno. Rýpání se v takových blbostech z něj v očích veřejnosti dělá "dopravního experta". Dál to pro mě nemá cenu číst, jeho názory ohledně situace na silnicích jsou větší kraviny, než píše Vyčůrníček.....místo, aby se lidi v diskuzi nad tím pozastavili, plácají se přes rameno, jak oni blikají...jedinej názor, kterej se mi tam líbil:

Jan Sítek, Hlohovec

Úterý, 11.ledna 2011, 17:19:07 | Souhlasím | Nesouhlasím | +10

Mě se zase zdá, že nešvarem českých novinářů je dělat z komára velblouda. A to neustále. Kolik se tady ještě objeví videí o tom, jak jeden bl...c jede pomalu na dálnici v levém pruhu a druhý bl...c se mu pak mstí brzděním? Zajeďte se podívat, jak se jezdí v Itálii nebo ve Španělsku, tam byste nemohli psát o ničem jiném. Místo striktních pravidel tam používají selský rozum, troubením si dělají cestu, atd., ale evidentně jim to tam funguje a nehodovost je tam nižší, než u nás. Tady někdo nehodí blinkr a Novinky z toho udělají zprávu dne. Vaše starosti bych chtěl mít.
Teď jsem si to od tebe přečetl a souhlas. Jinak Itálie mi potvrdila, že dvojtá plná není zeď. :lol:

Infernal_Vampire

Re: Blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Vecernicek píše:A já byl piča magor když jsem napsal že neblikám a mám to dokonce ve večerníčkovým vláknu.... omfg, další pravda která se vyšla na světlo světa a Večerníček měl opět pravdu. Hlavně všichni co byli na videu měli jedno společné... že by blikáním ničeho nedosáhli protože auto které jelo za nimi (kamera) jela příliš pomalu na to aby mohla na blikání jakkoliv reagovat. A tak je to i v běžném životě, akorát jedna ambicionázní novinářka z toho uděla přestupek hodný žaláře. Čůráka do piče a zkrátit řetez u plotny.

Ještě něco jsem chtěl ale už jsem to zapoměl.
Toto mne vždy pobaví a myslím to v dobrém. :)

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“