EKObursík - nákladní auto

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

vwCharlie píše:
BADBOYSFAMILY píše:aspoň teďka vim.........s kym budu dělat byznysy :lol: aspoň to nemám daleko no :lol:
to by chtělo ohlásit ve dvojkové sekci,co myslíš? :lol:
já jsem pro :lol:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od krbec »

hele vy ptáci, povídám,že když jsem šel přihlásit auto, tak sem mel pojistku od bejvalýho majitele- byla psaná na kámoše (byla levná tak sem si ji chtel nechat s tim ze ji budu platit). ale na uřade mi řekl že musí bejt psaná na mě, což je teda hlavní duvod proc bych takhle nikomu auto nepřihlašoval......

dobře třeba to tak není, ale u nas na uřadě to tak chtej,a já nemám duvod se s nima hádat
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od GeneHawkins »

krbec píše:hele vy ptáci, povídám,že když jsem šel přihlásit auto, tak sem mel pojistku od bejvalýho majitele- byla psaná na kámoše (byla levná tak sem si ji chtel nechat s tim ze ji budu platit). ale na uřade mi řekl že musí bejt psaná na mě, což je teda hlavní duvod proc bych takhle nikomu auto nepřihlašoval......

dobře třeba to tak není, ale u nas na uřadě to tak chtej,a já nemám duvod se s nima hádat
Problém je, že pojistka "od bejvalýho majitele" - byť psaná na kámoše - nebyla platná. Při změně majitele pojistka zaniká.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od krbec »

no pojistka zaniká,až jí "bývalej" majitel zruší přeci.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od GeneHawkins »

krbec píše:no pojistka zaniká,až jí "bývalej" majitel zruší přeci.
To není pravda. Pojistka zaniká změnou majitele. Oznámením pojišťovně zaniká povinnost platit.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od krbec »

páč ted mám toho kepla co jsem koupil tak je jen odhlášenej na puvodního majitele,a ten na nej platí pojistku,ale nepřihlásil ho -kvuli ekopoplatku...


jo ještě teda otázka.

to auto je ted nepojízdný mám ho na zahrade,s majitelem nejsem v kontaktu.auto jsem privezl s tím že je KO spojka, ale klek mi starter takze ted čekám na repas abych s tím mohl aspon prejet na dílnu kvuli spojce- sranda proste :-D

takže jsem se s tim jeste nedostal na evidenčku,takže jsem to jeste nepřihlásil. co když ted majitel na základe kupní smlouvy pujde odhlásit pojistku? a já ji ted udelat nepujdu,tudis auto nebude pojistený? já ve velkym TP nejsem psanej -pač jak říkám bylo to na předchozího majitele jen odhlášený......

ale ted musí bejt auto pojištěný jinak bla bla bla že jo, tak mě zajmá na koho by to ted šlo, kdyz bych ho sel pojistit az za cca 14 dní a bylo to 14dní bez pojistky?
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od GeneHawkins »

krbec píše:takže jsem se s tim jeste nedostal na evidenčku,takže jsem to jeste nepřihlásil. co když ted majitel na základe kupní smlouvy pujde odhlásit pojistku? a já ji ted udelat nepujdu,tudis auto nebude pojistený? já ve velkym TP nejsem psanej -pač jak říkám bylo to na předchozího majitele jen odhlášený......

ale ted musí bejt auto pojištěný jinak bla bla bla že jo, tak mě zajmá na koho by to ted šlo, kdyz bych ho sel pojistit az za cca 14 dní a bylo to 14dní bez pojistky?
Na tebe, samozřejmě. Jednak je tam ta odhláška, druhak, i kdyby obeslali původního majitele, ten jim v odpovědním formuláři doloží, že to prodal tobě.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od krbec »

já v odhlášce právě nejsem, a byli jsme s majitelem dohodlí že nechá pojistku běžet měsíc.

takže ta pojistka je ted uz neplatná?
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od GeneHawkins »

Jedině by ses stal majitelem až za měsíc.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od vwCharlie »

GeneHawkins píše:
krbec píše:no pojistka zaniká,až jí "bývalej" majitel zruší přeci.
To není pravda. Pojistka zaniká změnou majitele. Oznámením pojišťovně zaniká povinnost platit.
takže podle tebe,když to neohlásím pojišťovně,tak jsem povinen platit zaniklou pojistku jo? :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od vwCharlie »

GeneHawkins píše:
krbec píše:takže jsem se s tim jeste nedostal na evidenčku,takže jsem to jeste nepřihlásil. co když ted majitel na základe kupní smlouvy pujde odhlásit pojistku? a já ji ted udelat nepujdu,tudis auto nebude pojistený? já ve velkym TP nejsem psanej -pač jak říkám bylo to na předchozího majitele jen odhlášený......

ale ted musí bejt auto pojištěný jinak bla bla bla že jo, tak mě zajmá na koho by to ted šlo, kdyz bych ho sel pojistit az za cca 14 dní a bylo to 14dní bez pojistky?
Na tebe, samozřejmě. Jednak je tam ta odhláška, druhak, i kdyby obeslali původního majitele, ten jim v odpovědním formuláři doloží, že to prodal tobě.
je to tak. Mě se stalo,když jsem prodal papíry na auto,přišla mi pak fotka za rychlost,auto totiž nebylo furt přihlášené a já jen poslal ověřenou kopii kupní smlouvy,že dnem x.x.xxxx jsem auto prodal XY a tím to pro mě haslo,dál to řešili s XY. Tak samo to bude s pojistkou. V kupní smlouvě jsem měl všechny jeho údaje z platné občanky a jeho podpis s datumem. No a borec se na výzvu stejně nedostavil,měl štěstí,že se to řešilo tak dlouho,protože mi to poslali pozdě tu fotku a po roce od přestupku to propadlo.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EKObursík - nákladní auto

Příspěvek od GeneHawkins »

vwCharlie píše:
GeneHawkins píše: To není pravda. Pojistka zaniká změnou majitele. Oznámením pojišťovně zaniká povinnost platit.
takže podle tebe,když to neohlásím pojišťovně,tak jsem povinen platit zaniklou pojistku jo? :D
Ano.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“