TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Hammer »

Není to tak dávno, co na TV Nova jejich novináři zveřejnili kauzu plastových oken z Polska, která se montovala do bytového domku u nás ve Vracově a která jsou prej strašné šmejdy. TV Nova se tak od jakési přitroublé ženské dozvěděla, o kolik víc ona že doma díky těmto oknům protopí a že jsou to šmejdy a prostě: bacha na polské okna. Novináři nevědomky přišli i za šéfem stavebnho úřadu, který se v kauze dokonale orientuje ale ne s tím, aby jim řekl jak se věc má, ale aby jim řekl, že jsou okna polská a hrozné šmejdy a ještě i další věci, co ani nemohl vědět. To on odmítl a tak se s nima ani nebavil dále.
Ve skutečnosti se na bytovce použila značka oken, která je mezi plastovými okny Mercedesem, ovšem jen tříkomorové rámy. S Polskem ani jejich výrobci to nemá společného ani co by se za nehet vešlo. Přesto jsou okna vysoce kvalitní. Jenže ti blbci, co to montovali, vyrobili z okenních profilů i balkonové dveře, kde váha skla je dvojnásobně i více větší a proto se plast časem prohnul. To byl celý problém.
Ještě by mě silně zajímalo, jestli si Nova vážně myslí, že jsme úplní blbci. Bytovka byla nová, jak mohla baba vykládat něco o tom, o kolik že díky těm oknům protopí víc? Předtím tam nebydlela a nové údaje o spotřebě plynu nemá.
Tak jen tolik o tom, abyste, kolegové, novinářům nevěřili ani slovo.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Storm »

V každých zprávách se občas objeví nějaká kravina. Ale je fakt, že Nova a Prima jsou na to největší experti. Ti redaktoři mají často vymyšlenou pointu a k tomu doplňují příběh tak, aby jim to sedělo. Hledají pak lidi, co jim odpoví přesně, co potřebují. Reportáže se vybírají podle toho, na co lidi slyší, takže zdražování čehokoli, piráti na silnicích, majetkové poměry bohatých lidí, zvířátka atd. Prostě aby bylo večer v hospodě zase o čem kecat.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od FandaTDI »

ne nadarmo se (i) mezi širší veřejností ujal název vzniknuvší ze slovní hříčky posouvající první písmeno na předposlední místo a s jedním písmenem (na začátku) novým -"h" :mrgreen:

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od GeneHawkins »

Hammer píše:... Ještě by mě silně zajímalo, jestli si Nova vážně myslí, že jsme úplní blbci.
Ano. V podstatě má pravdu.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Standa »

GeneHawkins píše:
Hammer píše:... Ještě by mě silně zajímalo, jestli si Nova vážně myslí, že jsme úplní blbci.
Ano. V podstatě má pravdu.
:mrgreen: :lol:

jinak je to nepřekvapující, proto na to raději ani nekoukám :mrgreen:

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Flico »

tak nikdo dneska nechce slyset pravdu jde o to aby to byla senzace a byla tam nejaka svina co to provedla, ale to neni jen u nas je to celkove ve svete kazdej ve zpravach rad slysi o cizim nestesti a vzdycky se najde nejakej jantar co se chce zviditelnit :mrgreen:

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od hanzhou »

Muhehe jezis, TV Nova, ta je jasna :lol: Tady u nas byvalej starosta byl v krizku s nasim dedkem co bydli o tri baraky vedle a resili se tam dotace (mimochodem starosta je ted souzen kvuli spronevere tech dotaci). Mati novinarum do kamery tenkrat neco rekla, ze se ji to netyka, ze bydlime za znackou obce a podobne, delala si z toho srandu a ti frajeri to tak vystrihali, ze to vypadalo jak vypoved o tom, ze je nejhorsi na sevte a krasne zakomponovali vetu "No my jsme ty cerny ovce :lol:" 3x nas tam resili, protoze jsme meli super starostu co me kevsemu ucil matiku na ucnaku :twisted:

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Uživatelský avatar
dj_fifin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od dj_fifin »

Na Nově jsou tři druhy zpráv: pravdivé - to je čas , polopravdivé - to je počasí a ty ostatní ;-)

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od ron »

upřímně řečeno - úroveň tzv. "zpravodajství" na Nově je daná už tím, že ti v hlavních zprávách řeknou, že koukáš na hlavní zprávy, což myslím mluví za vše :D :D
o pořadí, objektivitě a úrovni příspěvků si myslím soudnej člověk udělá obrázek po prvním shlédnutí ...které bývá taky poslední
ale překvapuje mě, co lidí na to kouká a hlavně tomu věří... :roll:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od PlusOne »

ron píše:upřímně řečeno - úroveň tzv. "zpravodajství" na Nově je daná už tím, že ti v hlavních zprávách řeknou, že koukáš na hlavní zprávy, což myslím mluví za vše :D :D
o pořadí, objektivitě a úrovni příspěvků si myslím soudnej člověk udělá obrázek po prvním shlédnutí ...které bývá taky poslední
ale překvapuje mě, co lidí na to kouká a hlavně tomu věří... :roll:

Viděl jsi film "Idiocracy" ? Pokud ne, vřele doporučuju. Pokud to tady má za tisíc let vypadat takhle, pak ano, Nova je televize pro další tisíciletí...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od jets »

viděl jsem tu reportáž a furt jsem čekal kdy tam uvidím Hammera se šroubovákem a kladivem v ruce :lol: :lol: :lol: já myslím že normální člověk si to vydělí dvěma, potom ještě odmocní a pak se dostane někam zhruba kde by mohla být pravda.
Sledoval jsem zprávy když byl hvězdou náš poeta (bývalý starosta pro ty kdo neví). Viděl jsem všechny 3 reportáže:
Prima - totální zkreslení, trapná reportáž, nechápu jak se vůbec na ty shity na Primě může někdo dívat (viděl jsem jejich zprávy poprvé)
Nova - částečně zkreslená reportáž, něco byla pravda něco ne, ale aspoň to bylo vtipně udělané jak tam ten reportér recitoval v bordelu jeho verše
ČT1 - částečně zkresleno, ale aspoň jasně stručně bez blbých keců podáno
Jinak vysvětlení celého příběhu je rodinná vazba starosty a majitelů tiskárny kdyby to někoho zajímalo :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Vecernicek »

Jo jenže po odvysílání repportáže všechny výtisky prodávají za víc než je natiskli :D :D :D

Mě se líbila reportáž o tom jak spadl ten vojenskej bitevnik kdesi...
na ČT1: letadlo spadlo do lesů kam ho nasměřoval pilot a katapultoval se.
na Nově: pilot ztratil kontrolu nad letounem a náhodou se nikomu nic nestalo, ale málem to spadlo na jednu paní která parkovala autem před vlastním domem. Kde se vzal uprostřed lesa dům je mi záhadou. :D

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Rudi »

nikdy nejde o pravdivost, vždycky jde jenom o co největší sledovanost, to samý platí i v novinách, proč je bulvární blesk nejprodávanější?
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Vecernicek »

protože je v něm na konci nahá baba s vtipem. :D

Infernal_Vampire

Re: TV Nova aneb jak se dělá reportáž

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Vecernicek píše:protože je v něm na konci nahá baba s vtipem. :D
Na tom něco bude. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“