Čerpání vody z jímky

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od boobika »

fantomas.69: to je pravda. záleží co potřebuje a za jakou cenu. pokud jen pustit vodu, naráz vše zalít a vypnout, tak to obyč, čerpadlo stačí. pokud pocvrkávat celý den po zahradě, tak jedině tu vodárnu
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od michall »

Tak díky všem za postřehy. Cílem je zalít ráno a večer celou zahradu, takže čerpadlo by mělo stačit. Nicméně se víc líbí ta vodárna, protože zalévání znamená použít na hadici koncovku, což by asi čerpadlo nevydrželo. Holt bude budka a v ní vodárna, na zimu se to odmontuje (ani v zimě tam voda nezamrzá, ale tak nějak není co zalévat) a na jaře zase namontuje.

A poslední dotaz ... existuje vodárna se samonasáváním ... prostě aby čerpadlo bylo nahoře a nekoupalo se ve vodě? Teda pokud to má nějakou výhodu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od boobika »

však vodárna je vždy nahoře nad vodou. takové ty obyč. sají cca. do 8m, takže pro tebe ok. uděláš na kraji jímky malej domeček a do něho vodárnu.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od michall »

No tchýně má třeba vodárnu (zásobník) v domku a čerpadlo se koupe ve studni, proto se ptám. Jinak asi teda budu stavět domeček.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od fantomas.69 »

Vecernicek píše:fantomas.69:

Domácí vodárna = bravo máš jednoho bludišťáka.

kostky ledu = - jeden bludišťák = voda v podzemí nikdy nezamrzá!

__________________________________________________________
průběžné score: 0 bodů.
....já jsem ani tak nemyslel vodu v podzemí, jako vodu co zůstane v čerpadle a pak se na jaro divíš, proč to nefunguje..... Jsem myslel, že je to jasné všem :? :wink:
Fantomas!

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od Kwapo »

Jak jsem to tak pročítal, tak mě napadla jedna věc. Hodím ti to níž do odkazu, podle mě pro tvoje účely zcela idealni, ale mozna cenove to bude za vodou no. Ale preci jen mrkni na tyhle broučky od Grundfosu :wink:

http://www.grundfos.cz/web/HOMECZ.NSF/G ... APT_CZ.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Čerpání vody z jímky

Příspěvek od krbec »

fantomas.69 píše:
Vecernicek píše:fantomas.69:

Domácí vodárna = bravo máš jednoho bludišťáka.

kostky ledu = - jeden bludišťák = voda v podzemí nikdy nezamrzá!

__________________________________________________________
průběžné score: 0 bodů.
....já jsem ani tak nemyslel vodu v podzemí, jako vodu co zůstane v čerpadle a pak se na jaro divíš, proč to nefunguje..... Jsem myslel, že je to jasné všem :? :wink:

všem kdo měli dočinění s čerpadlem to jasné je :-)
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“