VZDUSNY KOMPRESOR

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od fantomas.69 »

Davidd píše:....za 5 a sedni si...! :lol: :lol: :lol:
dík :mrgreen: jak v pátý třídě,když sme měly Ruštinu.Ale ta azbuka mi uvízla v palici a dnes dost toho přelouskám :mrgreen:[/quote]

....já zas asi nikdy nezapomenu větu - "Tavárišť učítělnica, izvěnítě meňjá ja zabil knígu, slavár i tětráď...." :lol: :lol: :lol:
Fantomas!

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od BigBang »

fantomas.69 píše:....já zas asi nikdy nezapomenu větu - "Tavárišť učítělnica, izvěnítě meňjá ja zabil knígu, slavár i tětráď...." :lol: :lol: :lol:
no vidíte - vy se to učit museli a já si to vzal dobrovolně :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od refresh »

K tomu kompresoru, když nad něj namontuješ nádobku na vodu a napojíš hadicema na kompresor tak by se to možná uchladilo samocirkulací, záleží na točkách. Já si donesl z kovošrotu po povodních taky 2válec z Liazky, má vodou chlazenou hlavu-to vyřeším samocirkulací, a tlakové mazání-na to budu dělat vlastní olejovou nádrž, tak sand budu mít konečně pořádnej komp 8)

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

uz som si k tomu pozhanal vsetko. uz len poskladat. dufam ze to za tu drinu bude stat zato.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od krbec »

nějaké tipy a návody,jak se to má poskládat, máme kompresor a elektromotor, ted potrebujem sehnat nakou tlakovku, tak 100l, a pak jde o to jak to zapojit, chcem odkalovač a takovej ten regulátor,,,,,ano já ani kámoš jsme to nedělali, ale videl jsem dost samodomo kompresoru.
dík
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

najlepsie je zistit co to je konkretne za kompresor. tak ako mne poradili. ked budes vediet typ tak schemy urcite najdes na nete bez nejakych problemov kedze to si sklada doma kazdy druhy.

tlakovu nadobu najdes na srotovisku ci chod na JRDcko a pytaj tam. osobne si myslim cim mensia nadoba tym lepsie preotoze skor zacne tlacit kompresor a budes mat stalejsi tlak. ja mam tiez doma 100 litrovku ale idem ju vymenit za nejaku 30-50 litrovu.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od krbec »

prt, když máš výkonej kompresor,taj je dobrá velká, já chci tak 100l. uvidíme jak to bude stíhat dofoukávat,a kdyžtak seženu nákej 2 vál.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od Bastard »

A k čemu je dobrá velká, když ti kompresor stíhá? :wink: Já myslel, že větší se dává, aby ti vydržel dýl vzduch, když ti kompresor nestíhá a potřebuješ dýl foukat, pak samozřejmě větší pauza na dofoukání. Když stíhá, tak nevidím důvod tam cokoliv cpát :wink:

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

takze pofotil som par veci a nechavam si poradit.

na ale tlaky by som mal chciet napustat nadobu. mam doma rozne spinace . konkretne od 2 do 3,6 atmosfery, 4 -6 Atmosfery a tento co som odfotil od 6 do 9,5A. ten posledny by som chcel dat. nadoba je 1,8mpa/3mpa cize to je 18 az 30 atmosfer. odkalovac som by som kupil dajaky od ruky. na nete ich je kopec.

kopresor chcem na domace striekanie.
Přílohy
plynna nadrz
plynna nadrz
elektormotor
elektormotor
zo srotoviska ma asi 40 litrov a je zo splynovaca zo skodovky
zo srotoviska ma asi 40 litrov a je zo splynovaca zo skodovky
spinnac tlakovy
spinnac tlakovy
budiky
budiky
chladic
chladic
ventilator
ventilator

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

hej mam este 2 alternativy na nadoby: 100 aj 150 litrovu
a ako pohananie vody to si lamem hlavu. mam doma velke cerpadlo na vodu ale to mi pride zbytocne silne. dalej male elektircke cerpadielko a tak najviac rozmyslam nad starou vodnou pumpou z auta. ze by som vsetko zablendoval a nechal iba dva otvory a dal to na remenicu.

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od fantomas.69 »

.....možná by se to uchladilo samospádem..., jinak tu vodní pumpu.... Ale nezdá se ti, že až to sestrojíš, tak to bude šílené monstrum vážící 150kg????
Fantomas!

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

pozeral som si na nete tie kompresory a niektore nemali zrobene chladenie. no zadret to nechcem. skusim to s tou vodnou pumpou.

snad az take tazke to nebude. bude to mat dost vahu kedze len motor,kompresor a nadrz maju okolo 43kilo . konstrukciu idem zvarat buduci tyzden. to si chcem poriadne premysliet aby to bolo pevne aj kompaktne zaroven. ale tiez pocitam ze to bude vazit 15 kil. zvysok uz su blbosti ktore nevazia vela. nepotrebujem to prenasat hore dole. ak to bude fungovat tak to rupnem do dielne a dam dlhu hadicu.

aky tlak by som mal chciet? nie je 6,2 - 9,5 At uz vela na striekanie?

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od refresh »

Jestli máš dílnu taky bych hmotnost kompresoru neřešil, dej ho někam stranou a po dílně si udělej rozvod v PPR trubkách. To je to nejlepší co můžeš mít, navíc ti v dílně nebude kompresor "řvát" do ucha.
Na lakování ti stačí 3,5-4Atm .....ale některé vzduchové nářadí potřebuje vyšší tlak a ten můžeš kdykoliv přiškrtit regulátorem :wink:

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od opam »

takze stavba sa zacala. konstrukcia je zatial znitovana a pripravena na zavaranie. :)
Přílohy
22022011326.jpg

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VZDUSNY KOMPRESOR

Příspěvek od GeneHawkins »

A kde to má volant?

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“