Oprava zdi

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Oprava zdi

Příspěvek od krbec »

myslim si že zkušený zedník ví 2x víc než projektant, a to vim z vlastních zkušeností, protože projektanti,at je to stavebnictví,strojírenství či cokoli jineho v provozu temer nikdy nebyli a kdyz tak velmi krátce
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Storm »

To takto nejde říct obecně, je plno zkušených zedníků, co své práci rozumí a jsou opravdu šikovní, ale měli by dělat svou práci a ne rýt do jiných profesí. Já se jako projektant na stavbu dostanu a někdy se nestačím divit, co tito někteří "odborníci" občas vymyslí.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od fantomas.69 »

Storm píše:To takto nejde říct obecně, je plno zkušených zedníků, co své práci rozumí a jsou opravdu šikovní, ale měli by dělat svou práci a ne rýt do jiných profesí. Já se jako projektant na stavbu dostanu a někdy se nestačím divit, co tito někteří "odborníci" občas vymyslí.
....já teda nestavím baráky, stavím silnice (20 let) a někdy se nestačím divit, co někteří projektanti "odborníci" občas vymyslí... :roll:
Fantomas!

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Storm »

S tím určitě souhlasím, v každé profesi jsou občas velcí "odborníci" :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Hammer »

Storme, můžeš mi říct, proč projektantům elektriky, vody a topení a tomu co navrhuje stavbu nikdy nic do sebe nesedí? Proč je na každých plánech jinde kotel než jeho elektrická přípojka, proč jsou jinak nakreslené dveře co do umístění tak do osazení, pravé levé všecko jedno atd atd? Jak vlastně probíhá kreslení projektu, to ti co kreslí elektriku a vodu a další věci nemají ten projekt toho prvního?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Storm »

:lol: :lol: Tohle znám moc dobře, ale já dělám pozemní stavby jen tu stavební část, ikdyž někdy v rámci šetření firmy i vodu, kanal, elektro atd. Jinak se to dává profesistům, kteří zpracovávají jen tu konkrétní část. Až je nějak stavební část, tak se to těm lidem rozešle a oni do toho dělají to svoje. Až nám to zašlou zase zpátky hotový, tak mi to nějak seskládáme na sebe, projdem a hledáme kolize. Pak se jim pošle, že mají některé věci opravit, na což né vždy reagují. Ale né vždy děláme koordinaci my, někdy se jen oni domlouvají mezi sebou, což je možná ten horší případ. Na všechno se samozřejmě nepřijde a taky plno kolizí vzniká přímo v rámci nějakých změn na stavbě, kde to nějaký Franta nedomyslí do důsledků. Pak vznikne třeba že dojde topenář a má zásuvku za budoucím radiátorem nebo vzduchař, který má vývody na světla nad svýma rourama. Špatnou zkušenost jsme měli třeba se zedníkama na jedné stavbě, kteří ani neuměli číst ve výkresech. Pak osadili dveře v příčce od kraje a ne na osu nebo parapety ve výkrese brali od hrubé podlahy. Ale jak jsem psal v každé profesi jsou šikovní lidé a pak ti horší, i u nás.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Hammer »

Díky za odpověď. Takže každá stavba pro nás dole je na posrání. Ono totižproblém není v tom, že vy něco nakreslíte jeden jinak než druhý a my se podle toho rozhodujeme. My elektrikáři dostaneme totiž jen svůj plán, topenáři svůj plán, zedníci jen svůj... začne se dělat a až je to hotovo a jde na to místo jiná profese, na zádrhel se dojde. A to už je dost často docela průser, který prodražuje stavbu. Řekl by jsi, no tak se přeseká jedna zásuvka, což je fakt o ničem. Ale to je jedna místnost vedle druhé, všude něco. Navíc do toho majitel, během stavby si rozmyslí, že tam chce podlahové topení, samozřejmě hrubá podlaha už je někde jinde než by měla být na podlahovku, volovi se to nedá rozmluvit, tak se tři dni spekuluje, my nataháme zásuvky do rozvaděčů, kde řídí nějaké čerpadlo rozvod vody do trubek, borcovi po třech dnech konečně stavitel vysvětlí, že je piča, protože na podlahovku potřebuje nejméně 10 cm výšky podlahy ale to už nevychází dveře pod překlady atd atd atd... a my pracně do hotových omítek natahané kabely zase zaizolujeme a necháme v nějaké krabičce, protože jeden nikdy neví.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“