Oprava zdi

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od JaSk »

Zbourat to nejde, ten pozemek za garážema je obecní a musí bejt z ulice přístupný, to znamená nutnost tu zeď postavit.
Jinak po zvážení vašich rad to vypadá na dostavění zdi ČÍMKOLI a jednoduché nahození a hotovo :)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Hammer »

andydas píše:termín "nezámrzná hloubka" znamená, že máš pevnej kus (základ, fundament, grunt) tak hluboko, že ho mráz nenadzvedne.
pokud ho uděláš jen 30 čísel , celá zeď se několikrát za zimu nadzvedne o několik milimetrů (bohužel nesouměrně), což se může zdát jako prkotina, jenže to naruší zdivo a celá stavba dlouho nevydrží.

Kua vidíš, na to jsem nedošel. Díky.

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od fantomas.69 »

Hammer píše:
andydas píše:termín "nezámrzná hloubka" znamená, že máš pevnej kus (základ, fundament, grunt) tak hluboko, že ho mráz nenadzvedne.
pokud ho uděláš jen 30 čísel , celá zeď se několikrát za zimu nadzvedne o několik milimetrů (bohužel nesouměrně), což se může zdát jako prkotina, jenže to naruší zdivo a celá stavba dlouho nevydrží.

Kua vidíš, na to jsem nedošel. Díky.
...Toš teď abys na ten barák cos postavil nahodil nejaké kotevní lana či co..... :? :wink: :lol:
Fantomas!

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od pino.t »

Hammere ty mě fascinuješ. Já tede zedníka nebo něco podobného nedělám. Ale že budeš tvrdit, že na zídku není potřeba nějaky základy. To jsou mi věci. Že beton a spol promrzá víc než hlína to je možny, ale o to tu nejde, to neudělá takovej bo*del jako ta zemina. Může se zvednout oproti okolí třeba i o nějaký centimetr. Ale pokud chce ušetřit teď nějaky peníze, ať udělá ty pseudo základy, až mu to popraská, tak budu nadávat. Ať spadne, postaví se nová.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Hammer »

Já nikde netvrdím, sakra, že na zídku nejsou potřeba základy. Já mám těch třicet čísel totiž pod všema těma zdma ze šutrů (diogranurit) kolem domku a už od roku 1995 je to bez problémů. Jenže já ty základy mám drátama svázané s těma zdma nad nima, takže monolit.
Navíc ty základy jsou mimo plno drátů taky plné kamení a drží to. Víc než třicet čísel do země to rozhodně není.
Každopádně respektuju tu nezámrznou hloubku, ale to vím až teďkom. Když jsem to nevěděl, tak jsem dělal jen třicet čísel a funguje to. A jen čistý beton bez lepidla navíc včetně výmazů spár.

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od fantomas.69 »

.....základy... Jako, nejsu zedník, ale postavil jsem barák, dvě garáže, dílnu..... Pod barákem mám samozdřejmě "fest" základy, ale pod stavbama na dvoře všude jenom na "štych", to znamená asi těch 30 čísel.... Až na jednu prasklinu v obou garážích ve stejném místě to drží bez problémů. Dlouho mi nešel její vznik do hlavy, až mne to napadlo a prošel jsem se s "průtkem"... Hned mi to bylo jasné. Přesně v místě prasklin vede v hloubce asi tak 7 metrů(odhad) podzemní pramen a jeho sílu by neudržel ani základ do nezámrzné hloubky (80cm), protože tam už nepracuje mráz, ale ten pramen. Takže když to shrnu... Na základ pod nějaký "plot" stačí bohatě 30 čísel, ale do základu se musí dát několik "roksorů" a ty pečlivě vzájemně svařit do jakési "sítě"!!!!!!!!!! A nešidit beton!!!!
Fantomas!

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: Oprava zdi

Příspěvek od TOMSA »

hoď tam sochy a natáhni pletivo....
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od fantomas.69 »

tomsa1 píše:hoď tam sochy a natáhni pletivo....
...nebo živý plot... tipuju, že 20 rómů by stačilo.... :lol:
Fantomas!

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: Oprava zdi

Příspěvek od TOMSA »

fantomas.69 píše:
tomsa1 píše:hoď tam sochy a natáhni pletivo....
...nebo živý plot... tipuju, že 20 rómů by stačilo.... :lol:
a nastřídačku tam vrazit jednoho žluťáka ať to nebije tak do očí a je to :-D
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od fantomas.69 »

tomsa1 píše:
fantomas.69 píše: ...nebo živý plot... tipuju, že 20 rómů by stačilo.... :lol:
a nastřídačku tam vrazit jednoho žluťáka ať to nebije tak do očí a je to :-D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fantomas!

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Oprava zdi

Příspěvek od krbec »

ty vole taj sou všichni zedníci teoretici koukám ne, já teda nejsem zedník,nemám s tím ani h***o společnýho, ale fotřík dělá stavbyvedoucího a par vecí sem videl jak se dělá, ale dělat pod zed 80cm základy, no ty vole to mě vyndej z papučí :-D to je moc, nedejbože metr :-D je to stará zed u starejch zdí a celkove i baráku, když byly základy 20 cm tak to bylo moc, jestli se ti ta zed o centimetr v ziime zvedne je sice velmi závažnej duvod k tomu kopat metr základy,ale já bych si rozmyslel jestli stavim atomovej bunkr,nebo zed, my osobne máme hodne starj barák z opuky, metrový zdi ,žádnej pravej uhel, zákled je opuka + bláto (ted již po rekonstrukci) ale to bláto jako lepidlo je tam furt, a svete div se základy máme 30 cm do země :-D je fakt že prdvi v rekonstrukci se dávali takový ty železný stahováky přez celej barák aby se to nerozjelo... atd, jak říkám,já se v tom nevyznám.

ale hoši kopat základy pod starou zídku metr............z toho nebudu asi dneska spát, ještě že je sobota a mužu se zlískat.jinak by to byla probděná noc
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od pino.t »

krbec píše: ale hoši kopat základy pod starou zídku metr............z toho nebudu asi dneska spát, ještě že je sobota a mužu se zlískat.jinak by to byla probděná noc
Řekl bych, že pod tu zítku už žádny základy nedostane :roll:
Třeba způsob jak to dělá hammer funguje spolehlivě, ale nemám s tím žádny zkušenosti.
Tady mu nezbyde nic jiného než tu starou zeď zbourat, vždyť z ní už skoro nic nestojí a to co jo, jak se to trocha napije vody, začne padat dál. Taky sme měli na zahradě takovou zeď ze všeho co bylo po ruce, ale hlavně z vepřovic, místo toho se vykopaly základy, postavila zeď, vrata a je to OK.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Hammer »

Popravdě bych chtěl vidět někoho, kdo by osmdesát čísel do země šel se základama na zídku z ekonomického hlediska. Děláme na stavbách různých pracháčů, ale ani ti si tohle nedovolí. Všechny ty zídky z těch bloků mají stejné 30 cm hluboké základy a všechny drží.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Oprava zdi

Příspěvek od krbec »

Hammer píše:Popravdě bych chtěl vidět někoho, kdo by osmdesát čísel do země šel se základama na zídku z ekonomického hlediska. Děláme na stavbách různých pracháčů, ale ani ti si tohle nedovolí. Všechny ty zídky z těch bloků mají stejné 30 cm hluboké základy a všechny drží.
samozřejmě
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Oprava zdi

Příspěvek od Storm »

Všechno je daný místníma podmínkama, jestli je třeba k tom plotu vyspádovaný nějaký svah a zdržuje se tam voda, typ zeminy do které se zakládá atd. Pro takovou slátaninu nemá cenu kopat tak hluboký základ, ale u nové zdi bych šel do nezámrzu. To, že to dělá Franta z Horní Dolní míň neznamená, že to je dobře. Já jsem každopádně vždycky nasraný, když na stavbě převezme někdo iniciativu a uzná, že to ten projektant přehnal a nějak to ošidí. Minule např. přístřešek na popelnice, který po prvním dešti vypadal jak šikmá věž v Pise.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“