Podlaha do garáže ?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Podlaha do garáže ?

Příspěvek od street-dog »

Zdravím, chystám se na podlahu do garáže, tak jsem se chtěl zeptat jakou podlahu máte ? popřípadě jaká by byla nejlepší ?
Garáž bude využívána pro stání auta, motorky + nějakej ten stolek a v případě nutnosti i nějaké opravy.

Zatím mám v plánu kachličky, máte s nimi nějaké zkušenosti v garáži ?
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od golfar »

ty hele dlažbu máme v peugeotu a jako musim říct nic moc, náhodou ti něco upadne a dlažka praská a má ostrý hrany potom...lepší bych viděl spíš litou podlahu něco podobnýho jsem si teď sehnal do svojí dílny http://www.kompozit.cz/sluzby.html#lite_podlahy

existujou samozřejmě i nátěry co si uděláš sám, ale teď nevím z hlavy jak se to jmenuje, až se dostanu na dílnu tak se na to mrknu..je to normálně v plechovkách velkejch
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od napster »

máme v garáži taky dlaždičky pořád mi na ně padá ráčna apod a v pohodě.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od golfar »

nevim mě dneska vyklouznul starej kulák z ruky a z toho metru a půl spadnul na dlažku a ta to moc nerozdejchala... a jí osobně mám radši celistvej povrch bez spár..

Ale asi fakt záleží na tom co se komu líbí a co ja jaký prachy sežene
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od street-dog »

na litou podlahu jsem se taky díval, ale prej je docela drahá :( a ten nátěr co si natřeš sám, vydrží něco ? nebo se musí pravidelně přetírat ?

jo a garáž má zhruba 4x7 m :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

golfar píše:nevim mě dneska vyklouznul starej kulák z ruky a z toho metru a půl spadnul na dlažku a ta to moc nerozdejchala... a jí osobně mám radši celistvej povrch bez spár..

Ale asi fakt záleží na tom co se komu líbí a co ja jaký prachy sežene
do dílny je samozřejmě lepší dlažba silná 13,15,20mm,jestli tam máte 8,nebo 9 mm a ještě lepenou sem tam lepidlem a ne na celou plochu,tak se nediv.

street-dog: něco bych byl schopnej sehnat za rozumnou cenu,ale máš to dost z ruky
Obrázek

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od vilik »

Celých 30 let jsem vyráběl, nebo se přímo osobně podílel na výrobě keramických obkladů a dlažby, takže nějakou zkušenost v tomhle oboru mám. Poohlédni se po režné mrazuvzdorné dlažbě, což je dlaždice bez glazůry a dej si ji na podlahu. Je mechanicky odolná, kyselinovzdorná, oleje a další s tím nic neudělá. A mechanicky pevná. Mám ji cca 25 let v garáži a ledacos zažila. I pár pádů předmětů jako třeba 10ti kilová palice. Přežila všechno bez úhony. V zimě ji nějaká sůl nevadí. A pokud jsi extrémně pořádkumilovný, tak jednoduše vytřeš a máš čisto. Ale pozor. Je to dlažba bez glazůry. Jakákoli s glazůrou, i když se bude prodejce sebevíc dušovat, že je protiskluzná, stejně bude klouzat, nebo bude s přídavkem korundu, do kterého se spolehlivě zažere sajrajt takovým způsobem, že ho nikdo nedostane ven.
Znám několik lidí, co za tu dobu jako mezci potřetí dělají betonovou podlahu s nadějí, že tentokrát to bude držet. Nebude. Sůl je svinstvo a žádný beton nevydrží. Zkušenosti s litými podlahami nemám.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

http://www.cidemat.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Budu dávat TERACO je to asi jediná volba střední cesty, levnější jak litá a kvalitní odolná podlahová krytina
( akorát je lepší ji vlepit přímo do betonu jak se zalívá podlaha..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od Petr74 »

Jestli máš betonový nezamaštěný podklad, vykašli se na dlažbu
Normálně to natři nátěrem na beton. Udělej si i soklíky. Některé nátěry jsou i vícesložkové, roztáhneš to stěrkou a máš to napořád. Má to i odolnost proti ropným látkám. Co se týče údržby se s tím dlažba nedá srovnat. A pracnost je taky menší.
(zkus se poohlídnout po EPOTECu, na stavbách ho používáme)
Obrázek

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od street-dog »

KOŠŤÁL: díky moc, zatím je čas, jak bude teplo musím vybetonovat a kdyžtak bych se ozval, kdyby to ještě pořád šlo. Docela často jezdíme k Plzni firemně, tak by se to nějak udělalo :)

vilik: díky to jsem potřeboval, co jsem tak četl po netu a tak, tak psali o dlažbě, ale nikde jsem se nedočetl jaká by to měla být a tak, a co tloušťka u této dlažby ? to bude platit asi to stejný co psal košťál, že ?

11mAJA11: to jsem, měl původně taky v planu, jenže jsem nevěděl jak se to jmenuje, tudíž jsem ji nenašel, ale teď už to vím :) díky
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od street-dog »

Petr74: zatím ještě není žádnej beton, ten přijde hned jak bude teplejš, zatím právě řeším co dát potom, co bude nejvhodnější. Díky za další možnost.
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od boobika »

dávali jsme tohle http://www.teracowech.cz/images/tdlazba ... nobila.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
rovnou do betonu. vydrží hodně.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

vilik píše:Celých 30 let jsem vyráběl...
ááá kolega z firmy :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od PPetr »

Máme v garáži na betonu nátěr IZOBANu a za cca 13 let co je v provozu (každý den několikrát ven a zase dovnitř, tahání přepravek atd.) jsme to natírali podruhé. Máš na výběr myslim 2 nebo 3 barvy a co je uplně super, že když ti z auta odtaje sníh a ta břečka, tak to po tom krásně setřeš, nikde žádná spára a vzhledem k tomu že se to dává na místa aby neprotékala voda (Terasy apod.) tak se ti to nezažere dovnitř.
Jediný co bych příště udelal jinak by byl alespon malinký spád směrem k výjezdu už právě kvůli těm sračkám co ti v zimě budou padat z auta. Žádný kaluže pod autem. To je opruz.
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Podlaha do garáže ?

Příspěvek od Storm »

Jak už zde bylo hodněkrát psáno, tak dlažba se dává běžně a vydrží, jen je potřeba zvolit dostatečnou tloušťku. My dáváme na bytovky do garáží jen litý beton s uzavíracím nátěrem, konkrétně Basf Mastertop 1110. Tím nátěrem pak natřou i sokl.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“