Auto ESA ?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Dandi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW-club.cz

Auto ESA ?

Příspěvek od Dandi »

Zajímal by mě váš osobní názor na tento autobazar a co si myslíte o fungování tohoto autobazaru.
Pokud je něco opravdu špatně, nebo naopak dobře a jak si podle vás stojí oproti konkurenci, díky za váš názor.
Samozřejmě ještě lépe pokud máte vlastní zkušenosti!
TodayTomorrowLexus

Uživatelský avatar
Nelluska
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 20.09.2010 09:39
Bydliště: Ratíškovice

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od Nelluska »

Asi před dvěma měsíci jsme z Auto ESA dovezli s jedním zákazníkem Octávku. Když jsme tam přijeli, bylo na výběr asi z deseti dieselových jedničkových Octávek do 120 tisíc korun. Osm bylo suverénně bouraných na předek, devátá na zadek, pouze jedna jediná vypadala fakt pěkně (tu jsme nakonec i dovezli). Výhodou je, že se dá s autem najet na rampu a podívat se, jak je na tom zespodu, technik auto projede nejprve sám, pak ho půjčí zákazníkovi. Samozřejmě jsou tam všichni milí, ochotní, sepíšou smlouvu, během chvilky vyřídí úvěr atd. Co se mi nelíbilo, tak že všude jsou velké cedule o možnosti vrátit auto do deseti dní. Jenže už se nikde nepíše, že auto nemůže být na úvěr, že se s ním nesmí ujet víc jak 500 km a další podmínky, na které člověk není upozorněn (ani když jsme se přímo ptali prodejce na place). Taky si dávat pozor na auta, která jsou v kategorii N1, jelikož je tam počet míst často snížen nevratně na čtyři, dokud však člověk nevidí velký techničák, tak to nezjistí, jelikož přepážky jsou vymontované. Vo se mi naopak líbilo, tak že se prodejce nesnažil balamutit a vykládat pohádky o původu, kilometrech, opravách apod.
VW Passat B5, 1.9 TDi (3x), Toyota Corolla 1.6 16V, Peugeot 106, Peugeot 206 1.1i

Poslední dobou mám pocit, že je to kolem mě samý idiot. Buď to tak opravdu je, a nebo jsem divná já.

Uživatelský avatar
Dandi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW-club.cz

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od Dandi »

Takhle nějak jsem si to představoval, dík.
Firma se tváří jakože je všechno ok a to co nabízí jinde nedostanete, ale asi si to chce vždycky všechno pořádně zjistit, co a jak je ve skutečnosti. Myslím si že by bylo mnohem lepší kdyby o všem mluvily otevřeně a nesnažíly se všechno nějak okecat.
TodayTomorrowLexus

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od golfer66 »

kámoš přes ně dotáhl fabia 1.2 htp a takly plno oprav za sebou nejake veci v čudu ale všechno krásně vypsaný co je v haji a tak byl se stavem vozu 100'% obeznamen dal do kupy to co mu rekli ze je spatne a ani nic dalsiho nebylo objeveno a jezdi vesele uz celkem dlouho bez zavad a spokojenej ....prijde mi ze jsou malinko drazsi ale jsou solidni ....presne km netajej zavady bouracky nic vse mu tam rekli co bylo bourany jak to bylo opraveny kde vsechno ....takze podle me dobra volba pres ne .... kez by byli vsichni aspon takovy jako esa i par znamejch ma auta od nich podle podlozek spz reklamy to poznam vedle v ulici lidi a tak a vsichni s tim furt v phoode jezdej
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od napster »

kamarad tam kupoval mondeo rv 2002 motor diesel tusim TDCI a 3roky ho mel a bez problemu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od cheetah »

Tak moje zkušenost tam je asi taková. Koupil jsem tam už 2 svoje auta a co jsem zatím zjistil. Golf IV, Octavia Combi 2.
plusy - vzhledem k velkému výběru aut se tam nechá opravdu najít pěknej kousek, ale taky hodně sraček, prodejci jsou vstřícní, dá se říci o autech vědí docela dost, nesnaží se tě do něčeho tlačit, když řekneš, že si to chceš projít sám a až něco vybereš, že přijdeš, nechaj tě bejt a nikdo ti neleze za zadkem, když chceš poradit, není problém nasměrují tě k autu, případně něco nabídnou. Dobrá auta jdou rozeznat hned podle ceny (např. 5 stejných oktávek v rozmězí 90-130 tKč). Při bližší prohlídce přijdeš na to, kde je rozdíl. Chceš se svízt není problém, chceš na zvedák, většinou musíš počkat, protože maj frmol, ale taky není problém. Vlastní mechanik není problém, cestu do nedalekého autorizáku jsem nezkoušel. Loni byla výborná akce na "auto za půlku", kam nakonec byly zařazený i lepší auta, jediná vada byl nesmyslně nastavený úvěr, z kterého se údajně nedá vyvázat a tu slevu bys jim celou zaplatil (třeba auto za 130 tKč na splátky 10% akontace a splátky 5 tisíc/měsíčně na 5 let) , ale kolega tam na tuhle akci koupil a hned přeúvěroval, sice s kecama a zaplatil nějakou pokutu, ale koupil Octavii II Combi r.v. 2007 s 170 tkm, v naftě, po leasingu, se serviskou (sedělo, sami jsme to ověřovali), původ ČR, za 125tKč. - uměle navýšená cena z 225 na 250 tKč (na letáku v autě přepsaná cena), aby sleva byla 50%. S pokutou za splacení úvěru ho nakonec vyšla na 150tKč.

minusy - domluva o slevě na ceně nula, prodejce to vůbec neřeší, je tam rádoby chytrej vedoucí směny s kterým není žádná domluva, slevové akce nefungují - sleva na úvěr nula, sleva za rezervaci nula, sleva za protiúčet nula, gumy zdarma h***o, prostě nic. Jinak jako všichni se holedbaj tím, že klient na prvním místě, ale ve výsledku prd. Jo a nedaj ti do ruky originál TP, jen kopii co je v autě, že maj všechno v trezoru na centrále a nejde tam chodit jak do houslí. Jo zlevněná cena na autě je při úvěru 20% akontace, 5 let splátek, jinak nejde nastavit a je dost nevýhodný, takže jakýkoliv jiný produkt, případně platba hotově je za tu vyšší cenu)

Za mě celkem kladné hodnocení, nechá se tam vybrat fajn auto, nikdo tě do ničeho nenutí, prodejci významně nelžou, jako chválí vše, ale mimo dohled ti sami řeknou, že tohle auto je slabší, že o 10 aut vedle je podobnej kočár dražší o 10 tisíc, ale v mnohem lepším stavu. akorát je třeba v modrý barvě, která moc nefrčí, nebo to nemá výhřev seslí, atd. Jinak určitě budou i negativní informace, ale už jen objem aut co tam prodaj a lidi co jsou schopný bez prohlídky jen tak koupit je to prostě jasný. U nás je bazar, kde za poslední rok prodal tak 2 až 5 aut, oni prodaj tak 20-30 denně možná víc.

Uživatelský avatar
Dandi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW-club.cz

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od Dandi »

Zcela upřímě, opět mi odebrali řidičské oprávnění (prosím bez komentářů) :) , tak jsem byl nucen změnit zaměstnání a nabídla se možnost práce v Auto ESA, tak mě teď zajímalo, jakej názor na tuhle společnost má moje oklolí a popravdě čekal jsem spíše horší komentáře, typu nikdy víc, hlavně protože když se chcete někde něco dočíst, tak je to spíš v tomto formátu, ale zas na druhou stranu, když se tam prodá 50aut denně, což je tak 8tis. ročně tak se zákonitě musí najít někdo kdo bude mít prostě smůlu na "dobrou" koupi. V každém případě, když se ohlídnu do minulosti, tak jsem vždycky řikal, že s autobazarem nechci nikdy nic mít společného. Už jen prot že když jsem kupoval audinu, tak byla o 150tis.km stočená, mraky skrytých závad a pak co jsem jí zbořil, tak se zjistilo, že byla i řezaná střecha :D
TodayTomorrowLexus

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od Jarda S. »

Dandi ono spokojení zákazníci moc vidět nejsou protože nemaji potřebu bazar typu ESA AAA apod. vychvalovat ale nespokojený už tu potřebu maji
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od golfer66 »

to je taky svatá pravda málo kdo spokojenej pak vyhledává dálo ten bazar nebo něco aby ho vychválil kdežto ty co mají smulu nebo naletí tak vyhledávají a další lidi odrazují takže nikdo už nevidí těch x spokojených vůči xxx nespokojených
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od JaSk »

Dodávky od nich a naprosto v pohodě na to, co to je. Odešlo tam pár věcí, ale na to, že je to Opel Vivaro to jde :D
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

RUSLAN77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.04.2013 22:36
Bydliště: Prague

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od RUSLAN77 »

Zalezi co kupujes. Kdyz to proveris a vse je v pohode, mas stesti, je potreba to ale proverit.
Ochtaviafbenzinu

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od roti »

taky to nechapu, pac v ackach i esu je pokazdy plno! Takze auto se tam kupujou.

Kazdopadne nic nezmeni na tom, ze tam prodavaji nalestene pelechy. Hlavne aby se to lesklo, protoze cistota auto prodava. Ja ale nesnasim ty jejich cerne natreny pneumatiky, mastny kozeny sedacky atd...
A co me nejvic sere, tak je zpusob jizdy prodejcu potazmo i zakazniku... Byl jsem se podivat v Esu na jednu 330d za 340tkc, udajne v poznamce v systemu stalo "pecka stav". Servis jen v Inveltu, km souhlasily, vse se zdalo byt ok. Ale pecka stav to nebyl, bylo potreba do auta investovat min. 30-40tkc aby to bylo ok. Jinak motor i autom.prevodovka ok. Kdyby to byl pecka stav, tak auto vykoupi Invelt...
Nicmene uz me nasralo to, kdyz mladej prodejce jeste po arealu daval kickdown a kdyz vyjel z brany, tak plnej a uz sel do omezovace (se studenym motorem si hlavu nelamal). Nebo v ackach s S5 jel se studenym motorem snad 180. Takhle to kazdej udela 2x za den a po mesici je radost si auto koupi...
Nakonec jsem si dojel pro auto do Nemecka a jsem spokojenej.

Jen me srali s vratnou zalohou. Nechapu proc me 30min premlouvali, abych tam zaplatil vratnou zalohu 3000,- Dokonce mi volali i za 30min po odjezdu z esa a nabidli mi, ze tu zalohu nekdo z jejich zamestnancu vyzvene na D5 u Berouna (kde uz jsem za tu dobu byl).

Takze za me asi neee...
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od philiph »

Ja tam byl na podzim s 300tacama v kapse ze si koupim auto. Pres net jsem mel vyhlidnuty kary (sciroco 1.4, g5 r32, focus st, bmw z4, a 330d). Jelikoz je mi jen 22 tak na me cumeli zkrz prsty vsichni tam. Abych si mohl kazdy auto projet musel jsem u kazdyho podepsat smlouvu o slozeni zalohy a ruzny picoviny. Z max par hodin v bazaru se stal cely den v bazaru kde jsem prevazne sedel na gauci v kancelari a cekal nez se mi nekdo uraci donyst papiry na podepsani abych si ty auta mohl projet a pak s nejakym odjet. Prehazovali si me tam jak horkej brambor az se mi nakonec zacal venovat nejakej traged kterej o autech nemel ani paru. Pri jizde v r32 mi nadal proc vypinam esp a davam tomu takovej kotel kdyz je studeny turbo. Jkmile jsem vylezl z posledniho auta ukazal jsem jim cash co jsem na auto mel a sel pryc. Pak se me snazili jeste zastavit a poslali i vedouciho ale byl jsem tak znechucenej celym dnem vysedavani v kanclu ze fakt nebyla nalada.
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od roti »

jojo nejlepsi je Nemecko, tam ti daj do ruky klice od auta, cerveny cisla a projizdej. Ja jednou sam ujel snad 80km a to i po dalnici... Tomu rikam zkusebni jizda!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Tychon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.04.2015 14:15

Re: Auto ESA ?

Příspěvek od Tychon »

Co jsem viděl tak velké procento aut co tam mají je určitě bouraných. O stavu tachometrů u aut co udávají 125000km radši ani nechci mluvit. Známej tam pracoval mi říkal že by tam auto nekoupil. A to jsem jim teď chtěl dát šanci....

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“