Izolace - podkrovi

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

Tak jsem mel navstevu a cekam ,jakou spoctou cenu.... :wink: Podle toho to rozlousknu :idea:

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od philiph »

Vecernicek:

jak psal storm, existuje vzorecek podle kterýho spočítáš kolik je potřeba izolace. Zaláží tam na tom součinitelu prostupu tepla jednotlivých materiálů od vnitřní nátěr po vnější fasádu/střechu. Ale to by ti měli samozřejmě udělat ti kteří přijdou na obhlídku. A je ještě lepší mít někoho, kdo ti to spočítá jakože vedle, kdyby tě chtěli natáhnout a neřekli že ptřebuješ 25cm tlustou vrstvu, když by ti stačila třeba 15 cm vrstva. Tak to bylo u nás loni když jsme zateplovali střechu. Přišli lidi obhlídli to udělali nabídku a napsali že je potřeba 26cm vrstva a ocenili si to včetně okování a plechařiny a okapů na 120 tisíc. Když jsem to dal ve škole na přepočítání cvičícímu tak mu vyšlo 18cm vrstva. Takže nakonec jsme ušetřili 30 tisíc na materiálu té vlny.
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od Vecernicek »

myslím že 24cm je minimum pro naše klimatické podmínky.

nemyslel jsi TOTO ? :drinks:

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od steve »

patper píše:Tak jsem mel navstevu a cekam ,jakou spoctou cenu.... :wink: Podle toho to rozlousknu :idea:
A koho jsi tam měl :wink:, až budeš vědet cenu tak mě dej vedet, udělam ti lepši , mam tam známého u Liko, ja jsem před 14dněma zateploval stříkanou cely strop na novostavbě a super, cena je sice vyšši ale za 3 až 5let se to vrati na topeni, nepoušti se do toho Kuny a je to něco uplně jineho :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Kei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.09.2013 17:31

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od Kei »

Tuto formu izolace - stříkanou PUR pěnu, pokud vůbec doporučit, tak jen do míst, kde je nemožné instalovat klasické vaty. Lákavá je rychlá aplikace. Ale to je tak všechno. Je to nesmyslně drahé, tloušťka nedostatečná a pokud za 5 let budete dělat stavební úpravu...
Z pohledu životnosti - pokud na tu PUR pěnu půjde UV záření (třeba výlez na střechu), tak nastane degradace do 10 let se to drolí, drolí a drolí. Kromě nebezpečného jemného prachu to už neizoluje. Máte např. za pěněné rámy oken? A nestihli jste to do cca roku zakrýt? A zkusili jste, jak se to chová? Tak to je chování PUR pěny...

Pokud chcete tepelnou izolaci s dlouho garantovanými parametry - čedičová vata.
Ale i s klasickou vatou nešlápnete vedle.

Volbu druhu tepelné izolace tedy volit podle místa, kam se aplikuje.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

Kei píše: tloušťka nedostatečná
:?: tomu mam rozumet jak :?: :?: :?:
Kei píše: Z pohledu životnosti - pokud na tu PUR pěnu půjde UV záření
Tak to je snad jasne, ale i na to se dela PUR....

....no,ja cekam na kalkulaci a uvidime :wink:

Zatim je to tak,ze kdo nema ,tak pomlouva a kdo ma, vychvaluje = klasika :idea:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

steve píše: A koho jsi tam měl :wink:,
Jj,dam vedet :wink:

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od steve »

tak samozřejmě pokud je to do střechy nebo na přikrytou fasádu tak na to UV nejde! jinak ja daval 20cm a je to jak když davaš jednou tolik vaty, ale samozřejmě zaleží co od toho čekaš :wink: vyhoda je dokonale zatepleni bez nějakych mezer,vata seseda a už na prvním baraku co jsem stavěl jsem ji daval a už bych ji nedal, kdyby jste viděli co ta kuna s tim udělá :roll: , smrad,všude samy ořechy, zbytky prostě bordel, v momentě kdy se tim tam dostane a že je hodně šikovna a prokouše ti klidně roh zdi nebo podbiti tak je to na zastřeleni :? pak již pomuže jen Tygři h***o :laugh:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Kei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.09.2013 17:31

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od Kei »

Já čerpám informace od člověka, co dělá střechy 20 let a posledních 5 let předělává izolace stříkané PUR, protože ta firma, co to nastříkala, se k tomu nezná.

Předělával jsem balkon/výklenek a chtěl jsem stříkanou venkovní PUR pěnu, aby podlaha balkonu byla tepelně izolovaná (je zároveň stropem výklenku). A stříkaný PUR jsem chtěl proto, aby se to dokonale přilepilo k podkladu a nezatékalo. Když jsem viděl fotky, co pořídil při opravách stříkaných PUR střech, tak jsem komunikaci s firmou na PUR ukončil.

Určitě, když je to nové a nastříkané, tak super. Ta technologie je hezká. Ale cena na cm izolace nesmyslně velká. Mají dělat pak finální nátěr UV stabilní složkou, která má zabránit degradaci.

Na druhou stranu - já to neplatím, tak si podkroví zaizoluj, čím chceš. .-)
Pokud jdeš po max. teplotním odporu, tak jdi do vakuové izolace - jsou to desky vyrobené v přesně def. rozměru.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

A co to bylo za firmu? Co kamarad predelava? Co je spatne? Kde je foto?

Jako tech vyrobcu je spousta...

Jinak stale nechapu hlasku -" tloušťka nedostatečná " :?: :?: :?:

P.S. ja videl jak po par letech vypada vata a podobna izolace :!:

Kei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.09.2013 17:31

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od Kei »

máš SZ

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od Storm »

Jak jsem psal, všechno má svoje výhodu a nevýhody. Obecná tl. zateplení se nedá říct jen tak. Záleží na typu konstrukce, podle toho jsou předepsané hodnoty na součinitel prostupu tepla. Nejpřísnější je na tl. izolace střecha, protože je ochlazovaná z více stran. Norma dává nějaký rozptyl, ve kterém se člověk musí držet, ale to neznamená, že tam té izolace nedám víc, budu mít menší ztráty a tím budu platit za rok míň za energie. To si musí každý spočítat, jak moc je to rentabilní.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

:idea: Zitra to prijedou striknout....

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od steve »

patper píše::idea: Zitra to prijedou striknout....
A kdo nakonec :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace - podkrovi

Příspěvek od patper »

"Chytra pena"

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“