stěhování z bytu do baráku

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Rapiďák »

Zdar lidi,
v brzké budoucnosti chci řešit tenhle logistický oříšek. Chci koupit barák, ale bydlím v bytě a do koupě baráku musím někde bydlet, takže byt můžu prodat až po koupi domu. Barák budu muset řešit nějakou hypotékou nebo úvěrem, nějaké peníze mám v hotovosti něco na stavebku. Řešil někdo podobnou situaci? Když si uvědomím jaké starosti byly s koupí bytu, a teď budou dvojnasobné, tak je mi z toho blbě už teď.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Jarda S. »

jdi do toho, bydlet ve svým je bydlet ve svým ...
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Rapiďák »

No to jsem zrovna nechtěl slyšet :roll: o tom jsem víceméně již rozhodnut několik let. Mimochodem byt je taky můj takže "ve svém" bydlím :wink:
Zajimá mě zkušenost někoho kdo tímhle prošel.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Vecernicek »

jednou o tom napíšu knížku. Pokud budeš trošičku soudnej tak vůbec nebudeš přemýšlet nad nějakým půjčováním peněz, protože se tím akorát okradeš. Normální je že nabídneš byt s tím že bude volnej třeba až za měsíc po převodu peněz. Mezitím si zablokuješ v realitce přes právníka nemovitost předkupním právem s tím že tvoje nemovitost bude cca 3měsíce třeba zablokovaná a bude tvoje jakmile dorazí peníze na účet právníka. Když během těch tří měsíců najdeš borca co koupí ten byt, řekneš mu že po zaplacení tam budeš ještě měsíc bydlet, že to je prostě podmínka, většinou kupec příjme protože mu nic jiného nezbývá, takže transfer peněz bude kupec > právník na prodej bytu > právník na koupi domu > prodejce domu. A máš měsíc na to aby ses přestěhoval. vycházím ze zkušeností rodičů bejvalky.

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od sphinxx »

Rapiďák píše:Zdar lidi,
v brzké budoucnosti chci řešit tenhle logistický oříšek. Chci koupit barák, ale bydlím v bytě a do koupě baráku musím někde bydlet, takže byt můžu prodat až po koupi domu. Barák budu muset řešit nějakou hypotékou nebo úvěrem, nějaké peníze mám v hotovosti něco na stavebku. Řešil někdo podobnou situaci? Když si uvědomím jaké starosti byly s koupí bytu, a teď budou dvojnasobné, tak je mi z toho blbě už teď.
Řešil jsem podobné, byl jsem ale v nájmu, ale paní od které jsem kupoval to udělala takto.

Na realitce si našla byt, poté nahodila svůj dům na prodej - ozval jsem se, vyřešil jsem si hypotéku, podepsal smlouvu, zaplatil zálohu. Realitka zajistila zbytek, přepisy, právní servis, atd. Je pravda, že si za to všechno vzala peníze, ale osobně toto řešit, tak bez realitky bych to nedělal..
:zzz:

Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Rapiďák »

Večerníčku kdyby vše bylo tak jak popisuješ tak je to pohoda. Realita je bohužel jiná. Kupec bytu těžko bude mít celou částku připravenou v hotovosti, já bohužel taky nedám dohromady celou částku na barák, tohle vše se dokáže protáhnout na pěkně dlouhou dobu. Prostě už jen představa toho všeho kolem ve mě budí naprostou hrůzu :D
Ale díky za vzkazy a rady:-)

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od philiph »

a proc prodavas byt? pokud mas dost penez a byt je tvuj proc nenajit najemnika kterej ti pokryje hypoteku/uver na barak? pokud mas i stalou praci tak s hypotekou by problem byt nemel rucit muzes bytem. najemny z bytu se pocita jako pasivni prijem a je zapocitan pri vyrizovani vyse hypoteky.

samozrejme tohle vsechno jde jen pokud ti opravdu nechybi dejme tomu vic nez 2/3 hotovosti na ten barak. pak bys hypoteku myslim nedostal. ale pokud mas manzelku s druhyh stalym prijmem tak snad i tak by to slo.
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od jets »

my prodali byt s tím že se vystěhujeme do 2 měsíců a za ty peníze jsme dodělali dům, je to normální,....
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Vecernicek »

názor člověka s hypotékou:

za 6 let jsem zaplatil 400.000,-Kč... z dluhu se mi odečetlo 100.000,-kč.... tolik asi k hypotékám... a s překlenovacími úvěry je to stejně.

voloda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 30.05.2010 13:51

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od voloda »

a to jsi to večerníčku nevěděl dopředu??

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od Vecernicek »

to nejsou moje slova....

Ale každej ti přece řekne že se nejprve platí úroky a poté začneš splácet dluh. Ale to není pravda. Víš jsem nenapravitelný optimista a myslel jsem si že překlenovací úvěr ti má pomoct s bydlením. Ale piču, je to jen jedna z mnoha dluhových pastí...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od FError »

asi bch to tkoušel řešit jako Philiph... jen opatrně při vybírání nájemníka
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od philiph »

hypoteka je past jen pokud uz nemate neco vlastniho cim muzete rucit. pokud jdete z niceho je to samozrejme narocny a dost casto to konci osobnim bankrotem, vetsinou naprosto cele rodiny vcetne rucitelu. ale pokud uz nejaky majetek vlastnite tak si muzete dovolit to co jsem psal. pronajmout nemovitost a z toho pasivniho prijmu (najemneho) pokryjete drtivou vetsinu sve vlastni hypoteky. kdyz to reknu polopate tak na vase bydleni vydelava nekdo jiny.
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
SiM
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 09.05.2008 10:27
Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování z bytu do baráku

Příspěvek od SiM »

Podobné už mě potkalo, ale měl jsem to takhle: svůj byt, kterej jsem ještě splácel jsem pronajímal, takže pasivní příjem - nám už velikostí stejně nestačil (potomek na cestě a prachy a vidina nového bydlení nikde), takže jsme do koupi (další hypo na krku) domu pořešili naší situaci několika měsíčním pobytem u tchána (klika v rodině-jasně že to nemusí být všude). Na vyhlídnutý dům jsme ke dvou platům museli přidat (přiznat!!) onen pasivní příjem do DPFO aby to příjmově bylo ok. Po nastěhování do domu jsem byt ještě pronajímal do konce smlouvy a pak jsem ho prodal tím stylem, že kupující za mě doplatil ještě několik Palackých, aby to banka pustila ze zástavy....a pak už klasika...
Škoda 105L (1977) "Bobina" R.I.P.
_Vw Golf II 1.3 NZ 5q (1991) "Red Dwarf" R.I.P.
__BMW e46 320d Touring (2001FL) "Milenka"
___Vw Caddy II 1.9 AYQ (2001) "Lída"

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“