Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Makita
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.04.2014 17:44

Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Makita »

Zdravím, chci se vás zeptat, co říkáte na tyto 2 inzeráty Passata.

Dal jsem si za cíl hledat auto po 1 majiteli, natočeno cca 120 tis (max 150 tis) km, servisní kniha a koupeno v ČR. Myslím si, že to jsou slušné kritéria u kterých snad minimalizuji rizitko nějakých tureckých stočených dovozů apod.

Nejsem ale od floku, v autech se moc nevyznám, takže doufám, že mě tu neukamenujete, když přijde někdo, kdo chce poradit. :wink:
Snad jsem i v dobré sekci.

Takže jedná se o tyto Passaty:

1) Combi 1.9, 210 000 Kč

Kód: Vybrat vše

http://jdem.cz/bapqj2
2) Sedan 2.0, 220 000 Kč

Kód: Vybrat vše

http://jdem.cz/bapqm6
Osobně se mi to zdá, jako dobrá koupě a nenašel jsem nic, co by mě odradilo ani u jednoho.

Díky moc.
Budu rád za každou pomoc, přeci jen se nejedá o nákup za pár stovek.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Vecernicek »

To je reklama nebo hlášku "kritéria u kterých snad minimalizuji rizitko nějakých tureckých stočených dovozů" a km do 150tis. u několik let starých aut myslíš vážně?

Makita
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.04.2014 17:44

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Makita »

Žádná reklama to není a nevím, co je na té (jak říkáš) hlášce divného. Nechci koupit auto se stočenými kilometry. Při 150 000 tis a 7 let starém autě mi to vychází na cca 22 tisíc ročně. Není to žádný roční extrémní nájezd, ale že by to bylo rovnou stočené bych taky neodsuzoval.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Storm »

Podle fotek toho moc nepoznáš, chce to vidět a pak dělat nějaké závěry. Auto jsem tam kupoval a popis po pečlivém majiteli rozhodně neodpovídal realitě. K ceně si připočti asi 2500Kč, což jsou jejich poplatky za prověření a všelijaké další služby. Plus si vem s sebou svoji povinnou výbavu nebo si budeš muset koupit tu jejich za 500Kč, pokud nechceš odjet s autem bez povinné výbavy.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Bastard »

Těm kilometrům doufám nechceš věřit... Už jenom AAA je diagnóza sama pro sebe... Určitě bych je před koupí opravdu důkladně prověřil, protože už jenom to opotřebení sedaček u toho 2.0 mi přijde na takový nájezd dost velké...

Uživatelský avatar
golfplus 75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.06.2013 18:54
Bydliště: stredocech

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od golfplus 75 »

AAA to jako fakt :fool: ? honem od toho pryč :cry2:
GOLF PLUS 1.9 TDI r.v 2006 ( BLS )
DPF off, EGR off,CHIP - http://motorpower.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Vecernicek »

sorry, tvůj první příspěvek, a hnedka dva odkazy na áčka, to prostě zavánělo reklamou.

Všichni chcou auto do 150 000 tisíc km, proto jsou všechny auta stočený na 150 000km...

lidí se podívají na stav tachometru a jsou spokojený, stejně jak ta bába co si koupila superba s najetejma 450 000km a na tachecu bylo 140 000km. a stav neřeší, jestli to bylo bouraný... cebia ani serviska nic neřeší všechno se dneska falšuje. Ani nevíš jestli to třeba není čorka, musel bys s tím za někým kdo ti přečte plovoucí kód. Cebia má možná smysl jen u aut který jsou označený mikroečkami DOT.

Je pravda, co píše bastard, že ten interier u toho druhýho auta... pokud mohu soudit podlé svýho auta, má nalítáno 300 000 +

doporučení je ohlídnise po nějakým inzerátu přímo od nějaké konkrétní osoby... ale áčka fakt ne... nebo se poptej známejch ať ti někdo zkušenější dotáhne auto z ciziny. sice bude mít taky stočený km, ale třeba jen o 50 000 ale bude o to auto staraný a v lepším stavu.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od BigBang »

Bastard píše:Těm kilometrům doufám nechceš věřit... Už jenom AAA je diagnóza sama pro sebe... Určitě bych je před koupí opravdu důkladně prověřil, protože už jenom to opotřebení sedaček u toho 2.0 mi přijde na takový nájezd dost velké...
možná tak, kdyby s tím jezdil pizzaguy, kterej by vystupoval každý 2 kilometry :D

je sice hezký mít na tacho maximálně šestimístný číslo začínající jedničkou, ale to by to nesměl bejt passat víc jak 4 roky starej... 7 let a 120t km bych ještě tak nějak bral u Pola popř. Golfu
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Dymák »

Vecernicek píše:sorry, tvůj první příspěvek, a hnedka dva odkazy na áčka, to prostě zavánělo reklamou.

Všichni chcou auto do 150 000 tisíc km, proto jsou všechny auta stočený na 150 000km...

lidí se podívají na stav tachometru a jsou spokojený, stejně jak ta bába co si koupila superba s najetejma 450 000km a na tachecu bylo 140 000km. a stav neřeší, jestli to bylo bouraný...
100% souhlasím a to se mi u tebe stalo snad poprvé :laugh: :laugh:
jinak cebia je k ničemu - info o stavu tacho získává z STK, kde si je můžeš zjistit sám taky...
dále opotřebení sedel a volantu - to je úplně individuální a nedá se podle toho soudit - stačí mít agresivní pot, nebo prsten na prstě a koženej volant zničíš za 80Tkm. Sedla to samý - hubenej řidič ty boky skoro neošoupe, zatímco plnoštíhlej je zrasí za 2 roky a ještě zlomí kraj...

navíc hrozí, že rány typu EGR, vstřiky, FAP, atd. čekaj právě na novýho majitele... já bych radši vzal auto s 250Tkm, kde už jsou tyhle věci udělaný

a na konec: pokud výloženě netrváš na VW, tak si vyber radši superba (už jen kvuli tý stupidní ruční brzdě)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Vecernicek »

cebia má u systému DOT vlastní databázi najetých km a jednou ročně hlásíš počet najetých KM. takže Když máš takový auto a stočíš ho, tak na stk ti na to kašlou, ale cebia ti klidně řekne že před rokem to auto mělo 500 000km... otázkou zůstává jestli má někdo přístup k datábazi aby ji "upravil" taky...

Uživatelský avatar
Pipa95
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 18.08.2012 22:35
Bydliště: Morava

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Pipa95 »

Já bych se vykašlal na zjištovat na to kolik má auto kilometrů. To je hrozná nemoc čechů. :-/ Radši bych si nechal dotáhnout, nebo sám dotáhl auto ve slušném stavu z Německa, kde mají auta sice více kilometrů, ale většinou dálniční kilometry, což je zásadní rozdíl proti autům z Česka. Vybíral bych spíš podle stavu.
EX: GIV TDI Highline S764, 149ps, 315nm by TDIFUN ...
NOW: BMW E92 335i MT, M4 370mm brakes, KW V3 suspension, VRSF inlets, Wagner downpipes + IC ... 400+hp club

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Bastard »

No dokud na počet najetých km budou hledět i pojišťovny při naceňování pojistné částky, tak se to zjišťování vyplatí... Navíc pokud uvádí servisní knížku, tak zjistit si historii u importéra je to nejjednodušší...

Ondis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.10.2010 20:58

Re: Inzeráty dvou Passatů (zhodnocení)

Příspěvek od Ondis »

Dal jsem si za cíl hledat auto po 1 majiteli, Stočeno cca o 120 tis (max 150 tis) km, servisní kniha a koupeno v ČR. :rofl:

Né a teď vážně :) Tyhle passaty s tak malým nájezdem ? 2 roky starý mají 100k KM....hledej jinde...

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“