Prosím o radu ohledně passata

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
honzaera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2012 02:36

Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od honzaera »

http://www.autohvezdy.cz/volkswagen-pas ... idla-23378" onclick="window.open(this.href);return false;

Nezná ho někdo z Olomouce?
Bude to můj první passat a nemám šajnu čemu se vyvarovat.
Prej je v dobrém stavu.
Motor a čtyrkola jsou v tomto autě o.k.?
Nekazí se nějak moc?
Chcu něco splehlivého.
Za každou radu budu rád.
Děkuju Honza

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od majrek001 »

2.0 TDI BMP 8v se řadí mezi ty spolehlivější dle vinka je to asi modelový rok 2007...

já osobně bych u takové to auto co už umí ledacos a ledacos se dá dokódovat preferoval dešťový a světelný senzor přeci jen ovládají několik funkcí, ale dají se dodělat po výměně skla

je potřeba ho důkladně projet diagnostikou. vyzkoušel funkci el. ruční brzdy (odst odcházeli tlačítka a i el. třmeny) a důkladně projeť zaměr se i jestli nehučí kardan na Haldexu jestli spína - vezmi sebou hodně dobré automechanika co umi i s diagnostikou, vzhldově nevypadá zle, ale fotky hodně skryjí.

dost pozitivní že je hotová spojka + rozvody takže nebudeš mít tolik investic - ale stejně bych si to nechal proklepnout ve VW dle vinka alespoň kolik to mělo najeto a co se na to dělalo - občas bývají i ochotní a řeknou ti to

za ty prachy docela ujde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

honzaera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2012 02:36

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od honzaera »

Takže co se týká motoru je vše o.k.?
Není to žádný co se moc kazí?
Autům nerozumím,ale chcu něco spolehlivého na vození děcek do školy.
Díky

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od PlusOne »

Na vození děcek do školy potřebuješ naftového rodinného kombíka? Nestačila by třeba nějaká malá benzínová nákupní taška?

Pokud prostě toužíš po naftovém Passatu, musíš k tomu hlavně přistupovat pragmaticky - je to osm let stará šunka, která má najeto čtvrt mega (za předpokladu, že ty kilometry jsou reálné, což zrovna u tohohle bazaru je sporadické), a je přecpaná elektronikou. Posrat se teda může prakticky cokoliv kdykoliv. Dělat si iluze, že koupím ojeté auto, které bude dlouhodobě bez větších investic, je utopie.

Vezmi si sebou někoho, kdo VW rozumí, ideálně s diagnostikou, pokud nikoho takového neznáš, zajdi do VW v Olomouci, a nabídni některému technikovi litr, když vezme diag a půjde se s tebou na to auto po práci podívat.

Ke studiu doporučuju 3C sekci: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=131" onclick="window.open(this.href);return false; podívej se, kdo tam má auto s tímhle motorem, případně jaké opravy na něm dělal, a na co tohle auto nejvíc trpí.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

honzaera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2012 02:36

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od honzaera »

Tak vozím děcka do školy a jezdíme sem tam Zlín Prágl na návštěvu k rodině.
Někdy Slovensko,takže většinou krátké trasy po Zlíně a někdy dlouhé.
Ten bazar má nějaké blbé jméno?
Budu rád za každé info,nechcu se spálit.
Proto zjištuju vše kde můžu.
Jinak hledám vozítko od 2002 do 200000kč,pokud možno spolehlivé,tak kdyby někdo o něčem věděl,budu rád.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od Tomášek »

Pocitej ze rozhodne musis hned k sharikovi na vyvazovaky a pravdepodobne ti driv nebo pozdeji odejdou motorky park brzdy.. Dohromady kolem 10tis investice.. Plus jak pisou kluci, tri pr**le ele kokotin.. Mam bmp 2 mesice a zacinam ho nenavidet :D

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od marcus86 »

Pokud chces spolehlive auto, tak si nekupuj passata :D

Mám 2 roky passata BKP 11/2007.

- nové vstřiky (garančka vw)
- setrvák
- nové turbo (tento měsíc) - sem tam mi spadlo do nouzáku, tak jsem ho vyměnil
- opravy servopohonů klimatizace
- oprava olejového čerpadla (musel jsem měnit i vnitřek - oprava 8.000 CZK)

- teď čekám volnoběžku alternátoru
- podávací čerpadlo v nádrži
- ruční brzda
- atd.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od roti »

Ja mam uz 2. Superba II a v podstate do servisu jezdim jen na olej a filtry. To auto se snad nesere. O Passatech jsem slysel jen spatny zpravy...
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

alda80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2014 10:23

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od alda80 »

Zdravím :) hledám radu o koupi passata. Kamarád mi nabízí passat combi pdtdi 1.9 diesel,rok v. 2002,najeto cca 212000km,nově udělané rozvody,filtry,olej,ramena na nápravě,tlumiče, za 40 - 50 tis kč.Ale když jsem to říkal mechanikovi od nás z firmy,tak mi řekl super,ale když jsem mu řekl,že je to motor "pd" ,tak mi řekl,že mám od toho dát ruce pryč,že to jsou problémové motory,že prý tam odchází vačkové hřídele,vačky a že oprava by stála deseti tisíce.Navíc jsem četl na netu,že tyhle motory po ujetí 150 až 200 tis km dát auto pryč. Že to už pak bývají problémové motory.Kamarád mi řekl zase,že to jsou výborné motory.Tak nevím co si o tom mám myslet.Můžete mi prosím poradit,aby mi pak auto nestálo nepojízdné před barákem. Díky. Jestli můžu poprosit o zaslání rady na můj email:roseckyales1@email.cz Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak dvě věci :
- máme tady sekce, tak čti.
-ten mechanik je debil
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od Jarda S. »

u PD se to stává ale v počtu aut co s PD motorem jezdí je to mizivý procento kde se to stane :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od Mára_VR6 »

Stává se to těm, co s...ou na výměny a lejou tam s...ky :evil:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od PlusOne »

alda80 píše:Zdravím :) hledám radu o koupi passata. Kamarád mi nabízí passat combi pdtdi 1.9 diesel,rok v. 2002,najeto cca 212000km,nově udělané rozvody,filtry,olej,ramena na nápravě,tlumiče, za 40 - 50 tis kč.Ale když jsem to říkal mechanikovi od nás z firmy,tak mi řekl super,ale když jsem mu řekl,že je to motor "pd" ,tak mi řekl,že mám od toho dát ruce pryč,že to jsou problémové motory,že prý tam odchází vačkové hřídele,vačky a že oprava by stála deseti tisíce.Navíc jsem četl na netu,že tyhle motory po ujetí 150 až 200 tis km dát auto pryč. Že to už pak bývají problémové motory.Kamarád mi řekl zase,že to jsou výborné motory.Tak nevím co si o tom mám myslet.Můžete mi prosím poradit,aby mi pak auto nestálo nepojízdné před barákem. Díky. Jestli můžu poprosit o zaslání rady na můj email:roseckyales1@email.cz Ještě jednou díky

Jojo, proto má můj motor najeto 400.000, protože to je PD, a strašně se sere :D Poměnil jsem spoustu věcí okolo (předchozí majitel taky), pravda, ale na motor se, krom pravidelného servisu, zatím sáhnout nemuselo.
Bavíme se o 96kW verzi, doufám?
Jestli jsou ty km reálné, tak je to tak akorát zajeté auto, řekl bych....pokud je za rozumnou cenu, vůbec se toho neboj.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prosím o radu ohledně passata

Příspěvek od Jarda S. »

Mára_VR6 píše:Stává se to těm, co s...ou na výměny a lejou tam s...ky :evil:
ale to nemůžeš ovlivnit pokud kupuješ jetý auto :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“