Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Kwapo »

Zdravím, vzhledem k článku na Novinky.cz (http://www.novinky.cz/internet-a-pc/sof ... darmo.html" onclick="window.open(this.href);return false;) mne napadlo, udělat takovej malej průzkum, debatu o tom, kdo využívá jakou navigaci (externí klasika, origo vestavba ve voze, smartphone).

Vzhledem k tomu, že se v tomto oboru pohybuji a živí mě, tak by mne celkem zajímalo, kdo co a proč. :D

Tak se nebojte a podělte se o vaše zkušenosti a ideálně i odůvodnění, proč daný výrobce, model atp.

Díky :wink:

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Mishaw »

Já používám WAZE . Po Praze neocenitelná. Vyvede z kolony :) Je to i taková komunita. Jen je potřeba připojení k internetu na mobilu ;)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Kwapo »

Tak to bylo rychlý. Čekal jsem, že WAZE bude zmíněno později. Každopádně jo, taky jsem to testoval. Má to něco do sebe. Ale vzhledem k těm datům,bez kterých by to pochopitelně nešlo, použitelné jen u nás (většinou).

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kolega má v S4 Sygica a nemůže si ho vynachválit, prej jinou nechce.

Já mám cosik v TomTomu a nemůžu si to taky vynachválit.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Mára_VR6 »

Sygic
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od C3 »

hmm, taky se pochlubím..
jezdím po Praze a blízkém okolí třeba 10h v kuse a naučit se uličky prostě ani za pár let nejde :/, jsem línej a chudej a když už navi, tak ať je v mobilu (měním občas auta, občas to je rychlejší pěéšo) a s daty v sobě - ideálně zadarmiko..
v mobilech mi zůstaly jen dvě navigace:
Aponia - nová moderní navigace, ale postavená naprd, platforma je špatná a všechny navi obdobného typu jsou dobré jen ke smazání
TomTom - aplikaci jsem si stáhl zadarmo, mapy a "přepsat" metu ... je to prasárna, ale byla nouze :-)

Teď jsem ochotný za kvalitní navigaci do mobilu zaplatit, ale nic mi moc nevyhovuje a mobily se mi u "nových" navigací stíhají vybíjet rychleji, než nabíjet.... a to mi po pár hodinách může zavařit. Nepotřebuji nic, jen ulici kde jsem a kam chci jet, výjimečně i trasu a TomTom je pro mě naprosto dokonalý.
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od philiph »

ja navigaci jedine v mobilu. stridam auta tak at nemusim pokazde myslet na externi navigaci.

v nokii i htc jsem mel sygic. tedka s iphonem pouzivam google mapy/apple mapy/mapy od seznamu (jen pokud uz mi dosli data - je to offline mapa)
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Biblbrox »

Sygic jak v telefonech tak v tabletu a funguje supr. Zrovna včera mi to nabízelo aktualizaci map.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Kwapo »

philiph píše:ja navigaci jedine v mobilu. stridam auta tak at nemusim pokazde myslet na externi navigaci.

v nokii i htc jsem mel sygic. tedka s iphonem pouzivam google mapy/apple mapy/mapy od seznamu (jen pokud uz mi dosli data - je to offline mapa)

Mohu se jen zeptat proc v Nokii jsi mel Sygic? Nokia jiz dlouha leta dava navi zdarma.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Kwapo »

Nezkoušel nikdo z vás navigaci od Nokie? Případně Here Maps a Here Drive+?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Bastard »

Kwapo píše:
philiph píše:ja navigaci jedine v mobilu. stridam auta tak at nemusim pokazde myslet na externi navigaci.

v nokii i htc jsem mel sygic. tedka s iphonem pouzivam google mapy/apple mapy/mapy od seznamu (jen pokud uz mi dosli data - je to offline mapa)

Mohu se jen zeptat proc v Nokii jsi mel Sygic? Nokia jiz dlouha leta dava navi zdarma.
Pokud vím, tak Sygic pro Nokii byl jenom na Symbian a v té době byly nokia mapy v plenkách... A to nemluvím o navigaci.

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Tomikcek »

Kwapo píše:Nezkoušel nikdo z vás navigaci od Nokie? Případně Here Maps a Here Drive+?
Já měl nokii lumia 800 a ta navigace byla vcelku dobrá i když si někdy popletla čp ale pořád lepší než origo co mám teďka v Sony Xperia Z
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Kwapo »

Debata o mapovém podkladu v Nokia, ať již starých na Symbian (kde byla spíš chyba v navigačním sw než v mapách), nebo v novějších WP by byla na hodně dlouhé povídání.
Každopádně co se navi ve WP týká, pak je to hodně velký pokrok.

Ohledně těch ČP je nutné brát v úvahu to, že u nás, jak víme, jsou čísla popisná, orientační a evidenční.
Nokia (Here) navigace primárně pracují s č. orientačními. Takže tam by mohla být spíš ta chyba. Možná.

Jinak nevím kdo z vás to ví, ale mapy nad kterými funguje Sygic jsou od stejného vydavatele, jako mapy které
používá Nokia (Here), Garmin a také VW do svých vestaveb (a ještě spousta dalších výrobců).

Ještě mohu prozradit info ze zákulisí a to, že od Q1 2015 bude Here vydávat týdenní aktualizace. Místo kvartálních
jako doposud. :wink:

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od xKlaun »

Já používám Google maps na androidu + tu androidí předinstalovanou navi a nemůžu si stěžovat, po ČR mi to úplně stačí a kdybych jel někdy někam za hranice, půjčim si od tatíka PDA kde má TomToma :)
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace ve smartphone - kdo, jakou, za kolik

Příspěvek od Speed »

jedině sygic
-je offline ( takže si stahneš celou mapu do mob a pak nepotřebuješ žádny data / nebo tě nebrzdí stahování dat)
-nějaká 30ti denní verze je zdarma na googlePlay
-a full verze je ke stažení na uložto apod. ( a dokáže tuhletu "crack verzi" nainstalovat trošičku zručnej člověkbez problemu )

a hlavně mi zatim našla všechno a dovedla mě všude


když sem měl Nokii tak sem měl Nokia maps a ty byli asi nejlepší navigace co sem zatim viděl , ale ted mam motorolu a nemam simbian , takže mam smulu - ale Sygic je dobrá náhrada 8) 8)
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“