Už jste přezuli své miláčky?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Ondis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.10.2010 20:58

Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od Ondis »

Zdravím clubáky,

Tak už máte přezuto nebo to necháváte na poslední chvili, popř. až opravdu nasněží/začne mrznout? Já se chystám přezout už příští týden, nejspíše bych to nechal na déle, ale bohužel jezdím přes úsek, kde je povinné mít zimní pneu, tak nemám na výběr. :|

Už aby bylo zase jaro :tongue:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od skacel99 »

Nechám to jako obvykle - až začne mrznout,nebo padat sníh.

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od bik3r »

protože žijeme ve státě, kterej nás má tolik rád a bojí se o nás, ví nejlíp, kdy máme jezdit na zimních nebo na letních, ikdyž počasí venku říká opak... přezul jsem už teď na 10 let starý zimáky, který sice stojej za h***o, ale vlk se nažral a koza zůstala celá, sice by bylo bezpečnější jezdit dál na letních, ale předpis je předpis... až napadne, tak obuju pořádný zimní...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od skacel99 »

Ono to ale není striktně daný,že na zimákách musíš jezdit od 1. listopadu do posledního března. Pouze za sněhu,námrazy,nebo když se to dá předpokládat. Vzhledem k aktuálnímu počasí se to předpokládat nedá,takže to není aktuální. Jde jenom o mediální masáž

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od steve »

Ja jezdim na letnakach cely rok i do ALP a nikdy nic :laugh:
Ale zase za to je sranda :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od bik3r »

skacel99 píše:Ono to ale není striktně daný,že na zimákách musíš jezdit od 1. listopadu do posledního března. Pouze za sněhu,námrazy,nebo když se to dá předpokládat. Vzhledem k aktuálnímu počasí se to předpokládat nedá,takže to není aktuální. Jde jenom o mediální masáž
bohužel jezdím často po D1 v úsecích, kde jsou zimní povinný
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od xKlaun »

skacel99 píše:Ono to ale není striktně daný,že na zimákách musíš jezdit od 1. listopadu do posledního března. Pouze za sněhu,námrazy,nebo když se to dá předpokládat. Vzhledem k aktuálnímu počasí se to předpokládat nedá,takže to není aktuální. Jde jenom o mediální masáž
Opravdu je to tak? Zatim jsem radši vždycky přezouval s předstihem, ale pak jsem si něco v tutom smyslu přečetl a neni mi to úplně jasný. Ono když bude 5 stupňů, což minulej tejden bylo, tak nemůžou policajti argumentovat tim, že v noci může bejt klidně pod nulou, že se to nedá předpokládat?
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od skacel99 »

Jo jasný. Je to pak taky o tom,na koho narazíš.Pokud se už teploty motají kolem 0°C,je lepší přezout. Pokud je to ale jao teď,že i když je pod mrakem,tak je 10°,je to podle mě blbost

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od jets »

moje děti se umí přezouvat sami :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od C3 »

ja nemam deti, tak jsem koupil celoroční :/
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Xanderus
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5268
Registrován: 24.01.2008 21:54
Bydliště: Grape Village

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od Xanderus »

skacel99 píše:Jo jasný. Je to pak taky o tom,na koho narazíš.Pokud se už teploty motají kolem 0°C,je lepší přezout. Pokud je to ale jao teď,že i když je pod mrakem,tak je 10°,je to podle mě blbost


takže do práce na zimákách pač je 0° v kufru letní a v práci to přehodit z5 na letní pač je 10 - 11° a domů na letních :yahoo:

ve čtvrtek budu přezouvat, protože v pátek pojedu po dededede1 kde je značka, ale jelikož mi minulá "krutá zima" značně opapala gumy a na nové není tak, jak už tu bylo řečeno jen aby se vlk nažral a koza zůstala celá ...
:999: 17.-19.8.2018 - 13. VW Golf meeting Podroužek 2018 :999:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od skacel99 »

Jo,asi tak. :D Jezdím jenom odpoledne a to nemrzne,takže pohoda :lol:

MILDA SM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 09.11.2014 14:04

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od MILDA SM »

skacel99 píše:Jo,asi tak. :D Jezdím jenom odpoledne a to nemrzne,takže pohoda :lol:
Ty seš dobrej ŘÍZEK... :pleasantry: ale jelikož jsi z JEVÍČKA asi u Brna tak tam znám pár lidiček a všeci su tam supráci :yahoo: ,jezdím tam do toho klubu hrát LAN PÁRTY PC tak jezdi opatrněěě.... :good:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od skacel99 »

Neboj,včera jsem už přezul. A jevíčko je u Brna asi stejně,jako u olomouce,cca 60 km :D

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Už jste přezuli své miláčky?

Příspěvek od Storm »

Občas mívají pojišťovny ve smlouvách psáno, že vozidlo bude vybaveno od 1. listopadu do 31. března zimními pneumatikami. A není tam psáno, pokud bude na silnici námraza nebo něco takového, co se píše v zákoně. A díky tomuto dává občas pojišťovna slevu na pojistném. Porušení tohoto bodu není problém do chvíle, kdy zaviníte nebo i nezaviníte nehodu. Pak pojišťovna může zkoumat jaký vliv mohly mít ty letní gumy na nehodu a případně krátit plnění. Píšu to proto, protože plno lidí si ty pojistné smlouvy ani nepřečte a neví, co podepisuje.

Jinak jsem přezul začátkem listopadu vystrašen z ranních mrazíků při cestě do práce, ale teď si myslím, že to bylo předčasné.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“