čelní sklo z pov

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

s dodávkou jsem jel v Praze, odlétl mi kámen od zadního kola a rozflákl sklo auto co jelo za mnou. Všechno jsme sepsali a nahlásili, jenže pojišťovna odmítá sklo zaplatit, že prý svědectví jen poškozeného není důkaz a pokud není další svědek, nebo záznam z kamery tak plnění odmítá, protože není prokázán viník. Máte někdo podobnou zkušenost a víte o nějaké možnosti jak se bránit mimo soudní cestu?
díky
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hrozit jim soudem.
Proč si jinak platit povinné ručení..

A nebo nejlíp, volat ke všemu fízly, když maj na dveřích psáno pomáhat a chránit, tak ať se činí, za to co tu předvádí si nic jiného nezaslouží.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od Ipanema »

jets píše:svědectví jen poškozeného není důkaz
A svědectví tebe jako viníka je? Ty jsi vinu přiznal a to je přece odjakživa jasný závěr. Když někomu rozbiju auto (nebo obličej) a přiznám se, tak to půjde z mojí pojistky, pokud ji mám...

By mě zajímalo koho chtějí jako 2. svědka, když by jsi jel v autě sám...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

Ipanema píše:
jets píše:svědectví jen poškozeného není důkaz
A svědectví tebe jako viníka je? Ty jsi vinu přiznal a to je přece odjakživa jasný závěr. Když někomu rozbiju auto (nebo obličej) a přiznám se, tak to půjde z mojí pojistky, pokud ji mám...

By mě zajímalo koho chtějí jako 2. svědka, když by jsi jel v autě sám...
ano, já se přiznal a přesto pojišťovna tvrdí, že to nestačí, protože já to nemůžu na 100% vědět jestli to tak bylo a výpověď poškozeného je málo.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od Ipanema »

No a teď by mě zajímalo jestli si to zaplatí on sám ze svého nebo ty ze svého pro něho.... :|
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

tahle možnost tu reálně je
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od PlusOne »

Pojišťováci jsou stejně zmr*i! Když dojedeš s prasklým sklem, chtějí mít RZ a přiznání viníka, jinak platíš ze svého. A tady, jak vidno, nepomůže ani, když ho máš, protože přiznání viny vlastně neznamená nic - ještě je potřeba svědek. Bomba!
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od Ipanema »

Já mám čelní sklo připojištěný a když jsem měnil kvůli kamínku, tak jsem přijel sám k likvidátorovi a neměl ani svědka a ani viníka. To je asi jiná situace.
Ale tohle se musí nějak vyřešit ke spokojenosti obou. Jestli je to vůbec možné. Nechápu k čemu by tam ten svědek měl být.... Už z logiky věci se jedná o částku 10.000 Kč a to je pro pojišťovnu (podle mě) zcela zanedbatelná položka v likvidaci škody.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

připojištění je něco jiného
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

tady je zamítavé stanovisko už na stížnost, která se napsala po prvním zamítnutí
opravdu nikdo nemá nějakou zkušenost jestli s tím něco jde udělat?

když nic, tak je to aspoň varování pro ostatní
Přílohy
Priloha.jpg
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od remarque »

Měl jsem identickou zkušenost.
V mém případě jsem taky někomu rozbil čelní sklo, neviděl jsem to,ale borec mě dojel kousek dál na parkovišti, souhlasil jsem, vyplnili jsme záznam o nehodě, předali pojišťovně, borcovi za pár dní vyměnili sklo v nějakém smluvním servise a vše vypadalo ok. Ale za rok přišel borcovi dopis z firmy,že tam dluží za výměnu skla (pojišťovna to nezaplatila). V pojišťovně mi řekli,že prý byly nějaké nesrovnalosti v záznamu o nehodě a že to zamítli. Následovala návštěva advokáta, ten napsal dopis se správnými paragrafy a do měsíce bylo vše zaplaceno.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od Ipanema »

...a kdyby nenapsal, tak to platíš ty? :158:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od Bastard »

To je právě to, že když pošleš na pojišťovnu, že se přiznáváš a oni to pak zamítnou, tak borec může hned požadovat peníze po tobě, protože jsi uznal, že jsi viník. A dokaž že ne, když jsi to přiznal pojišťovně... Takže to je takový pro dobrotu na žebrotu v čisté krystalické formě.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od jets »

remarque píše:Měl jsem identickou zkušenost.
V mém případě jsem taky někomu rozbil čelní sklo, neviděl jsem to,ale borec mě dojel kousek dál na parkovišti, souhlasil jsem, vyplnili jsme záznam o nehodě, předali pojišťovně, borcovi za pár dní vyměnili sklo v nějakém smluvním servise a vše vypadalo ok. Ale za rok přišel borcovi dopis z firmy,že tam dluží za výměnu skla (pojišťovna to nezaplatila). V pojišťovně mi řekli,že prý byly nějaké nesrovnalosti v záznamu o nehodě a že to zamítli. Následovala návštěva advokáta, ten napsal dopis se správnými paragrafy a do měsíce bylo vše zaplaceno.
nemohl bys mi poslat kopii toho dopisu prosím?
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: čelní sklo z pov

Příspěvek od remarque »

Bohužel ten dopis nemám, posílal to přímo právník, obsah neznám.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“