Pokuta za rychlost

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Pokuta za rychlost

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Zdravím klubáci,

měl bych dotaz. V pátek mi přišel doporučený dopis z MÚ Šlapanice, že moje vozidlo překročilo v určitý den ve zúžení na D1 rychlost. Žádná fotka v dopise přiložena nebyla. Problém je v tom, že v ten den moje vozidlo po tomhle úseku nejelo. V tomhle jsem si 100% jistý. Tak jsem se chtěl zeptat, jak se mám bránit když mi úřad nechce poslat na email ani fotku z radaru. Přece jim nebudu zbytečně platit pokutu za kterou nemůžu.

Děkuji
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od napster »

Zajdi na PCR a fotku si vyzadej. Fotky do mailu, FB fakt neposilaj :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Kofik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2013 11:36

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Kofik »

Pred 2 lety se mi to stalo v Zidlochovicich. Auto bylo jeste psano na otce. On jim to zaplatil, jinak by mel problem a po provereni, ze jsem tam opravdu byt nemohl, tak jim napsal, ze za ty penize chce videt fotku, protoze v tu dobu tam urcite nebyl.

Omluvili se, ze si to pry spletli s motorkou!!! a penize vratili.
VW Passat B6

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Ipanema »

Co to je za volovinu, že se spletli? To jako fakt?
Libore, fotku ti na 1000000% ukáží u přepážky při otázce "jste to vy a řídil jste to toto vozidlo?". Pokud ti nic neukáží, což samozřejmě udělají, tak je to tvrzení proti tvrzení, že jsi tam byl/nebyl/byl/nebyl. Neboj se, že tohle podchycené nemají pěknou nerozmazanou fotkou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Kofik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2013 11:36

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Kofik »

Jo jo. Splest si auto s motorkou a navic i jiny typ SPZ...to chce kumst. Nebo to proste jen zkusili. Nekdo to zaplati a neresi, ale tady snad chteli 2.000.
VW Passat B6

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Budu se tam muset zastavit osobně, což mi nějak časově nevychází. Jinak chtějí 1000,-
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Ipanema »

Chtěj vidět fotku. Pak to bude jasné. Kdyby ji hypoteticky neměli, nemůžou vyhrát přestupkové řízení.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Pokutu jsem zaplatil a dál neřešil. Všem děkuji za rady :)
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Ipanema »

Takže jsi tam nejel a zaplatil?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od C3 »

? pulka veci jsou tu zcestne
pokud prisel dopis z MU (mestsky urad),nema s tim preci policie co delat (ani statni,ani mestska)...tyhle systemy jsou automaticke a jestli to nekdo nekontroloval a jelo tam neco jineho (nekdo si prepsal RZ.... bla bla...), ma smysl se branit.. je to pokuta pro provozovatele ve spravnim rizeni, ne v prestupkovem...

vlastni zkusenost - sel jsem osobne na urad a poprosil o foto,dostal jsem ho (znamy si zavolal a nechal si ho poslat na mail jako pamatku)
-jinak pokud jsem tam jel,rovnou jsem to zaplatil,nez resit tak jako tak a dokazovat,ze jsem neridil...a stejne jako provozovatel to pak musel calnout....
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Ipanema »

Jak to bylo vyřešeno chci vědět. Jestli máš čas mi to napsat. Protože mně přišla obdobná výzva k zaplacení částky k úhradě na BÚ z místa a času, kde jsem na 1000000% nebyl a moje auto taky ne. Takže bych chtěl vědět jak to probíhalo. Díky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Jelikož jsem v tuhle dobu pracoval v zahraničí a na úřad se neměl jak dostat a fotku mi nechtěli poslat, tak jsem to zaplatil.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od SakoVerife »

Fotku chtějte určitě, ale pokutu zaplatíte každopádně.
Nicméně pokud nemají vaši fotku, tak nepřijdete o body.....


Odesláno z mobilu

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pokuta za rychlost

Příspěvek od Ipanema »

Fotky měli. Čtyři. Světlomety a SPZ. Jinak černo-černá plocha. Z kterého místa to bylo reálně vyfocené se už nedozvím. Každopádně pokuta 1000,- a bez bodu. Takže neřeším. Kdyby mi napálili, že jsem někoho srazil, tak by to bylo jiný kafe.
Když jsem tvrdil, že mám svědka, že jsem tam nebyl a byl jsem zcela jinde, tak mi bylo odpovězeno, že "já tam nebyl, ale to auto ano"...
Na to, že si svoje auto řídím jen já, jsem už neměl sílu si něco takového obhajovat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“