Bouračka

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bouračka

Příspěvek od ppfox »

těch 50% je celkem běžná praxe u nehod, kde není zřejmá vina, po došetření (případně po uzavření soudního sporu) se to doplatí, nebo vynárokuje - např. bylo poškozenému vyplaceno 50% + odebrány bonusy za způsobení nehody (viník odmítl uznat vinu), došlo to až k soudu, kde to (ten viník) prohrál a byla mu prokázána 100% vina - ten první člověk dostal doplaceno těch dalších 50%, zpětně mu byly uznány bonusy a dopočítán a doplacen rozdíl na zaplaceném pojistném (které bylo samozřejmě původně zaplaceno vyšší, když přišel o část bonusů). Táhlo se to ale 4 roky
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

Bohužel pokud natrefíte na křiváka a je viník nejednoznačný, tak pak je problém. Navíc s ohledem na naše soudnictví je to pak jako velice problémový porod.
Snad to dají politici za deset let dopořádku.
Nahlásit to má povinnost viník, pokud tak neučiní tak lze na infolince jeho pojišťovny založit pojistný případ s číslem jednacím. Oni pak kontaktují viníka a zjišťují uznání viny a jiné skutečnosti. Jak se psalo výše tak v tomto bodě bývá problém z důvodu vychcanosti lidí uznat svou chybu.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Tak ude pani Renault thalia vytlacila mojeho superba v zuzeni do patniku (sirka levy pruh 2.5m, jeji pruh 3.5m) skoda na superbu skoro kilo. Oduvodneni pana s pani (duchodci) ze nebudou nic platit,ze tyhle mladi podnikatele muzou vse a chtej jen sedrit duchodce,co si koupili nove auto za nasetrene penize. Ano ja jsem na toho superba nakradl a delal jen podvody atp.... ve finale jsem se dozvedel,ze na thalii maj i HAVko.... ale my nic platit nebudem,my jsme duchodci. Moje manzelka ridi daleko dele,nez tento mladas v tom drahym aute. 26.1 to jdu resit na magistrat. Kdyztak soud no. Na druhou stranu mi prijde hloupí tahat 65lety duchodce po soudech, ve finale o nic nejde. Stacilo uznat vinu a misto 1200kc rocne by pani na renaulta platila 1400kc rocne. Suma sumarum by ji ta nehoda stala 1000kc max nez by zase mela bonusy načtený...... s pojistovnou komunikuju docela casto,kdyz resim nehody nase a nebo zákazníků a obcas se nestacim divit. Ppfox nikdy jsem se nesetkal s vyplacenim 50% pred uzavrenim PU. Ani u sebe a nebo u nas v servisu. Proto mi to prijde divny a Uniqa poj. Taky. Ale treba se neco za ten rok zase zmenilo. Staci,ze si budu muset delat zbrojni prukaz na vzduchovku,co mam po dedovi a na plynovku...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

V tomto máš pravdu. Právě díky neznalosti těchto detailů způsobuje toto chování. Navíc ve spoustě pojišťoven se první nehoda ani moc neřeší.

OT: S těma vzduchovkama to nebude tak horké (v návrhu dohodnuté směrnice EU toto nebylo, je to novinářská kachna alá Blesk). Avšak na plynovku se vykašli a udělej si noty na plnotučné kousky :-)

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Na plnohodnotnou nemuzu :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hele napstere, jako chápu situaci s důchodci, ale když to vezmu kolem a kolem, když by na mě někdo takto držkoval a já si byl jistej tím že sem nic neudělal, tak bych to bez PČR neřešil, to že někdo má papíry déle než ty ještě neznamená že řídí lépe a je mistr volantu.
Buďto uznáte vinu, do zápisu to potvrdíte podpisem a necháme to řešit pojišťovnu, nebo máte smůlu a volám PČR (mimochodem mají na dveřích napsáno POMÁHAT A CHRÁNIT) co na tom že ta škoda je pod daný limit, jasný viník nehody se z toho snaží vykroutit a proto si hájím svá práva všemi mě dostupnými prostředky, to že se zdržím překousnu, ale škodu na mém majetku nebudu hradit za své, to bohužel..byť je škoda malá, tak když s lidma není rozumná domluva, tak mají smůlu..
PČR to rozsoudí nezaujatě a objektivně (snad..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bouračka

Příspěvek od ppfox »

11mAjA11 : přesně tak
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

PCR u toho byla. Vec druha je sobota a 11hod,kdyz maj obed a musi jet na takovou nehodu,kde je skoda do 100tkc ocividna,bez zraneni a ve finale jen zrcatko a poskrabany bok na supu a thalie poskrabany blatnik a zrcatko minus. Ja tim usekem jezdim 4x denne a pani bydli 100km daleko. Pan byl neprijemny i na PCR. Stale neco o duchodu a ze manzelka to nemohla zavinit. Vec druha je to,ze u PCR mam nejaky zaznamy, na aute folie na vsech sklech,antiradar. To mi moc neprida. Suma sumarum jsem obvinen z paradoxniho zakonu,ze v CR se jezdi pri pravem okraji vozovky. Jenze ja predjizdel.... takze u 1. Stani to bylo vyvraceno.....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Svědci jsou ? byli ? můžou být ?
Zápis dopraváků zní jak ?
To že je 11 dopoledne je neomlouvá od laksnosti.
Služební čísla těch dopraváků a stížnost na nadřízeném orgánu k prošetření
Folie a antiradar nemá vliv na to že tě paní vytlačila, pokud ten úsek nezakazoval předjíždění tak si akorát tak může políbit pr**l.
Nevěnovala se řízení..
Nevím a nezním situaci tohoto konkrétního případu ale někdo s odpovědných orgánů setsakramensky něco zanedbal, pokud si nechali dopraváci sr*t na hlavu od udržkovaného "důchodce"..

Můj případ byl takový že sem ráno jel do práce, kolem fabriky je okruh kde je 70, místy 50.
Před 6 ranní se tudy pohybuje souvisle jedoucí kolona aut v podstatě každý den ( vlastně 3x denně - směnový provoz).
Jenže paní s Golfem V se rozhodla předjíždět kolonu i když byla tma, nemohla vědě a být si jistá že se má kam bezpečně zařadit.
Samo že z protisměru se objevily poměrně v dálce světla protijedoucích..
Takže paní když byla PZ dveřma a PZ kolem na úrovni mého LP blatníku a LP kola to strhla vpravo..
PČR i dopravákům tvrdila že sem ji zrychlil a zamezil zařazení (jenže ono nebylo kam by se zařadila).
Nechtěla to řešit po dobrém (dát 2t na ruku a čus bus) ani vypsat formulář s tím že je ona viník, měla plnou držku toho že ona řídí 30 let atd atd a že sem ji zrychloval..já s Favoritem o výkonu 43kw (ona s TSI 77kw)..
Policajt ji řek ať si to dobře rozmyslí a podepíše formulář (blanket k zápisu dopravní nehody, já už ho v dodávce vypisoval - policajt mi řek že ho mám vypsat) jenže ona zase začla držkovat, tak poliš přišel do dodávky sebral mi ten blanket, pokrčil ho (prohodil že se s tou pí... sr*t nebude) vzal stroj sepsal zápis o nehodě, kde určil viníka.
Předvolal ji a pak šla do správního.
Já byl akorát podat vysvětlení na svou verzi, sepsali to a bylo.
Prej ji šlo o slušný flastr a odebrání ŘP na 12 měsíců..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Svedek nebyl. Nasel se dodazecne. Ona byla v aute s manzelem a kamaradkou a ano taky si myslim,ze se nevenovala rizeni a kecala s posadkou. Bylo tam klasicke zuzeni bez zakazu prejizdeni. Ja je predjizdel a kdyz jsem byl vedle ni,tak me natlacila na patniky. Nic vazneho,ale nasere to. Tak ja s mistni PCR vychazim v pohode. Jen dopravaci no. Znam velitele na 3. PCR po MB. Na kriminalce. U MP ale dopravaci to je jinej level. Hlavne jde o to,ze posadka renaultu vypovidala,ze jsem jel rychle, naboural do kuzelu a strhnul to na ni. Nicmene vypoved posaeky vozidla nemanu magistratu zadny vliv. Ten svedek,co se mi na FB ozval jde az ted na rizeni. Moc si toho nepamatuje jako na detaily nehody. Jen to,ze cerveny auto prejelo caru na levy pruh. Zapis dopravaku nemam. Jen papair o ucasti na DN (meli najebanou dodavku a prijeli statni OII. A sepisoval to na papir. Nicmene to neresim. Zapis PCR je tvrzení proti tvrzeni. Ja nemel kam uhnout. Zamnou nalepeny auto a ja tam 6tku a 1500ot/min. Takze ani pridani plynu v te chvilce nepomohlo,ackoliv jsem jel rychleji,nez pani,jelikoz jsem predjizdel. Mozna bych to nazval i soubeznou jizdu,kvuli hustote provozu. Nicmene obvineni moje bylo vyvraceno uz pri prvnim setkani na magistratu s tim,co to resi. Napadeni spisu PCR mozne je,ale to nechci resit. Chci aby to dopadlo tak,jak ma. Tudiz ja poskozen 100% (mam oba boky poskozeny) kdyztak soudni spor. Nebo lepe,kdyby pani zavolala na pojistovnu a souhlasila s vinou. Pokud by se jeji manzel choval normalne,tak bych to vyresil i tak,ze bych ji to opravil. Zrcatko za 2500kc(nove,nebo z vraku jety. Lakovani delam ja a jeji bok zalestit. Ale to bylo pred tim,nez zacal jeji manzel byt neprijemnej a dulezitej. Ackoliv bych to nemusel delat,ale pani z toho byla špatná. A na jejim aute byla nejvetsi bolest to zrcatko. Bok by sel bez problemu zalestit. Ja mam auto 185cm sitoky. Pani 167cm a jizdni pruh byl celkove 6m siroky.... tam se vejdou i dva kamiony vedle sebe. Navic kdyby pani jela vpravo,tak mezi nama je 2m minimalne...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Takže přijeli dopraváci bez požadovaného vybavení k šetření dopravní nehody na místě, nebo státní z nějaké místní služebny?

Pokud státní tak:
Celkově vzato mě jako poškozeného nezajímá že dopraváci mají nabouranou dodávku, nemají čas a že bla bla bla, státní PČR má 1) dát fouknout oboum to zapsat že účastníci jsou nebo nejsou pod vlivem, pak se sebrat a zmizet (případně vyčkat příjezdu dopraváků).
Jejich zápis na papíře je tak akorát k řiti vytření.
Použitelné je pouze kontrolní foukání.

Pokud nedostatečně vybavení dopraváci tak je to na podání stížnosti na nadřízený orgán, ať už je to v šetření magistrátu nebo ne.
Ty jako poškozený, kterého teoreticky poškodili svým jednáním, tím že neurčili jasně viníka a na místě řádně nezdokumentovali a nedošetřili jak k nehodě došlo, na to máš přeci právo ne?
Kdo volal policii a proč?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Aktivni duchodce. Pani semnou vypisovala protokol. Vse bylo ok. I souhlasim se zavinenim DN,ale jeji manzel byl pako. A dostal za to drzkovani 2000kc,protoze nemel vystraznou vestu. Sral i policajta. Byla to dopravni policie,ale bez dodavky. Bylo tam tvrzeni proti tvrzeni a policajt nerozhodnul vinika.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

tzn. budou to muset dořešit / došetřit, nějaké předvolávky atp.
Pak poběží správní během kterého budou další dovysvětlovačky.
No sem zvědav jak tohle dopadne.
Pokud je nezávislý svědek, tak by to mohlo být pro tebe k plusu.
Ale bude to asi chvíli trvat.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Asi tahle. Auto je pojizdny a muze vydelavat penize,takze to extra neresim a budu se soudit klidne 5let. At to vyzni sebe vic blbe,tak vite,jak to myslim. Ja na ty soudy mam. Mam i na opravu v autorizaku,ale jsem clovek a mozna nekdy az moc hodnej. Ta nehoda me mrzi. Auto neresim. Je funkcni. Posadce renaultu se taky nic nestalo a auto taky pojizdny. Teda az na prave zrcatko. Ale vadi mi spis ten extrémní pristup manzela-spolujezdce. Hrozne to hroti a vse je diky tomu komplikovany a slozitejsi.ted musi jet 100km do MB kvuli predvolani 100km Z5. Ten svedek jede taky za svoje naklady a nemusel se mi ozvat,protoze to neni jeho vec,ze nekdo nekde boural A to vse zbytecne. Radsi bych jim jejich auto na svoje naklady opravil (do 2500kc bych se v pohode vesel),kdyby pani s panem uznala vinu. A vse by bylo do dvou dnu vyreseno a bez problemu. Nehoda byla 24.9. Na podani vysvetleni jakozto obvineny z 361 paragraf 11 2.odstavec jsem byl 10.11 na magistratu odboru dopravy podat vysvetleni,cimz jsem se stal "nevinym" na zaklade toho,aby to spravne rozhodl,tak si predvola svedka,ktereho jsem nalezl diky FB (buh zehnej socialnim sitim) ten jel pry za pani,nebo zamnou to uz si nevzpomenu. Rikal mi to na dopravaku,protoze svedkovi volal. Pozve i "poskozenou" pani a jelikoz v aute jeli 3. Tak asi i spolujezdce ackoliv jejich vypoved je neplatna. A ted mame 26.1 stani na DI vsichni,tak uvidim. Kdybych si nebyl jistej,ze za to nemuzu a stretu neslo zabranit,tak bych to soudne neresil,ale jde mi o princip. Nechci platit za chybu druhych,ackoliv nehoda se muze stat katdemu a to muze ridit sebe lepe a klidne 100let mit RP. zakecas se s posadkou,oslneni od jinyho auta,slunicka,zamysleni nad necim,stres, v tomto duchodovem veku oslabene reflexy a reakce. Proste se to stalo,je potreba to opravit a jede se dal.co me prijde blby je,pokud to dojde az na soud a dopadne to dle pravdy,tzn budu ocisten a uznan jako poskozeny,tak pani bude platit soudy,cesty a právníky a ne zrovna malou castku a to vse opet zbytečně...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

No je to přesně tak jak píšeš, jde hlavně o ten princip a to že nevinný člověk se pomalu skoro nedovolá práva (tady naštěstí snad zafungoval selský zdravý rozum a posoudil situaci objektivně).
Měli si to dobře rozmyslet před tím než se to tak zamotalo.
Všechno záleží na soudu jak rozhodne o nákladech a tak to je na nich a klidně to můžete zaplatit 50/50 (to nikdo neovlivní jak se soudce rozhodne).
Nejlíp by bylo je dotlačit rozumně na mimosoudní dohodu, policajit to stopnou, tobě pojišťovna vyplatí škodu a jako bonus a vstřícné gesto jim nabídneš že ten jejich krám opravíš na své náklady v rámci slušného jednání.
Třeba se chytí pán za rypák a bude rád že z toho všeho vybruslí nakonec dobře..
Vem si právníka a ať za nimi zajde, třeba to půjde vyřešit dohodou..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“