Bouračka

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Zatim to resi magistrat. Soudu se chci taky vyhnout,respektive nemam cas litat za pravnikem,k soudu,ckoliv nemusim,tak moji ucadt u soudu a magistratu beru jako fair play a úctu postavit se k tomu celem. Nicmene nevim,jestli mam chut po tom vsem jim to opravovat. Kdyz se do neceho zakousnu,tak jdu az do konce. Snazim se to diplomaticky vyresit,ale jakmile je nekdo arogantni za svoji chybu,tak ho v tom chci co nejvic vymachat,jenze tohle jsou duchodci a muzou mi delat i rodice a je mi to na jednu stranu i proti srsti,protoze i po tom vsem mam uctu ke starsim,ale..... pere se to ve me. Pravnika na magistrat nepotrebuju. Tam to obhajim sam,navic se to resi u nas,kde to znam,mam tam i svoje lidi,ale ty do toho netaham. 1. Nemam svestky ze zahradky 2. Neni to fair play. Nasel se svedek,tak snad to bude OK,ikdyz jsem s nim od zari nemluvil a uvidim ho az 26.1. Na pani cislo i adresu mam. Zajet tam můžu,ale problem je s panem. S nim neni řeč. Bohužel...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Všechno chápu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Ja vás opět zdravím.
Věc se má zatím asi tak ze ten člověk není pojištěný.pojišťovnu kterou uvedl tak ta o něm nic neví.Mám prej kontaktovat CKP a tam vše nahlásit,což jsem udělal a zároveň si tam potvrdil ze auto pojištěné není.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bouračka

Příspěvek od ppfox »

no super 8O ale v klidu, ČKP ti určí pojišťovnu, která to vyřídí a bude řešit regres na řidiče resp.majitele vozu

jinak jestli je, či k jakému datu bylo vozidlo pojištěné, si můžeš prověřit sám podle RZ třeba tady : https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Mi to teda nenašlo žádný záznam,pro jistotu jsem zkusil svoji RZ a normálně mi to ukazalo vše ale u te jeho nic

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

Pokud to je pravda co píšeš, tak podle čeho jste sepisovali záznam o nehodě? V zelené kartě jsou údaje o pojištění - datum, jména, pojišťovna apod. Vždyť už z těch údajů muselo být zřejmé, že nemá pojistku. Jedině však, že by vozil kartu k pojistce, kterou nějakým záhadným způsobem nezaplatil.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Seděl jsem vedle něho viděl jsem zelenou kartu ale co v ní byli napsane to nevím mohlo to být k jinému autu,propadlé atd,někdy jsem až moc hodný mel sem volat hned PČR on mi povídal jak ho žena o všechno obrala a ze platí alimenty na 3 děcka atd atd jen st nevolam PČR

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od BigBang »

Nejsem si jist, nechci kecat, ale myslím, že mi zelená karta chodí „se složenkou“ na zaplacení :?: Ono oskenovat jí a znovu vytisknout s upraveným datem není zas takovej problém...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak to si měl zpozornět a dát si tuplem majzla, jakmile někdo začne pohádkářskou, tak to vždycky smrdí průserem..
Na auto a na provoz má love, když platí alimenty a žena ho o všechno obrala ??..
To máš ale nejspíš celkem smůlu, kdo ví jestli to auto bylo vůbec jeho a jak to bylo s RZ..ukradená případně auto vyřazené z registru, což by tomu všemu celkem i napovídalo..
Volat okamžitě PČR, ať se děje co se děje, v dnešní době akorát dobráky ojebou a okradou..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

Tak poučení pro příště. Pozorně si prohlédnout jak doklady k autu, tak i řidiče. Pokud by s tím měl problém, tak volat pčr.
Kdysi v dávno v devadesátých létech jsem řídil kámošovu stodvácu ve večerních hodinách a před frézovanou cestou přibrzdil, abych do toho nehupsnul. V tom do nás zezadu nafrčelo fáčko. Když jsem vylezl ven, koukám, že chlápek má celkem nakoupeno. Tehdy mobily ještě nebyly, ale chtěl jsem z budky zavolat cajty. Chlap ukecával kámoše, ať nikoho nevoláme, ať si opíšeme doklady, že nám druhý den zaplatí škodu (promáčklé zadní čelo a nárazník). Jsem kámošovi říkal, že pokud chce platit tak hned, že jinak s tím může být problém. On se nechal ukecat, tak bylo to jeho auto tak jsem nic nenamítal. Jak myslíte, že to dopadlo? Druhý den voláme chlapovi a on co po něm chceme, ať neotravujeme, že nic neudělal. Hajzl drzý, jsem mu chtěl za odměnu rozmlátit čelní sklo, ale kámoš raději schoval jeho spzku přede mnou. Nakonec jsme to s kámošem společně narovnali na té jeho škodce, byť já s trpkou příchuťí nasranosti jak to bylo nespravedlivé.
Takže od té doby vím, že každé dobro musí být po zásluze potrestáno

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

No já si pro něho nejspíš dojdu ať mi to řekne do očí mám i telefon ale volat mu nebudu už sem obvolaval pojišťovny jméno a bydliště by mělo být správně,kontrolovali nám ŘP,z vysílačky jsem slisel ze to sedí s tím na papíře,ze já vul jim řekl ze to je v pohodě,pán policajt se me zeptal jestli to zvládnem a já jo v pohodě,podle ŘP asi zjisti jen jesli nemá zákaz že

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Zeleny karty si tisknu sam doma (legalne) kdyz ji potrebuju akutne a nemuzu ji najit,tak pojistovak mi ji posle na mail. S tim je problem,protoze i ta je platna a nijak nezjistis,jestli je zaplacwna a nebo ne.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bouračka

Příspěvek od x-father »

Presně. Zelená karta nic neznamená. Nemusel to zaplatit, nebo to moh zrušit.
např. Platíš čvtročně a karta příjde na rok.

Z toho plyne ponaučení, že příště rovnou ověřit platnost pojistky přes telefon na netu.

Já tuhle taky vypisoval jako poškozený. Vytáhnul jsem občanku, techničák, zelenou kartu a řidičák a stejné dokumenty jsem si vyžádal od toho druhého. Stejně pak ty osobní údaje uvidí na formuláři, tak není co skrývat. Když to doprovodíš slovy - tady jsou mé doklady, ať si můžete ověřit, že tam nepíšu někoho jiného a požádáš ho o předložení jeho dokladů, tak slušný člověk tě pravdivost dokladů zkontrolovat nechá. Pokud ne, tak není něco v pořádku. Považuju v takové situaci za normální, aby si lidi doklady ukázali a ne jen diktovali.

Když nad tím přemýšlím, tak si nevybavuji, že by ve formuláři byla někde kolonka kam by se psalo kdo je viník. Jen jsem popsal situaci a pak to hlásil jako poškozený telefonicky. Tady ovšem nebylo moc o čem diskutovat, protože moje auto stálo zaparkované na ulici a viník ho naboural.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kolonka tam není ale na popis situace tam prostor je a kamkoliv kolem dokola je místo na napsání "Jsem viník nehody" a to nechat podepsat toho viníka..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bouračka

Příspěvek od ppfox »

ano - kolonka na viníka/poškozeného tam není - stále nechápu proč, stačilo by tam dát dva údaje a na jedné straně zaškrtneš viník a na druhé poškozený - nic složitého

jinak jak už jak jsem psal, pokud je to cokoliv nad řekněme 10K chci volat PČR vždy a vždy jsem to taky udělal, jen jednou měli příslušníci kecy ve smyslu, proč jste nás volal když není nikdo zraněný a škoda je do 100k - paradoxně to bylo zrovna při bouračce, kdy za moji opravu zaplatila pojištovna asi 140K (přikládám foto) takže tady měl příslušník zcela evidentně chybný odhad :D
Přílohy
PU01.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“