Bouračka

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Dobrý den
Tak jse mi dnes stalo že do mě nabourali,
Jel jsem po hlavní a chlápek co jel po vedlejší mi nedal přednost,udělal jsem hodiny a zustal stát v protisměru.
Zajímalo by mě jestli mi bude vyplacena nějaká škoda protože jsem špatně vypsal záznam o nehodě asi z toho šoku a té zimy.
Policii jsme nevolali dohodli jsme se,policie přijela až po nějaké době protože ji zavolali kolemjdoucí,to už jsme ale auta měli mimo místo střetu.
Takže jen dali fouknout a zkontrolovali řidičák.
Škoda není nijak velká,fotky jsem ale udělal až na parkovišti,prostě mi to v tu chvíli všechno nedošlo.
Spíš se ted bojím že se bude viník nehody vymlouvat,přišlo mi to divné že hned nechtěl nikoho volat.
V záznamu je téměř vše jen tam neni napsano že je viník a já z toho šoku jsem napsal špatně datum do kdy mám pojistku.
Má někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Bouračka

Příspěvek od Ipanema »

Do kdy máš pojistku napsanou v popisu havárie je buřt. Protože tohle si stejně překontroluje pojišťovna podle tvojí SPZ zda máš nebo nemáš nějaké nedoplatky.
V záznamu není napsáno, že je viník? Ten formulář má dva sloupce a do jednoho napíšeš sebe a do druhého jeho. Ty jsi ho tam vůbec nenapsal? On ti to podepsal bianco?
To, že jste nevolali policii je "v pořádku". Nebo to zkrátka ničemu nevadí. On uznal vinu a je tím pádem viník. Už se řešilo (i zde) že když na místě nebyla 3. osoba a jako svědek, tak pojišťovna to neproplatila to plnění. Snad to u tebe bude v pořádku. Nahlaš pojistnou událost, kde uvedeš jeho nacionály. Nechápu ale když jsi ho neuvedl jako viníka ve formuláři (napsat jako neviníka ho tam ani nelze), kde sebereš jeho jméno, adresu, řidičák, pojistku a další.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

Předloni do mně bouchl chlap v koloně a rozbil mi nárazník. Šlupka to byla celkem velká, byť v mále rychlosti. Druhý den se to rozleželo a nosil jsem pár dní límec. Sepsali jsme záznam o nehodě, pčr jsme nevolali. Chlap vinu uznal, navíc by dostal pokutu a body, nic jiného by pčr nevyřešila. Proto nechtěl v případě popisované nehody volat pčr.
Počkej den, dva, zda viník bude oznamovat havárii. Pokud ne, tak je třeba zavolat na pojišťovnu viníka a zkontrolovat, zda to udělal. Je to jeho povinnost. Já tehdy řešil opravu rozpočtem, tak dojel likvidátor a ohodnotil škodu. Říkal mi takový zajímavý případ. Popisoval jasnou nehodu - nedobrždění, kde měli sepsaný záznam o nehodě, viník byl vypsán do kolonky viníka, ale druhý den se chlap dostavil s právníkem a snažili se zpochybnit vinu...nakonec se to těšilo soudně. Doporučil mi proto, že je vhodné do poznámky jasně napsat, že viník nehody je XY a ten s tímto souhlasí...a jeho podpis.
Určitě bych se spojil s viníkem a zjistil, zda nehodu nahlásil...pokud to je nějaký vychcánek a bude se tomu chtít vyhnout, kontaktovat jeho pojišťovnu a nahlásit nehodu. Lze využít zápisu od pčr. Že nejsou fotky tak je sice škoda, ale bohužel se s tím nedá nic dělat. Poučení pro příště.
Já měl tehdy štěstí s viníkem, uznal to a bylo to bez problémů, dokonce i likvidace škody byla rychlá - čsob pojišťovna (peníze do týdne na účtě). Určitě bych to však nechtěl opakovat, to za ty problémy nestojí.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

No v tom záznamu je sloupec A a B,ten kdo zavinil nehodu napíše do posledního rámečku jsem viník a svuj podpiš, aspoň takle jsem to četl,my jsme tam napsali ze nedošlo ke zranění a podpis jinak jako příčinu tam zaskrtl v tech možnostech ze nedal přednost ale chtěl tam zaškrtnout uplne neco jineho tak říkám ze si nemůže vymýšlet ať to napíše správně,já jsem už včera večer vše nahlásil na svoji pojišťovnu přes net,údaje o něm mám svědek tam byl taky jela s nim ženská ale ta není nikde napsaná spis ji asi nechtěl do toho zapojit,navíc mi ten člověk tvrdil že jsem jel rychle,ja si tohle hlídám a jet 40 není až tak moc,prej me neviděl protože se dival doprava,profi řidič nechtěl dostat body jinak by přišel o práci aspoň tak sem ho pochopil

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

I přes to všechno, že tam jsou ty chlívky pro viníka a poškozeného mi ten likvidátor doporučoval doplnit tu větu s prohlášením. Právě, že s ohledem na zmíněný případ toho vychytralého řidiče.
Řešení nehody s pčr a body je jasné, už tak bude postižený malusem od své pojišťovny a nechat si k tomu vzít body, to je většinou problematičtější než těch "pár korun".
To, že se snaží hodit svou blbost na někoho jiného to se dá od profi řidiče s velkým egem očekávat. Má přece nalítané xxtis km a nikdy chyby nedělá :-D Lidi jsou různí...

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Bouračka

Příspěvek od Ipanema »

Já to nechápu. Co řešíme vlastně? Chlap sám zaškrtnul "jsem viník", políčko "nedal jsem přednost" a celé to stvrdil podpisem. Tady není o čem...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Musi tam byt dopsano. Souhlasim se zavonenim dopravni nehody (DN) jinak staci,kdyz pan zavola na pojistovnu a rekne,ze to zaskrnul v šoku a je po plneni. Zazil jsem to nekolikrat. Dokonce nehoda z 23.9 se bude resit az ted u spravniho 25.1.... u me byla teda privolana policie,ackoliv nemusela. Skodu jsem si vycislil na 93 000kc a pani na 6000kc. Kdyby tam nebyla PCR,tak protokol byl neplatný,ikdyz byl podepsany.... tvrzeni proti tvrzeni a skoda 50/50.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bouračka

Příspěvek od Graun »

Lpanema: já nic neřeším, jen se snažím podat informace ostatním lidem, že máme zákony na prd a lze je jednoduše obejít, ať se na to teda připraví. Ty to znáš, tak u Tebe to nedává smysl, ale někomu to pomůže.
Má slova jen potvrzuje Napster s osobní zkušeností.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Bouračka

Příspěvek od Ipanema »

napster: To jako fakt? To je drsný teda..... :o
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bouračka

Příspěvek od 11mAjA11 »

To není drsný to je bohužel realita..
Obzvláště dneska když jde všem o body a záznamy a navyšování pojistky..
Já sem při nehodě řek jasně, že pokud mi do protokolu nenapíše že je viník a s tím souhlasí a podepíše to, tak volám PČR ať si to vyřeší oni.
Já sem nic nezavinil a paní si zadělala na odebrání ŘP na 6-12měsíců + pokutu..
Kdyby mě na místě dala 2000,- a řekla že spěchala a nevšimla si, tak nic neřeším na Favoritu za 10t , držkovala měla hubu jak mistr světa tak si to pěkně vyžrala ve správním, se vším všudy..
Policajti už se s ní nemazlili..jednoznačně její vina bez prostoru k diskuzi..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Počkám den dva jestli jse mi někdo ozve.este jse mi nic takového nestalo škoda nebude nijak velka mám golf 4 rv.99 spis hlavně abych neměl spoluúčast nebo něco takového,zato ten druhy vapadal ze ne boural poprvé prosil abych nevolal policii stejně přijeli sice později ale proběhla dechová zkouška a kontrola řp.no uvidím

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bouračka

Příspěvek od ppfox »

já vím že mi tady budete psát že to je zbytečný atd., ale já i po všech zkušenostech důrazně doporučuju PČR k nehodě zavolat, pokud se jedná o cokoliv víc, než pár tisíc za odřený lak třeba na nárazníku
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Jersey Jazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.09.2016 19:58

Re: Bouračka

Příspěvek od Jersey Jazz »

Tak zatím jsem se nikam nedostal,volal jsem na svoji pojištovnu byl i na jeho pojišťovně,tam mi řekli že nejsou likvidační pobočka že si mám zavolat na jejich info linku a potom poslat scan o záznamu.
Eště jse mi nikdo neozval,prej jestli to pán nahlásil což je ze zákona jeho povinnost tak už se to možná řeší,dostal jsem vizitku a ahoj postarej se sám.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Bouračka

Příspěvek od skacel99 »

Tak zavolej na tu likvidační linku. Tam zjistíš,jestli to nahlásil. Pokud ne,nahlaš to ty. Pokud je to nahlášeno,získáš kontakt na konkrétního likvidátora a s tím to pak řešíš.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka

Příspěvek od napster »

Skodu na pojistovnu musi hlasit kazdy sam. Tak k nehode z 24.9 ackoliv vinika nehody neurcila PCR a ani magistrat mesta, z naseho vozidla byla vyplacena 50% castka skody na aute druheho ucastnika. S oduvodnenim takovym,ze jeste sice nebylo rozhodnuto o vinikovy,ale likvidator poslal pani 50% s tim,ze pokud bude uznana jako vinik,tak to musi vratit,pokud bude jako poskozena,costane druhou polovinu penez. A pokud bude spoluvina,tak si to muze nechat. S tim jsem se nikdy nesetkal,aby se u spoluviny vyplacela 50% plneni. Vzdy byla nula. Bylo to u ČP. Bylo to vyplaceno i pres to,ze jsem to zaval k zamitnuti uz po nehode,ze s tim nesouhlasim. Jinak u pojistovny se da souhlasit s vinou,ale nesouhlasit s vyplacenim. Proto vzdy cekame v servisu s krycim dopisem,nez prijde od pojistovny. U nehod,kde neni PCR je nejvetsi problem,kdyz to sepisete,podepisete a vinik to nenahlasi na pojistovnu. Tak to nahlasis ty a jemu prijde dopis. S tim nesouhlasi a take nedostanes ani korunu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“