Koupě nových pneu

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Koupě nových pneu

Příspěvek od satene »

Zdravím. Z finančních důvodů řeším, jestli koupit nové letní pneu či zatím ne. Máme Michelin 205 55 16 91V na dvou vzorek 3,5 a na dvou 4,3 mm v nejnižších místech. Varianta koupě by byla Firestone firehawk 91V.
Za postřehy a názory děkuji.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od BigBang »

Jako co chceš slyšet? Podle mě to je zbytečnost, hodil bych ty lepší dopředu a minimálně ještě jednu sezonu na nich odjel...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od satene »

Jde o to že v servisu říkali že už bych je měl vyměnit. Hloubka kontrolního špalíku prý není sama směrodatná. Něco tvrdil o stáří gumy, ale v tom se nevyznám kde to najít na gumě. A rád bych ještě věděl rozdíl Michelin/Firestone , jestli to je nějak markantní při nájezdu cca 30 tis km/rok.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od BigBang »

Micheliny jsou obecně tvrdý, takže sice maj dobrej kilometrovej nájezd, ale díky tomu taky pokulhávají ve vlastnostech na vodě...

Datum výroby, tzv. DOT, najdeš na boku u patky pneu - čtyřčíslí v oválu. První dvojčíslí jsou týden, druhé je rok. Tak napiš, jaký DOT mají ;) Pokud nejsou 10 let starý, nemají boule, nekloužou za vlhka nebo nezačínají praskat, tak bych jim ještě jednu sezonu dal.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od skacel99 »

Každej chce prodat a pokud ví,že o tom nic nevíš,rádi ti něco prodají. 4 mm rozhodně nepovažuju za gumu na vyhození a jak psal Bigbang,pokud to nejsou starý,tvrdý popraskaný mrchy,normálně to obuj.
Ty tvoje gumy,co by jsi zul a nechal v servisu jako špatný pak stejně někdo z mechaniků buďto obuje na svoje auto,nebo dohodí kámošovi

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od Phob »

Však přesně tak, letní pneu má mít minimálně 1,6mm což splňuješ s přehledem, takže bych je normálně dojezdil... ;)

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od satene »

BigBang píše:Micheliny jsou obecně tvrdý, takže sice maj dobrej kilometrovej nájezd, ale díky tomu taky pokulhávají ve vlastnostech na vodě...

Datum výroby, tzv. DOT, najdeš na boku u patky pneu - čtyřčíslí v oválu. První dvojčíslí jsou týden, druhé je rok. Tak napiš, jaký DOT mají ;) Pokud nejsou 10 let starý, nemají boule, nekloužou za vlhka nebo nezačínají praskat, tak bych jim ještě jednu sezonu dal.
Tak na gumách je DOT FUWC (ABCX) (1310) na všech stejné. Jedna co byla vpředu vlevo je z vnějšího boku lehce ošoupaná ,ale to je nejspíš od parkování. Parkujeme skoro pořád těsně u vysokýho obrubníku, boule a praskliny žádný nevidím.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od r@pid »

Ja by som uz na 7,5 rocnych pneu nejazdil.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od napster »

A ja bych je prodal a koupil novy. Pred mesice jsem prodaval 10lety zimaky r17. Za hodinu si ty dva ks pan odvazel za 2000kc. Vzorek kolem 5.5mm. Predloni jsem prodal cca 4sady zimaku 4.5-5mm stari kolem 5-10let a byl o ne velky zajem.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od r@pid »

Ja by som take stare p... urcite nedaval spat do obehu. Je to smutne ze nejaky setriaci k... sa potom niekde vytrepe, a nebodaj dakomu ublizi.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od skacel99 »

Znám x lidí,co jezdí s autem pouze po městě do práce ,pro rohlíky a podobně do 5 km od domu. Pokud není extrémní počasí ( kdy tito lidi stejně nevyjíždí),je úplně jedno,na čem jezdí. Třeba u nás je sníh asi týdne v roce,jinak se jezdí na suchu,nebo mokru.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od r@pid »

Toto nebudem ani brat vazne. Kto nema peniaze na drzanie auta v bezpecnej kondicii pre neho a pre okolie, nech chodi na tie rohliky pesi.

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c146 ... -se-starim" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od PlusOne »

Máme teď aktuálně doma tři auta a motorku. Ani u jednoho netuším, jak staré jsou pneumatiky, které obouvá, ani zimní, ani letní, prostě dokud mají vzorek, tak se jezdí. Ale aby každej věděl, že jsem rebel, co nemá na držení auta v bezpečné kondici, tak si na anténu pověsímm červenou vlaječku, až pojedu pro rohlíky :-D Čtyři roky mi kolikrát nevydrží ani to auto, natož pneu na něm....

Jsem zvědavej, jestli se Bastard zastaví, a přizná, jak staré byly ty Maloye, co je jezdil ještě na dvojkovém Golfu :-D
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmm já sem vloni sezul poměrně hezké Alpiny na kterých bylo přes 5mm..
Gumy z roku 2009 tuším..
Ono když se to dobře skladuje, tak to chvíli vydrží..
Já je zahodil krzevá toho, že nešly sjet už ani v létě a na mokru to už skoro nefungovalo..
Ale abych co 4 roky měnil gumy tak na to fakt nemám, když ta guma funguje tak není důvod..
Na Škodárně sou gumy někdy z roku 2003/2006 a už sem na nich odjel 3x zahraniční dovolenou bez potíží..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě nových pneu

Příspěvek od skacel99 »

Jako pokud je někdo nebezpečný jako řidič sám o sobě,je úplně jedno,s čím,na čem a kde jezdí.
A vážně jsem to opravdu myslel.
Jelikož gumy kupuju nový tak vím,jak je mám dlouho a jak jsou starý. Ale jinak je mi to úplně jedno.To se zas asi před 3 rokama někde objevil článek,kde někdo vysvětlil co je to DOT a od té doby to všichni zkoumají,do té doby to vštšinu lidí nezajímalo,protože netušili,co to znamená. Koukám na vzorek a na to,jak se to chová. Když se mi zdá,že to nedrží,tak je prostě zahodím,nebo spíš dojedu v létě.
To bychom se tu mohli zrovna dostat k nebezpečnosti dojíždění zimních gum v létě,že?
A takovejch "rebelů" jako psal Plusone bude taky mraky :-D

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“