Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od hampejz »

ahoj, asi jste všichni viděli jak je jednoduché ukrást naše mazlíky (od nejlevnějších po nejdražší značky), pokud je vše bezdrátové - stačí obyč hloupej zesilovač a autem se dá odjet. Není proti tomu žádné obrany, pokud tuhle super funkci používat. Tedy bych zde rád otevřel diskuzi nad zkušenostmi.

1) Jak chránit klíče doma (dnes i autorizovaní prodejci přiznávají, že někteří majitelé nechávají klíče v lednici, což je dokonalá faradiova klec) - já mám dnes klíče v plechovce od coca-coly
2) Jak chránit klíče v kapse (parkování mimo domov), nákupáky, návštěvy apod. Jsou na to krabičky a obaly (v číně od asi 6 USD), ale trochu to ztrácí ten konfort
3) přišel někdo na nějaký náhradní klíč, který by na sobě měl on/off tlačíko, které by odpojilo baterii? To by se dalo krásně integrovat třeba do náramku na ruku apod
4) jde a zkusil někdo jít proti legislativě a změnit FW vozu tak, že pokud se vůz vzdálí od klíče, tak se vypne motor bez ohledu na všechny dopravní situace? (případně při acc a line assist atd si auto zajede ke kraji, hodí varovky a chcípne?)

Klidně přidejte další dotazy. Myslím, že to je jednak velmi aktuální téma a zesilovačem brzy bude vybavena každá fetka a druhak to pro někoho může být celosvěte úspěšný start-up

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od motorpower »

Nejjednodušší obrana je neobjednávat Kessy, či jej odstavit z provozu. Dost náročné.
Dále je možnost otevírat auto a blokovat funkci pomocí nezávislého alarmu.
Ale to není nic nového, platilo to vždy. mot
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od hampejz »

Tak o tom žádná. Bohužel jsem to netušil a čumím jak umím. Super usnadnění, ale bohužel nejen pro majitele.

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Baryduke »

Tak já jsem to vyřešil následovně:

přes VAG jsem deaktivoval bez. otevíráni a nechal jen bez. zavíráni.

Takže auto otevřu dalkačem a zavřu přejetím kliky.
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od motorpower »

A co start??
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Baryduke »

ten jsem nechal jak je.
Když to někdo bude chtít ukrást tak to ukradne.
Ale už to není tak jednoduché, pokud rozbije okno tak dveře neotevře a neodjede.

Nebo je tu možnost nouzového startování přiložením kličku a zrušit tlačítko startování.
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od motorpower »

Proto jsem si to neobjednal. Z výhody se stává nevýhoda a komplikovanost. Osobně bych to nechal, jak jsi napsal a pojistil pojistkou a alarmem.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od hampejz »

já doma klíče v plechovce. Venku klíč nehráněn v kapse a vlastně o něm nechci vědět, takže holt pojistka a GPS. Protože zatím jsem nenašel nic, co by dávalo smysl při zachování funkčnosti

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Radchen »

Taky jsem schovával klíč do plech. obalu a poté ještě do lednice :D ale není to ono...
Pokud můžu mluvit za sebe, tak zatím věřím jedinému zabezpečení a to, mechanický zámek volantové tyče ZEDERLOCK. Zatím to mám u 3 auta, a jedině toto zabezpečení mi dodává největší klid, když mám Keyless...
Ano, nezamyká se to automaticky, pořád je u toho lidský faktor, nezapomenout zamknout při opuštění auta, ale je to o zvyku a automatice. A ano, není to pohodlné, že se to musí zamknout mechanicky, ale aspoň něco to auto chrání, aby zůstalo stát nepojízdné na místě...
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od hampejz »

Zeder chápu, ale já tu mechaniku nerad :( Plechova funguje i rfid kapsičky fungují na výbornou

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od napster »

Take jsem resil zabezpeceni auta. Na jednom mam kessy a na druhem ne. SII s kessy je DSG a SII bez kessy je manual s constructem. Na obou autech folie na vsech sklech. Pred pul rokem mi volal znamej,ze si potrebuje pujcit supa s kessy. Ja byl s druhym superbem 700km od auta s klicema v kapse. Prijel jsem domu a SII s kessy nikde. Kamarad si ho pujcil. Nic neponicil, po navratu auta vse fungovalo. Pry mu na to staci 1-2min po konzultaci nad pivem s nim mi poradil jediny. Mit dobrou pojistku. Vsechny zabezpeceni vcetne zederu jsou jen pro klidnejsi spanek,ale pokud to auto nekdo bide chtit,tak si ho pry stejne vezme. Skla rozbijej jen fetky. Me otviral passata 3BG. Za 30s prisel,ze ho mam otevrenyho(mel jsem KO mikrospinac ve dverich a klice zamceny v aute).
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
lubobubik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 29.09.2016 23:46

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od lubobubik »

Tato finta zamedzi otvoreniu auta dotykom ruky. Da sa otvorit len tlacidlom na kluci.
https://www.facebook.com/19135003156555 ... 3844/?t=11" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale chcem sa opytat ako to vlastne funguje ked chcu ukradnut auto? Musi byt ten zlodej vo vasej blizkosti napr. 2-3m a nacitat info z kluca a potom s tym odide k autu a otvori alebo to je tak ze ten prenos zosileneho kluca musi poslat niekomu kto je pri aute a az ten ho otvori?

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Nwkt »

Na youtube máš videa

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Radchen »

Další z možností zabezpečení pro bezklíčkové ovládání je produkt firmy ESSAtech... kdo uvažuje nad něčím podobným, tak ideální volba. Princip spočívá v odpojení vysílání klíče po 3 minutách bez pohybu.
Objevil jsem to nedávno, objednal a namontoval do klíče co používám, a náhradní klíč uložen do kožené pokovené kapsy...
http://www.essatech.cz/wp/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neřeší to všechny možné varianty proti odcizení, to je jasné, ale snaha vytvořit aspoň něco zase, pro ztížení odcizení auta, hlavně při parkování na přístupných místech.
IMG_5362.JPG
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže zesílením signálu keyless a jiných bezdrátových technologií a účinná obrana

Příspěvek od Speed »

parádní věc 8) 8)
má jen dvě mouchy , je to tak jednoduchy na vyrobu, že to za pul roku bude všude za 1/4 cenu z číny a za 2. za 3500,- si na to dost lidí počká až to bude na eBay

ale jinak klobouk dulu za nápad
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“